Урок "Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості."

Про матеріал

Тема: Стовпчасті та секторні діаграми, їх об'єкти і властивості. Створення та форматування стовпчастих і секторних діаграм у середовищі табличного процесора. Аналіз даних, поданих на діаграмі.

Мета:

  • -навчальна: сформувати поняття стовпчастої та секторної діаграми, навчити створювати стовпчасті і секторні діаграми засобами табличного процесора, налаштовувати параметри відображення діаграми, поля даних та рядів даних;
  • -розвивальна: розвивати образне мислення та позитивні емоції по відношенню до навчальної діяльності;
  • -виховна: підвищувати інформаційну культуру учнів; виховувати вміння проводити об'єктивну самооцінку.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп'ютери, підручники, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: internet, Office 365.

Перегляд файлу

Урок інформатики у 7 класі

 

Тема: Стовпчасті та секторні діаграми, їх об’єкти і властивості. Створення та форматування стовпчастих і секторних діаграм у середовищі табличного процесора. Аналіз даних, поданих на діаграмі.

Мета:

  • навчальна: сформувати поняття стовпчастої та секторної діаграми, навчити створювати стовпчасті і секторні діаграми засобами табличного процесора, налаштовувати параметри відображення діаграми, поля даних та рядів даних;
  • розвивальна: розвивати образне мислення та позитивні емоції по відношенню до навчальної діяльності;
  • виховна: підвищувати інформаційну культуру учнів; виховувати вміння проводити об’єктивну самооцінку.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: internet, Office 365.

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Тестування у програмі TestW2 або сервіс Form Office 365

Інтерактивні вправи (Полотно OneNote Office 365)

Інтерактивна вправа Відгадати кросворд: http://learningapps.org/view1112022

         

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учням пропонується розглянути таблицю з курсом долара по відношенню до іншої валюти за перше півріччя 2015 року, провести аналіз курсу (зростання, спадання, стабільний).

 

Учням пропонується те ж саме завдання з використанням замість таблиці діаграми або графіка.

У різних ситуаціях фахівця можуть цікавити як самі числа, наведені в таблиці, так і тенденції до їх зміни, які показують діаграми. Отже, діаграми призначені для графічного відображення числових даних.

За допомогою діаграм, на яких зображені зміни у виробництві, аналізують економічний стан на підприємстві. Аналіз такої інформації дає можливість прийняти правильне рішення і підвищити конкурентну спроможність продукції, яка виробляється, зробити її дешевшою і якіснішою.

В електронну таблицю вмонтовані спеціальні засоби, що носять назву ділової графіки, які дозволяють зобразити табличні дані у графічному вигляді.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

On-line відео: https://youtu.be/MRBJQ87f-Ds

 

Додатково: https://youtu.be/DnuBpavImtE (Автор: Олег Савіцький)

 

Робота на полотні Office 365.

 

Фізкультхвилинка

 

V ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

Практичне завдання. Робота за комп’ютером.

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.

Підручник ст. 184-187

  1. Практична робота за комп’ютерами.
  2. Вправи для очей.

 

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

За необхідності обговорюються проблеми та помилки, що виникали під час роботи.

 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник § 24 ст. 178-190

 

VІІI. ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ УЧНІВ

 

1

 

docx
До підручника
Інформатика 7 клас (Пилипчук О.П., Ріпко Н.А., Шестопалов Є.А.)
Додано
24 серпня 2018
Переглядів
584
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку