План-конспект онлайн-уроку англійської мови (1 клас)
Тема уроку: Zebra’s Alphabet Party (Алфавітна вечірка Зебри. Буква Zz)
Клас: 1
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань з елементами повторення (святковий урок).
Мета уроку:
-
Навчальна: ознайомити учнів з останньою буквою англійського алфавіту Zz та її звуковим значенням; навчити розпізнавати графічний образ літери; активізувати та закріпити раніше вивчений лексичний матеріал з тем «Цифри 1–10», «Тварини» та «Їжа» в ігровій формі; тренувати вміння розрізняти звук на слух.
-
Розвивальна: розвивати навички фонетичного слуху, мовленнєву здогадку, пам'ять, увагу, дрібну моторику та швидкість реакції у рухливих іграх.
-
Виховна: виховувати інтерес до вивчення англійської мови, почуття успіху від досягнення спільної мети («фінішу алфавіту») та культуру спілкування під час групових ігор.
Очікувані результати:
Наприкінці уроку учні:
-
розпізнають велику та малу літеру Zz, знають її назву та звук;
-
уміють на слух виокремлювати звук [z] серед інших звуків;
-
упевнено рахують «гостей вечірки» (тварин) до 10 англійською мовою;
-
використовують мовленнєву структуру "Zebra, have an..." для частування іграшкового чи екранного персонажа.
Хід уроку
І. Організаційний момент та Warm-up (5 хв)
-
Привітання (Greeting):
-
Повідомлення теми:
-
Вчитель демонструє слайд 3 презентації.
-
Вчитель: "Look! Today we have a real celebration — Zebra’s Alphabet Party! We are at The ABC Finish Line! Ми дійшли до кінця нашого алфавіту!"
ІІ. Основна частина уроку (27 хв)
1. Презентація нової літери Zz (7 хв)
- Фонетична зарядка, повторення букв алфавіту (слайд 4): https://www.youtube.com/watch?v=J8Yfc_ux-aU&t=1s
- Знайомство з літерою (Слайди 5 — 7):
Слайд 5. Вчитель показує слайд із літерою Z та зоопарком: На вечірку до зебри прийшли її друзі(повторення назв тварин)
Слайд 6. Діти вивчають назву букви та слово Zoo,Zebra.
Слайд 7. Діти вивчають написання букви: малюють пальчиком у повітрі декілька разів; малюють носиком у повітрі; прописують в зошиті.
-
Гра на уважність «Catch the Bee»: Вчитель пояснює, що буква Z товаришує із бджілками і звучить як [z].
Інструкція:Діти уважно слухають слова, які називає вчитель. Вони повинні плеснути в долоні кожного разу, коли чітко чують звук [z] (наприклад: zebra, cat, zoo, dog, zero, apple, zigzag).
-
Закріплення та повторення літер:
Інтерактивна гра Wordwall (Слайд 8) (6 хв)
https://wordwall.net/uk/resource/110726252/%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0/%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B2%D0%B0
-
Правила гри (Слайд 8): Запускається інтерактивне колесо.
-
Якщо на екрані випадає буква Z — усі діти весело аплодують або голосно дзижчать, як бджоли: "Zzzzz!"
- Якщо випадає будь-яка інша літера — учні хором називають її та згадують будь-яке англійське слово, що з неї починається.
3. Активізація навичок лічби «Zebra's Guests» (Слайди 9-10) (6 хв)
- Слайд 9: На екрані з'являються тварини, які прийшли привітати Зебру.
- Вчитель: "Let's count our guests!"
- Діти ланцюжком або хором називають тварин та рахують їх англійською мовою (від 1 до 10). (Наприклад: One monkey, two elephants, three lions...).
- Слайд 10: повторення букв і назв тварин.
-
Мовленнєва гра та повторення лексики «Feed the Zebra» (Слайд 11) (8 хв)
https://wordwall.net/uk/resource/110725889/%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%BB%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0/%D0%B0%D0%BC1
-
Вчитель переходить до другої інтерактивної вправи за посиланням Wordwall (або використовує картки їжі).
-
Сюжет гри: Зебра зголодніла після танців і просить дітей допомогти організувати святковий стіл.
-
Діти називають продукт на картинці, яка випала, або по черзі обирають картку з продуктом харчування, показують класу і «пригощають» Зебру на екрані, використовуючи фразу: "Zebra, have an apple!" (або banana / milk / cake тощо).
ІІІ. Заключна частина (3 хв)
-
Підбиття підсумків (Reflexion) (Слайд 12):
-
Вчитель: Яку букву ми сьогодні вивчили? Як вона звучить? Які слова з нею ми знаємо? Давайте потанцюємо і половимо звук «з».
https://www.youtube.com/watch?v=Uyb2BmqokVU&t=1s
-
Вчитель дякує дітям за чудову роботу: "Thank you, children! You are super!"
-
Усі разом плескають у долоні, святкуючи фініш вивчення англійського алфавіту.
-
Прощання: "Goodbye, see you!"
Використані джерела:
Дроботенко С., Орловцева Д. Linguist ABC Book: посібник для вивчення алфавіту. Англійська мова / Дроботенко Світлана, Орловцева Дарія. – К. : Видавництво «Лінгвіст»,2022. – 64 с.
https://www.youtube.com/watch?v=tVlcKp3bWH8
https://www.youtube.com/watch?v=J8Yfc_ux-aU&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=Uyb2BmqokVU&t=1s
Картинки на слайдах 5, 9 згенеровані ШІ.