Розробка узагальнюючого уроку з теми "Спорт". Проведений у вигляді гри-змагання з різними видами завдань. Допоможе виявити знання основної лексики теми, зацікавити учнів.
Урок англійської мови у 4 класі
Тема :My favourite kind of sport
Мета:
навчальна:
розвиваюча :
виховна:
Обладнання :малюнки видів спорту, картки з завданнями, дошка, частини речень
Тип уроку: урок - змагання
Хід уроку
I.Організаційний момент.
T: - Good morning, pupils!
P: - Good morning, teacher!
T: - Glad to see you!
P: - Glad to see you too!
T: - How are you?
P: - Fine, thank you. And you?
T: - Fine, thank you.
ІІ. Введення в атмосферу іншомовного спілкування
А) Фонетична зарядка
[ɔ:] «О-о-о» кличе буква «А» протяжно
ball [bɔ:l] hall [hɔ:l] wall [wɔ:l] football [futbɔ:l]
Подивись уважно на слова. Що схожого у написанні цих слів? Яке буквосполучення зустрічається у кожному слові? Як воно читається? |
basketball volleyball
Прочитай слова, в яких є буквосполучення all:
all [ɔ:l] – усі; call [kɔ:l] – називати; fall [fɔ:l] – падати; small [smɔ:l] – маленький; tall [tɔ:l] – високий. |
b) Розвиток логічного мислення
Утвори слова за малюнками:
+ =
+ =
c)Розвиток уваги
Знайди та підкресли вивченні приховані слова у рядках (по одному слову у рядку).
jeghkjgbasketbalvejvhekhfwwfhnbbasketballkjhekghdjjlfhjwkjgfhvbvkj
gjkagljkgkgbnbjkallfjejgerkgkgjgkdfbmblerkgjgkkfejgnerjngjknngjjklds
footballvblethjbgeithjritgjelkgjkferkglkdfkelkgjelrkgjelkrgjdfkjhdfkjghg
calljhbrlhkjrkhjrklhnffnbfrhnrkhnjgerghuwergfywegfywegfuweghfuggfg
nvjfallmklgbjhekrgherkghekgheghehwjfjqoiqowuiwqoririvjelrgjetklgnje
tallfergfrwgfhrjgjvbdhjfbvhjdjhwfgwegfygywegfywegfwegfjwhegfjhgff
uikdfvhsmallhgeruhgreuighuierghjehgkjnbnbmnbhkjehgkerhgkjrhgjregh
(Додаток 1)
II. Основна частина уроку
Teacher: Dear friends, today we have an unusual lesson. We have a real competition. You divide into two tеams and will compete for the first place. The best team gets a prize at the end of the lesson.
So let’s start. (Клас розподіляється на 2 команди жеребкуванням)
1. Змагання «Найкраща пам’ять»
Яка команда назве більшу кількість видів спорту за малюнками (додаток 2)
2.Гра «Швидкість»
У однієї команди список слів – назв видів спорту, у іншої – назв предметів,
які використовуються у цих видах спорту. Одна команда називає предмети, інша повинна швидко назвати вид спорту (Додаток 3)
Список для першої команди Список другої команди
Volleyball yaht, sea
Skiing high net, ball
Skating skates, ice
Basketball skies, snow
Cricket small ball, beat
Boxing ball, basket
yahting gloves, ring
3. Гра «Сніговий ком»
Гравець однієї з команд проговорює речення про улюблений вид спорту. Гравець команди - суперника повинен повторити це речення і доповнити його своїм словом. І так по черзі. Програє команда, яка не зможе продовжити гру.
Речення: I like to play football.
I like to play football and volleyball.
I like to play football and volleyball and basketball.
And so on
4. Гра « Репортер»
Кожна команда повинна задати по 3 запитання супротивникам, а також відповісти на їх питання
Приклади запитань:
1)Do you like sport?
2) What sport do you do?
3) Where do you play football?
5. Гра « Дешифратор»
Поставити слова в реченнях в правильному порядку
1. health/ good/ for/is/ sport
2. day/ every/ I/ do/ sports
3. many/ are/ kinds/ sport/ there/ of
4. physical/ we/ training/ have/ lessons
(Додаток 4)
6. Гра «Займи позицію»
На дошці два листка з надписами:
“I like to watch sport events” та “I like to take part in sport events”
Учні повинні обрати свій варіант відповіді і зайняти позицію.
Кожен, хто займає позицію проговорює речення та називає той вид спорту, який є його улюбленим. Наприклад:
I like to watch sport events. I like to watch gymnastics.
I like to take part in sport events. I go in for tennis.
Повинні виступити всі члени команди. Той, хто говорить речення, стоячи спиною до дошки (не дивлячись на речення), приносить команді 1 бал. Той, хто читає – 0,5 бала. (Додаток 5)
7.Гра “ Спікер”
На картках назви видів спорту. Кожна команда тягне картку і повинна розповісти про той вид спорту, який їй дістався. Час на підготовку – 5 хвилин.
(Додаток 6)
Приклад розповіді:
I like sport. I like to go in for sport. I like football. I play football after school. I play football with friends. We play on the school stadium. Football is interesting.
ІІІ. Заключний етап уроку
1) Підведення підсумків змагань
2)Рефлексія
Teacher: I congratulate all of you. You all were good but one team was the best.
Did you like our lesson? (Якщо урок сподобався, учні плескають в долоні)
Члени команди-переможця отримують по яблуку, інша команда – заохочувальні призи.