Урок+ презентація "Джерело струму. Електричне коло та його елементи"

Про матеріал
Урок у якому подано поняття про джерела струму і їх види, роль джерел у створенні струму, спрямовано домогтися того, щоб учні розуміли для чого під’єднують джерело у коло, що відбувається в середині джерела. Формувати в учнів здатність застосовувати отримані знання на практиці; сприяти самовихованню свідомого, відповідального ставлення до навколишнього середовища; вміння знаходити потрібну інформацію використовуючи різні джерела; формувати критичне мислення; аргументувати власну думку.
Перегляд файлу

Тема уроку. Джерело струму. Електричне коло та його елементи.

Мета уроку:

  

Розвиваюча. Розвивати логічне мислення, креативність; критичне мислення,самостійність, вміння застосовувати набуті знання до практичних завдань.

Виховна.Виховувати наполегливість, естетичність у оформленні, грамотно висловлювати свої думки, толерантне ставлення до однокласників під час роботи у групі, виховувати інформаційну культуру.

Формування предметних компетентностей. Сформувати поняття про джерела струму і їх види,  роль джерел  у створенні струму, домогтися того, щоб учні розуміли для чого під’єднують джерело у коло, що відбувається в середині джерела.

Формування ключових компетентностей. Формувати в учнів здатність застосовувати отримані знання на практиці; сприяти самовихованню свідомого, відповідального ставлення до навколишнього середовища; вміння знаходити потрібну інформацію використовуючи різні джерела; формувати критичне мислення; аргументувати власну думку.

Методи роботи:  пояснення з елементами бесіди, робота з зошитом та інтерактивними моделями, виконання експерименту, демонстрація презентації.

Прийоми: «Знайди помилку», створення проблемної ситуації, використання яскравих мотивуючих афоризмів, «Сторітелінг», «Мій настрій».

Форми роботи: парна, групова, індивідуальна, колективна.

Очікувані результати: учні повинні знати умови виникнення електричного струму; вміти графічно зображувати електричне поле; креслить схеми простих електричних кіл; складати прості електричні кола в реальних умовах та за допомогою онлайн-симуляції; дотримуватися правил безпеки під час роботи з електричними приладами й пристроями, оцінювати параметри струму, безпечні для людського організму, можливості захисту людини від ураження електричним струмом; робити правильні висновки на основі проведених експериментів.

Засоби:ТЗН, підручники, робочі зошити, Іnternet, Phet-симуляції (https://phet.colorado.edu/uk/ )

Тип уроку : комбінований

Хід уроку І. Орієнтація, мотивація діяльності.

 Привітання дітей, перевірка емоційного стану ІІ. Цілепокладання.

1.               Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

2.               Мотивація навчальної діяльності. (зачитати епіграф уроку)

3.               Визначення очікуваних результатів. ІІІ. Цілереалізація.

1.        Перевірка  виконання домашнього завдання.

2.        Перевірка раніше засвоєних знань.

Вправа «Знайди помилку»

3.        Сприйняття й усвідомлення учнями нового матеріалу.

Джерело струму – це пристрої , у яких відбувається перетворення  різних видів енергії на електричну енергію

Окремий пристрій, що входить до складу елек¬тричного кола і виконує в ньому певну функцію, називається елементом електричного кола.

Основні елементи електричного кола – джерело, приймач і проводи, що їх з'єднують.

 Допоміжні елементи кола – вимикачі, рубильники, амперметри, вольтметри і так далі.

 У замкнутому електричному колі протікає електричний струм - впорядкований рух заряджених частинок. 

За напрям електричного струму в електричному колі прийнято напрям від позитивного полюса джерела до негативного.

Електричне коло ділиться на внутрішню і зовнішню частини. До внутрішньої частини електричного кола відноситься саме джерело електричної енергії. У зовнішню частину кола входять з`єднувальні дроти, споживачі, рубильники, вимикачі, прилади електровимірювань, тобто все те, що приєднане до затискачів джерела електричної енергії. 

Щоб показати, які саме електричні пристрої необхідні для одержання певного електричного кола і як їх потрібно з’єднувати, використовують електричні схеми .

Електрична схема — це креслення, на якому умовними позначеннями показано, з яких елементів складається електричне коло і в який спосіб ці елементи з'єднані між собою.

Умовні позначення деяких елементів електричного кола наведено в таблиці. Зверніть увагу на позначення джерел струму (гальванічного елемента або акумулятора та батареї гальванічних елементів або акумуляторів): прийнято, що довга риска позначає позитивний полюс джерела струму, а коротка — негативний.

Напрямок струму показують на схемах стрілкою.

image 

Рис.1. Схема найпростішого електричного кола       Вчитель демонструє як складати  найпростіше електичне коло спочатку за домогою     приладів     ,         а        потім                    за       допомогою програми

https://phet.colorado.edu/sims/html/circuit-construction-kit-dc-virtual-lab/latest/circuitconstruction-kit-dc-virtual-lab_uk.html

 

4.     Осмислення, первинна перевірка розуміння й корекція засвоєння нових  знань.   Учні діляться на групки по 3-4 учні та складають електричні кола за запропонованими схемами двома способами (в програмі і за допомогою пристроїв).

 

5.     Фізкультпауза.

https://youtu.be/T9-CnfdD340

6.     Закріплення знань і способів дій.

7.     Узагальнення й систематизація знань. ( вправа «Сторітелінг»)

ІV. Рефлексія. “Оцініть свою роботу”

Використовуємо  кольорові картки

1.     На уроці я працював                               активно/пассивно

2.     Урок для мене здався                              коротким/довгим

3.     За урок я не                                              втомився/ втомився

4.     Мій настрій став                                      кращий/став гірше

5.     Матеріал уроку мені був                         зрозумілий/ не зрозумілий                                                                        корисний/некорисний            цікавий/нудний

6.     Свою роботу на уроці я оцінюю на        відмінно/добре/ задовільно

V.   Домашнє завдання

Опрацювати  параграф 26, урок №1 частина 6

 

Додаток 1

Картка самооцінювання

Прізвище ім’я здобувача освіти

image

Вид роботи

Максимальна

кількість балів

Кількість набраних балів учня/ учениці

Вправа «Знайди

помилку»

 

(6 завдань/0.5 б. кожне завдання) 3 б.

 

 Завдання 4.2 

(1 б)

 

Завдання 4.3 

 

(1б)

 

Вправа «Склади пазл»

(1 б)

 

Склади схему електричного кола 

(1 б)

 

Скласти електричне коло за схемою із завдання 5.2 в  онлайн симуляції( Реt) 

(2 б)

 

Робота в групі  

(3 б)

 

Оцінка

 

 

 

pdf
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
Додано
17 лютого 2023
Переглядів
970
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку