Урок "Робота в графічному редакторі. Практична робота № 4 «Створення графічних зображень за поданим планом»."

Про матеріал

Конспект уроку з теми "Графічний редактор".

Мета:

навчальна: сформувати практичні навички створення растрових зображень із застосуванням графічного редактора Paint за планом;

розвивальна: розвивати вміння застосовувати здобути знання на практиці;

виховна: виховувати естетичний смак розвинутої людини, творчість особистості.

Тип уроку: формування умінь та навичок.

Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями.

Програмне забезпечення: графічний редактор MS Paint, Office 365.

Перегляд файлу

Урок інформатики у 5 класі

 

Тема: Робота в графічному редакторі.

Практична робота № 4 «Створення графічних зображень за поданим планом».

Мета:

навчальна: сформувати практичні навички створення растрових зображень із застосуванням графічного редактора Paint за планом;

розвивальна: розвивати вміння застосовувати здобути знання на практиці;

виховна: виховувати естетичний смак розвинутої людини, творчість особистості.

Тип уроку: формування умінь та  навичок.

Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями.

Програмне забезпечення: графічний редактор MS Paint, Office 365.

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Інтерактивні вправи (полотно Office 365). 

Учні поділяються на групи, кожна група виконує свою вправу. 

 

1 група. Турнір знавців графічного редактора: http://learningapps.org/view1284945

2 група. Чим відрізняється растрова графіка від векторної: http://learningapps.org/view1351408

3 група. Підписати відповідні елементи вікна Paint: http://learningapps.org/view2001648

 

Фронтальне опитування (полотно OneNote Office 365)

Гра «Зіпсована записка»

У наведений текст замість крапок вставте правильні слова та словосполучення:

Щоб вставити текст у зображення, треба скористатися кнопкою... (Текст) на панелі... (Інструментів). Можна вибрати напрямок написання тексту... (горизонтальний або вертикальний). За допомогою... (Панелі атрибутів тексту) можна змінити шрифт тексту, його розмір, ... (стиль накреслення). Можна зробити текст жирний, ... (курсивний, підкреслений). Колір тексту можна вибрати, скориставшись... (палітрою).

 

Повторення загального алгоритму побудови зображення «Створення малюнка з існуючих фігур». Перегляд on-line відео за посиланням (полотно OneNote Office 365) https://youtu.be/F11qAZ6TxCo

 

*Цікаво: Малюємо жабку Перегляд on-line відео за посиланням (полотно OneNote Office 365) https://youtu.be/MPv2zBBqdR8 (Автор:Людмила Пачесюк)

Проведення комплексу вправ для зняття м'язового напруження (Варіант 1)

 

III. ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК

Робота за підручником

Автор

підручника

Морзе Н. В., Барна 0. В., Вембер В. П., Кузьмінсь- ка 0. Г., Саражинська Н. А.

Ривкінд Й. Я., Лисенко Т. І., Чернікова Л. А., Шакотько В. В.

Параграф

23

3.5

Номер завдання

Завдання 1

5

 

Практична робота

Інструктаж з техніки безпеки. Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (Варіант 1)

Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи).

Завдання 1. «Ведмедик»

Створіть рисунок за поданим планом і розфарбуйте його.

 

1. Нарисуйте голову ведмедика, використавши інструмент Еліпс.

 

2. Нарисуйте тулуб — інструмент Еліпс, овал більшого розміру, розташований під головою. (Для точного розташування тулуб нарисуйте окремо, виділіть і перемістіть у потрібне місце).

 

3. Окремо нарисуйте вушко ведмедика. Використайте інструмент Еліпс, тримаючи клавішу Shift. Виділіть, скопіюйте, вставте і перемістіть у потрібне місце обидва вушка.

4. Аналогічно нарисуйте очі, ніс, живіт, задні лапки ведмедика.

5. Передню лапку нарисуйте за допомогою інструмент Еліпс, використавши його чотири рази.

6. Готовий рисунок лапки виділіть, скопіюйте, вставте, відобразіть його симетрично — отримаєте другу лапку. (Рисунок - Відобразити/повернути - Відобразити зліва направо).

7. Виділіть і перемістіть у потрібне місце обидві лапки.

8. Нарисуйте рот ведмедика, використавши інструмент Крива.

9. Розфарбуйте рисунок, використовуючи інструмент Заливка.

 

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.

Використання методики «недописаної тези» (Office 365, полотно OneNote)

Учитель пропонує учням дописати речення:

Мені вдалося...;

Мені сподобалося...;

Не вдалося...;

Не сподобалося...;

Я сумніваюся...;

Я змінив би...;

Мені було на уроці... тощо.

 

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати відповідний параграф підручника.

Інтерактивні вправи на полотні Office 365.

2. Творчий малюнок на тему «Мої найяскравіші враження від канікул» 

3. Завдання за підручником

Автор

підручника

Морзе Н.В., Варна 0.В., Вембер В.П., Кузьмінська 0.Г., Саражинська Н.А.

Ривкінд Й.Я., Лисенко T.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.

Параграф

23

3.5

Номер завдання

Проект 1

4

* Додаткові завдання

1) Повторити основні поняття теми «Графічний редактор».

2) Скласти ребус до теми «Графічний редактор Paint». Розмістити на полотні OneNote (Office 365).

 

1

 

docx
Додано
24 серпня 2018
Переглядів
4934
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку