Інформатика 7 клас.
Тема уроку: Створення документів в текстових редакторах.
Мета уроку:
- освітня: формування в учнів знань про призначення та основні можливості текстового редактора MicrosoftWord, ознайомлення зі структурою вікна MS Word.
- розвиваюча: розвиток уваги, пам'яті, логічного мислення, самостійності;
- виховна: виховання інформаційної культури, дисципліни, посидючості, впевненості в собі.
Вимоги до знань і вмінь учнів:
Учні повинні знати: призначення і основні можливості текстового редактора MS Word, структуру вікна MS Word.
Учні повинні вміти: запускати програму MS Word, створювати текстовий документ.
Обладнання уроку: мультимедійній проектор, презентація, персональні компьютери, програмне забезпечення MS Word.
План уроку:
Хід уроку.
1. Організаційна частина.
Перевірка готовности здобувачів освіти до заняття. Повторення правил техніки безпеки у компютерному класі.
2. Актуалізація опорних знань.
Давайте згадаємо: що таке текстова інформація? Текстовий файл?
Яке розширення мають текстові файли?(слайд)
3 Пояснення нового матеріалу.(Постановка завдань уроку)
Що таке текстовий документ? Як створити документ у текстовому редакторі? Сьогодні на уроці нам належить відповісти на ці питання. «Давайте поговоримо про той час, коли не було комп'ютерів. Як ви гадаєте, як створювали текстові документи? Що розуміли під документами в давнину? (рукописні книги,літописи)Хіба таке можливо? - здивуєтеся ви. Можливо!
З давніх часів книги писали вручну. Стародавній літописець дуже довго сидів над книгами, виводячи хитромудрі букви. Написати від руки цілу книгу неймовірно складно, тому в давнину книги вважалися найбільшою цінністю. Часом літописець працював багато місяців і років.
Кожна людина в своєму житті зустрічається з необхідністю підготовки тих чи інших документів - статей, звітів, листів. Зрозуміло, що це можна зробити і без ПК – наприклад, на друкарській машинці. Але з появою комп'ютера стало значно швидше і зручніше працювати з текстом. Обробка документів в електронному вигляді проводиться відразу на екрані і користувач може миттєво вносити туди свої поправки. При роздруківці виводиться текст в потрібному оформленні, в якому враховані всі виправлення, зроблені користувачем. Скажіть, за допомогою якого пристрою можна набрати текст?
Учень: «За допомогою клавіатури.»
Учитель: «Для роботи з різноманітними за змістом і формою текстовими документами існують прикладні програми, які називаються текстовими редакторами.
Ефективність застосування ПК як засобу підготовки електронних текстів призвели до «народження» додатків для роботи з документами. Їх можливості різні-від підготовки невеликих документів простої структури, до програм для набору, оформлення і повної підготовки до друкарського видання книг і журналів.
Для створення і оформлення оповідань, доповідей, книг, що містять написи, таблиці, схеми, малюнки, фотографії, використовують потужний текстовий редактор або текстовий процесор – Word.»
Текстовий редактор — комп'ютерна програма-застосунок, призначена для створення й зміни текстових файлів (вставки, видалення та копіювання тексту, пошуку і заміни змісту, сортування рядків), а також їх перегляду на моніторі, виведенню на друк, пошуку фрагментів тексту тощо.
Яка різниця між текстовим редактором і текстовим процесором? Текстовий редактор – це програма, що дозволяє вводити, редагувати, форматувати та зберігати текст. Текстовий процесор – це програма, що дозволяє вводити, редагувати й форматувати текст, вставляти малюнки й таблиці, перевіряти правопис, складати зміст, виконувати перенос слів та багато інших складних операцій.
Текстові редактори дозволяють створювати , редагувати, форматувати, зберігати та друкувати документи.
Розглянемо способи створення документів. Існує два способи створення документів: за допомогою шаблону і за допомогою майстра.
На початку роботи над документом необхідно:
- задати параметри сторінки: формат, орієнтацію і розміри полів.
Правила введення текстової інформації.(повторити з учнями)
4. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
Практична робота
Робота на комп'ютері. Створення текстового документа « Автобіографія» (показати приклад автобіографії).
Автобіографія-це документ, в якому йде послідовний опис життєвого шляху людини. Даний документ пишеться на аркуші паперу А4 в довільній формі від першої особи, всі відомості вказуються в хронологічній послідовності.
Для виконання практичної роботи скористаємося текстовим редактором Microsoft Word.
5. Підведення підсумків. Рефлексія.
Рефлексія
1. Я дізнався...
2. Я навчився...
3. Найбільші труднощі я відчув...
4. Текстовий редактор або текстовий процесор я можу застосовувати…
Аналіз виконання вправ та помилок, допущених під час виконання. Виставлення та обґрунтування оцінок.