Конспект уроку з англійської мови у 1му класі
з теми: «Бережу життя і здоров’я. Кольори. Настрій. Слова—спонукання», заняття №6
Підготувала і провела вчитель англійської мови Супрун І.Ю.
Мета уроку: Закріпити та систематизувати пройдений матеріал.
Вдосконалювати навички та вміння.
Завдання:
-
Освітні:
-
Формування іншомовних фонетичних та лексичних навичок.
-
Формування уміння сприймати на слух, говорити
2. Розвиваючі:
-
Розвиток пізнавальних здібностей дитини.
-
Розвиток здатності до використання інформації у різних життєвих ситуаціях.
3. Виховні:
-
Формування здатності до самовираження засобами англійської мови.
-
Формування позитивного емоційно-ціннісного ставлення дитини до англійської мови.
Оснащення: проектор з екраном, роздатковий матеріал, робочий зошит.
Хід уроку:
-
Організаційний момент (7 хв).
Привітання (2 хв).
Учитель: - The bell has gone. Stand up, please.
Good morning!
Учні: - Good Morning!
Учитель: Діти, ми продовжуємо вивчати англійську мову. На минулому уроці ми познайомились з фразами «Вітання»: ‘Good morning’, ‘Good afternoon’, ‘Good evening’, ‘Good night’. Давайте переглянемо відео і пригадає, що вони означають! Перегляд відео ‘Good morning, good night!’
-
Мовленнєва зарядка (бесіда за питаннями) та фонетична зарядка (відпрацювання звуків) (4 хв).
Учитель: У відео ви чули фразу ‘How are you? I’m fine’. Давайте пригадаємо, що вони означають!
-
Діти відповідають. Вчитель доповнює.
Учитель: Діти, подивіться на дошку. Перед вами три квіточки, що зображають настрій: happy/fine, ok, sad. Ваше завдання підійти та прикріпити прищепку до тієї квітки, який у вас настрій.
-
Діти підходять по черзі до дошки і прикріплюють прищепку.
Учитель: Well done! Бачу настрій у всіх різний! В кінці уроку ми перевіримо чи він змінився!
-
Далі учні ланцюжком, сидячи на своєму місці, задають запитання ‘How are you?’ та відповідають ‘I’m fine/ok/sad!’ один одному!
-
Ознайомлення з назвою, тематикою та задачами уроку (1 хв).
Учитель: Сьогодні на уроці ми ще раз дізнаємось як кого звати, пригадаємо кольори, шкільні предмети та правила дорожнього руху. Давайте починати! Let’s start!
-
Основна частина уроку № 1 (13 хв).
-
Відпрацювання пройденого матеріалу (3 хв).
Учитель: Діти, мій помічник «Лаксик» ще не вивчив ваші імена. Давайте йому нагадаємо.
-
Вчитель запитує ‘What is your name?’, учні відповідають ‘My name is …’. Діалог відбувається так: вчитель кидає м’ячик-помічник учневі, у кого він у руках, той і відповідає.
-
Закріплення лексичних навичок
Вправа 1 (2 хв).
-
Повторення кольорів, які можна побачити на світлофорі
-
Завдання «Зроби однаковим»: потрібно виконати завдання так, щоб нижній рядок світлофорів мав такий же набір кольорів, як і верхній
-
Діти спочатку виконують завдання на логіку – домальовують кольори, яких не вистачало та озвучують результат
-
Повторення значень кольорів світлофора: колір-команда-емоція.
Вправа 2 (2 хв).
-
Учні наводять перший малюнок пунктиром і називають хто це (girl) та емоцію (happy).
-
Далі учні за інструкцією вчителя (або учнів по черзі) домальовують бантик або краватку, залежно від того, хлопчик чи дівчинка, та емоцію
-
Вдосконалення навичок говоріння (4 хв).
Вправа 3
-
Повторити зображені предмети та їх кольори, складаючи їх у словосполучення (red bag, green car) або речення (It is a red bag, It is a green car)
-
Повторення слів-спонукань (go, stop, turn right, turn left, stand up, sit down)
-
Гра «Знайди предмет»: сітка із предметами використовується як поле для гри. Діти практикують команди: go up, go down, turn right, turn left відносно якогось предмету (можна ходити фішками, олівцями, зображеннями лаксиків). Напр: - Start-yellow desk. Go up! – It is a green car! – Turn right! – It is a yellow pencil!
-
Фізкультхвилинка (2 хв).
Учитель: Now, it’s time to have fun! Stand up! Repeat after me!
Hands up! Hands down!
Hands on the hip! Sit down!
Stand up! Hands to the sides!
Bend left! Bend right!
One, two, three, hop!
One, two, three stop!
-
Вчитель виконує вправи, учні повторюють. Руханка виконується тричі, кожного разу збільшується темп.
-
Основна частина уроку № 2 (15 хв).
-
Робота з зошитом. Закріплення пройденого матеріалу.
Вправа 1 (5хв).
-
Зображення на світлофорі пішохідного переходу: діти згадують команди і відповідний колір, називають
-
Самостійно розфарбовують зображення
-
Відтворюють по порядку
-
Перегляд відео ‘What colour is it’ або ‘How to cross the street’
-
Обговорення/ переклад/ відтворення відео
-
Виокремлення команд look left, look right
Вправа 2 (4хв).
-
Обговорення малюнку (хто зображений, який сигнал світлофору має горіти – розфарбувати, яку пораду/спонукання можна дати дітям, відтворити ситуацію на прикладі відео з попередньої вправи)
-
На малюнку деякі з вивчених об’єктів (bag, book, pen, pencil) нерозфарбовані. Вчитель їх називає і вказує колір – діти розфарбовують. Або навпаки – діти самостійно розфарбовують, вибираючи з вивчених кольорів, а потім презентують перед класом, використовуючи граматичну структуру ‘It is a…’
Вправа 3 (4хв).
-
Є 6 ситуацій, дітям потрібно дати пораду/спонукання лаксикам під час переходу вулиці
-
Спочатку називають усі команди по порядку разом
-
Вчитель називає 3 команди, діти їх позначають в квадратиках
-
Учні називають ті команди, що залишилися.
Відповіді: Stop! Look right! Stop! Go! Look left! Go!
-
Підведення підсумків уроку (2 хв).
Учитель: I’d like to say that you were perfect. We have done a lot and learned a lot. The lesson is over. Goodbye!
-
Вчитель ще раз проходить і переглядає роботу учнів в зошитах на уроці. Потім учні встають з-за парт. Прощаються.