Інноваційна ідея: використання хмарних сервісів, он-лайн платформ.
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Обладнання та наочність: комп'ютери, підручники, презентація, проектор, гаджети, мультимедійна дошка.
Програмне забезпечення: Google Chrome, онлайн-платформа - Nearpod, , Learning Apps, whiteboard, он-лайн дошка Linoit.
Навчальний заклад: ШНВК : ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 - ДНЗ
Предмет: інформатика
Клас: 9
Тема: Персональне навчальне середовище. Використання хмарних сервісів для зберігання даних.
Учитель: Дрямова Ольга Сергіївна
Дата проведення: 26.02.2019 р., 3 урок, 10.30-11.15
Мета: навчити учнів працювати у персональному навчальному середовищі, використовувати хмарні сервіси для зберігання даних.
Завдання: познайомити учнів з використанням хмарних сервісів для зберігання даних; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Очікувані результати навчання:
Інноваційна ідея: використання хмарних сервісів, он-лайн платформ.
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор, гаджети, мультимедійна дошка.
Програмне забезпечення: Google Chrome, онлайн-платформа - Nearpod, , Learning Apps, whiteboard, он-лайн дошка Linoit.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання з класом. Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Повторення раніше вивченого матеріалу
Вправа у хмарному сервісі LearningApps.
Для виконання даної вправи учні на своїх гаджетах в брузері на англ. мові вводять назву онлайн-платформи nearpod.com student та вводять код, який їм надасть учитель. Діти одразу переходять до виконання завдання. Кожен виконує індивідуально, після чого відкриваємо таблицю для його обговорення.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Коли я була у вашому віці, то не уявляла свого життя без перегляду улюблених серіалів, відвідування гуртків. Кожне покоління має свої захоплення. Я впевнена, що ви також їх маєте. Можливо це річ, без якої ви не зможете прожити і дня. Вона для вас є не тільки другом для розваг, але і помічником у навчанні. Що це?
Відповіді учнів.
(гаджети, комп’ютери)
Сьогодні ви дізнаєтесь, що таке персональне навчальне середовище, як у ньому застосовують хмарні технології, навчитесь використовувати інтернет-середовища для створення публікації та редагування документів за посиланням.
IV. Вивчення нового матеріалу
Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.
Сучасні інтернет-сервіси дозволяють учням не лише розважатись і спілкуватись, а й використовувати ресурси глобальної мережі в освітніх цілях.
Повертаємося до гаджетів, та продовжуємо працювати на онлайн-платформі nearpod.com student.
Давайте виконаємо вправу Collaborate .
Завдання: 1.прочитайте запитання;
2. напишіть 2-3 приклади.
Спостерігаємо за відповідями учнів на дошці, обговорюємо їх.
Запитання до класу:
Якими уміннями повинна володіти дитина для роботи в Інтернеті?
Відповіді учнів.
Поняття персонального навчального середовища
Реєструючись на сайтах, спілкуючись та обмінюючись файлами в Ін-тернеті, ви створюєте своє персональне інтернет-оточення.
Запитання до класу:
Що таке персональне навчальне середовище?
Відповіді учнів.
Персональне навчальне середовище (ПНС) — це інформаційне середовище, яке використовує людина для власних навчальних потреб.
Особливе місце у створенні ПНС займають сервіси Веб 2.0. До освітніх інтернет-ресурсів ПНС школярів з інформатики можна віднести: сайт дистанційного навчання інформатики dystosvita.mdl2.com; центр підтримки всеукраїнських інтернет-олімпіад з програмування №ЮІ www.olymp.vinnica.ua; центр проведення всеукраїнських олімпіад з інформаційних технологій ІОІТ itolymp.com та багато інших.
Віддалене зберігання й опрацювання даних
Запитання до класу:
В епоху Веб 1.0 найпоширенішим способом віддаленої роботи з даними був обмін файлами за допомогою електронної пошти, а зараз, в епоху Веб 2.0, які способи обміну файлами ви знаєте?
Відповіді учнів.
Хмарні технології
Для організації персонального навчального середовища зазвичай використовують хмарні технології.
Запитання до класу:
Що таке хмара, хмарні технології?
Відповіді учнів.
Хмарні технології — це інформаційні технології, що передбачають віддалене опрацювання та зберігання даних.
Хмара — це деякий сервер або мережа розподілених центрів опрацювання даних, де зберігаються дані та програми, які використовують користувачі за допомогою глобальної мережі.
Хмарні технології дають змогу споживачам використовувати програми без встановлення на власний комп’ютер, але дають змогу доступу з будь-якого комп’ютера, що має Інтернет.
Запитання до класу:
Чим зумовлено зростання попиту користувачів на такі сервіси?
Відповіді учнів.
Але найбільшою проблемою користувача є те, що йому доведеться пам’ятати пароль доступу, без якого дані назавжди залишаться у хмарному сховищі під замком. Найпростішим хмарним сховищем можна вважати скриньку електронної пошти, на яку можна відправляти дані самому собі.
Можна виділити такі популярні в Україні та світі хмарні сервіси зберігання даних: Dropbox, GoogleDrive, Mega, Bitcasa, Copy.com, Yunpan360, Office365, OneDrive, тощо.
Безкоштовний обсяг даних, що можуть бути збережені зараз у хмарних сховищах, подано на малюнку:
Повертаємося до гаджетів та продовжуємо працювати на онлайн-платформі nearpod.com student.
Давайте виконаємо вправу «Відкрите запитання».
Завдання: 1.прочитайте запитання;
2. напишіть свою відповідь.
Спостерігаємо за відповідями учнів на дошці, обговорюємо їх.
Хмарне сховище даних (хмарний диск)
Хмарне сховище можна використовувати для розміщення даних, які збережені у файлах на локальному диску, створення документів і надання доступу до їхнього перегляду, редагування та коментування іншими користувачами мережі, що належать до вашого кола спілкування.
Сьогодні ми з вами більш детально розглянемо можливості хмарного диску Google Drive, щодо створення та колективного опрацювання документів.
Демонстрація з поясненням на дошці
Щоб користуватися сервісами Google Drive, достатньо на сайті www.google.com.ua створити свій обліковий запис (акаунт). У нас він вже створений.
Надалі, щоб відкрити хмарний диск, потрібно:
1) увійти до свого облікового запису Google;
2) відкрити перелік додатків, який розміщений в правому верхньому кутку.
3) вибрати додаток
Потім слід завантажити зі свого комп’ютера або створити безпосередньо на хмарному диску необхідний документ (кнопка СТВОРИТИ). Це може бути текстовий документ, електронна таблиця, презентація, малюнок, карта, форма опитування тощо .
Права доступу
Щоб надати інтернет-користувачам спільний доступ до файлів і папок, збережених на хмарному диску, потрібно:
Демонстрація з поясненням на мультимедійній дошці
1) викликати контекстне меню потрібного об’єкта , клацнувши на ньому правою кнопкою миші;
2) вибрати команду Доступ...;
3) у вікні, що відкрилося , налаштувати тип доступу (перегляд, редагування тощо);
4) в адресному рядку вікна доступу ввести імена або адреси користувачів, яким надається доступ;
5) клацнути кнопку Готово.
Тепер людина, яка має посилання на папку, має можливість редагувати данні в ній.
Перед тим як сідати за комп’ютери, давайте пригадаємо правила ТБ під час роботи за ним.
Практична робота
Ознайомтеся з використанням сервісу Google Диск. Для цього:
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
1. Вправо-вліво — рухи очей по горизонталі. Повторіть 7–10 разів.
2. Вгору-вниз — рухи очей по вертикалі. Повторіть 7–10 разів.
3. Круг. Рухи очей по колу (за годинниковою стрілкою і в протилежному напрямку). Повторіть 7–10 разів.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
Проводимо, використовуючи вправи на Інтерактивній дошці.
Вправа 1.
Що таке персональне навчальне середовище?
Вправа 2.
Про які хмарні сервіси для зберігання даних ви сьогодні дізналися?
Вправа 3.
Які можливості надає користувачу хмарне сховище Google Диск?
VI. Узагальнення та систематизація знань учнів.
Отже, сьогодні на уроці ми з вами ознайомилися з понятям «персональне навчальне середовище», навчилися використовувати хмарні сервіси для зберігання даних, їх пересилати та надавати доступ до редагування.
VIІ. Підведення підсумків уроку.
Сподіваюсь, що на уроці ви дізналися багато цікавого і корисного, і нові знання будете використовувати в навчанні та житті.
Будь ласка, напишіть свої враження від уроку на віртуальній он-лайн дошці спільного використання Linoit.
Оцінки за урок виставлю, коли перевірю ваші практичні роботи.
VIІ. Домашнє завдання.
Опрацювати с. 178-180 та виконати вправу 3, на с.182. Право на редагування кожен учень повинен надати вчителю. Перед уроком я перевірю всі роботи, та зроблю їх аналіз. Зауваження, якщо вони будуть, залишу у вашому документі.
1