Урок "Використання комп’ютерів. Комп’ютер як інформаційна система. Складові комп’ютера, їх призначення"

Про матеріал
Роробка уроку інформатики для 5 класу на тему: "Використання комп’ютерів. Комп’ютер як інформаційна система. Складові комп’ютера, їх призначення", метою якого є формувати вміння розрізняти типи комп’ютерів, ознайомити із складовими комп’ютера та їх призначенням
Перегляд файлу

                                                               5 клас      

Тема уроку: «Використання комп’ютерів. Комп’ютер як інформаційна система.

Складові комп’ютера, їх призначення»

 

Мета:

формувати предметні компетентності: формувати вміння розрізняти типи комп’ютерів, ознайомити із складовими комп’ютера та їх призначенням;

розвивати ключові компетентності:

—  спілкування рідною мовою;

—  інформаційно-цифрова компетентність;

—  уміння вчитися.

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент (до 1 хв)

Привітання. Приєднання учнів до конференції із зала очікування. Перевірка наявності та готовності учнів до уроку

 

2. Актуалізація знань, умінь, навичок, життєвого досвіду  (2 хв)

Відгадай комп’ютерні загадки (мозковий штурм):

 


Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе!
(комп’ютер )

 

В неї довгий сірий хвіст,
До курсору має хист.
(комп’ютерна мишка )

 

Він покаже все на світі:
Що малюють, пишуть діти,
Грають як і що співають,
І як пошту відправляють.
Все, що є відображає,
Без нього ПК немає!
(Монітор)

 

 

Спершу учні – небораки,
А тепер раз – два і готово
Відстукали слово

Ось де пальцям фізкультура
І це все – ......
(клавіатура).

 

В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор
В ньому щось гуде, співає
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його .....
(системним)

 

Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це ...
(принтер)


3 . Мотивація навчальної діяльності (до 1 хв)

Давайте поміркуємо над питаннями (постановка проблеми):

  • Для чого використовують комп’ютери?
  • Чим комп’ютери відрізняються між собою?
  • Які дії можна виконувати з мобільним телефоном? Чи можна вважати його комп’ютером?

Сьогодні на уроці ми з вами вивчимо види сучасних персональних комп’ютерів, узнаємо чім вони відрізняються та для чого вони призначені, а також пригадаємо з початкової школи з яких пристроїв складається ПК.

 

4. Вивчення нового матеріалу  (10 хв)

1) Перегляд відеоролика «Комп'ютери та їх різновиди, складові ПК» на YouTube  https://www.youtube.com/watch?v=K4GxqXHKXFc

2) Обговорення побаченого за планом:

1. Різновиди сучасних комп’ютерів (суперкомп’ютери, персональні, вбудовані (мікро)

2. Пристрої ПК

3. Класифікація пристроїв

3) Складання вчителем та учнями на екрані та в зошитах схеми «Різновиди сучасних комп’ютерів»

D:\коспекты 2018-2019\5\4\Схема заповнена.png

 

5. Фізкультхвилинка (до 1 хв)

 

6. Практична робота за комп’ютером (5 хв)

Виконання інтерактивних вправ учнями на платформі Learningapps.

  1.  Складання пазлу відповідно до завдання (пристрої введення, пристрої виведення, пристрої зберігання інформації)  http://learningapps.org/watch?v=p8y2g2zfj
  2. Поставити у відповідність складові персонального комп’ютера та їх призначення

https://learningapps.org/view2434860

 

7. Вправи для очей (до 1 хв)

 

8. Закріплення навчального матеріалу  (15 хв)

Самостійна робота. Заповнення учнями в зошитах таблиці «Пристрої комп’ютера та їх призначення» (за зразком)

Пристрій ПК

Призначення

Сканер

пристрій для отримання комп'ютерного цифрового зображення

Монітор

 

Клавіатура

 

Миша

 

Принтер

 

Проектор

 

Колонки

 

 

6. Підсумки уроку

1)  Бесіда:

  1. Які ви знаєте види сучасних комп’ютерів?
  2. Які є види персональних комп’ютерів?
  3. Які є види портативних комп’ютерів?
  4. У яких сучасних приладах є вбудовані мікрокомп’ютери?
  5. Із яких основних пристроїв складається ПК?

 6.  Назвіть пристрої введення інформації

2)  Фото виконаних у зошиті робіт учням прикріпити в Гуглкласі

 

7. Рефлексія

Написати учням коментар до завдання, розміщеного в Гуглкласі

  •         Що сподобалося, що не сподобалося під час конкретного виду діяльності?
  • Які труднощі виникали протягом уроку? Чому?

 

8. Домашнє завдання

Перейти за посиланням, розміщеним в завданні в Гуглкласі та виконати вправу  https://learningapps.org/view2434822

 

1

 

docx
Додано
4 січня 2023
Переглядів
828
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку