Урок "Сезонні зміни в природних екосистемах. Фенологія. Організація спостережень."

Про матеріал

Урок проводиться в 6-му класі, предмет "Екологія рідного краю". Під час уроку учні повинні розглянути поняття фенологія, наводити приклади змін в природі рідного краю, спостерігати та описувати сезонні зміни природи рідного краю.

Перегляд файлу

Тема: Сезонні зміни в природних екосистемах. Фенологія. Організація спостережень.

Мета: розглянути поняття фенологія, наводити приклади змін в природі рідного краю, спостерігати та описувати сезонні зміни природи рідного краю.

Тип уроку: комбінований урок.

Хід уроку:

І. Організаційний етап.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Доведіть, що між екосистемами існує взаємозв’язок?
  2. Як людина впливає на стан екосистем?
  3. Яке значення має вивчення екосистем для людства?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • З чим пов’язані сезонні зміни в природі?
  • Як відчуваються сезонні зміни в природних екосистемах?
  • Де застосовуються фенологічні спостереження?
  • Як проводити фенологічні спостереження?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Фенологія – наука, що вивчає періодичні явища  живої та неживої природи, встановлює закономірності сезонного розвитку природи.

Фенологічні спостереження – спостереження за змінами сезонного розвитку природи.

Сфери застосування фенологічних спостережень

  • селекція
  • мисливське господарство
  • сільське господарство
  • лісове господарство
  • рибальське господарство
  • медицина

Фенологічні спостереження потрібні школярам для:

  • раціонального використання природних ресурсів 
  • охорони рослинного і тваринного світу 
  • розкриття краси і таємниць природи

Юний фелолог повинен:

  1. Навчитися уважно стежити за змінами природи.
  2. Систематично фіксувати зміни протягом тривалого часу.
  3. Вчитися аналізувати явища.
  4. Відшукувати зв'язок між погодними умовами та початком фаз розвитку живих організмів.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота з підручником, відповісти на питання до параграфу.

Відгадайте загадку:

Сидять на гілочках ялиці

Сорока, сокіл, горобці,

Сорокопуд, фазан, синиці,

Лелеки, дятел, снігурі.

Вони збираються у вирій –

Далекий, теплий, гожий рай.

Чи всі вони від нас полинуть?

Залишиться хто – відгадай?

VI. Домашнє завдання: розбитися в групи по 5 чоловік.

docx
Пов’язані теми
Екологія, Розробки уроків
Додано
9 серпня 2018
Переглядів
1942
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку