Мета уроку:
формування предметних компетентностей: формувати знання, вміння та навички створення імітованих картин. Закріпити навички роботи учнів з графічним редактором. Перевірити та оцінити практичні уміння працювати з графічними файлами та програмою для обробки графіки;
формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою: розуміння важливості чітких і лаконічних формулювань; інформаційно-цифрова компетентність: практичні навички роботи з ПК, клавіатурою та мишею.
Розвивати творчі здібності учнів, художню уяву, Логічне мислення, пам’ять. Виховувати самостійність та відповідальність.
Тип уроку: урок закріплення набутих знань (практична робота).
Обладнання: ПК, проектор, навчальна презентація, встановлена програма DynamicAuto – Painter, заздалегідь підготовлені файли.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Повторення вивченого матеріалу.
Отже, ми пригадали, що таке комп’ютерна графіка, які види графіки існують, де використовують графіку, переваги і недоліки кожного виду графіки. А зараз ми вчитимемось створювати імітовані картини, які могли б створити видатні художники. Додаток 1. (Пояснення вчителя супроводжується презентацією).
3. Бесіда.
Учитель:
Відвідуючи музеї і розглядаючи картини великих майстрів, напевно, кожен з нас ловив себе на думці, що міг би зробити щось подібне і не гірше, але, як завжди, чогось бракує...
Фоторедактор Dynamic Auto –Painter компанії Mediachance допоможе вам відчути себе Рубенсом або Айвазовським . Використовуючи ваше фото як оригінал, програма автоматично намалює нове зображення у вибраному вами стилі, використовуючи відповідні пензлі.
DynamicAuto-Painter дозволяє перетворити ваші фотографії на картини, використовуючи імітацію техніки письма видатних художників планети. На відміну від інших подібних утиліт, DynamicAuto - Painter не змінює саму фотографію, він просто використовує файл як оригінал, з якого автоматично створює нове зображення. При цьому ви можете спостерігати за роботою програми, як за роботою справжнього художника.
Розмір готового зображення не залежить від розміру оригіналу і може перевищувати його у декілька разів. Функція RealCanvas моделює реальну фактуру полотна і фарб. Одна з переваг програми в тому, що готові зображення будуть схожі на живопис навіть у невеликому розмірі.
Слід зазначити, що живопис відрізняється від фото, тому різні випадкові знімки і їх обробка не приведе до задовільного результату.Та навіть якщо ваше фото вийшло не таким, як вам хотілося, ви можете це виправити в PaintMaskTool, яка дозволяє малювати пензлем. Також ви можете визначити зону фокусування для пензля.
А ще краще – подивитися відеоурок про можливості програми:
Додаток 2.
Як ви вважаєти, хто ж використовує імітацію живопису? (Відповіді учнів, доповнення вчителя)
4. Практичне завдання для самостійної роботи.
Із запропонованих файлів створіть імітовані картини.
1 група. Створити імітований пейзаж.
2 група. Створити імітований портрет.
3 група. Створити імітований натюрморт.
На виконання практичної роботи відводиться 20 хв. По закінченні часу виконання представник від кожної групи коротко розказує, яке було у них завдання і що вони зробили.
Дві інші групи діляться на чорних і білих опонентів. Після виступу кожної команди, одні учні хвалять виступаючих, а опоненти – критикують, пропонують власний варіант вирішення поставленого завдання.
Під час виконання практичної роботи включається невеликий ролик – на фоні готових робіт звучать різні варіанти музики – це дозволяє розвивати пам'ять і увагу у дітей. Коли учні захищають свої роботи, треба запитати у них, яка музика їм найбільше запам’яталась і чому, і яку мелодію вони обрали б для свого проєкту.
5. Підсумок уроку.
На уроці ви навчилися застосовувати теоретичні знання на практиці: працювати з графічним редактором, розвивати свої творчі здібності, оцінювати свої знання та знання і вміння однокласників.
6. Домашнє завдання.
Повторити тему за конспектом. Підготувати свій творчий проєкт.
7. Рефлексія
Учні обирають на комп’ютері кольоровий смайл