План-конспект
\уроку інформатики в 8 класі
Тема: Практична робота. Використання офісних веб-програм для створення спільних документів. Опитування з використанням онлайн-форм.
Мета:
Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, інтерактивний комплекс, презентація, бланки диктанту, блог за адресою https://sp-dokyment.blogspot.com/
Очікувані результати: учень уміє створювати, надавати спільний доступ та редагувати документи з використанням офісних веб-програм; спільно працювати над документами
Тип уроку: урок використання знань, умінь і навичок.
Клас: 8
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Бесіда
Назвіть програмні засоби, які можна використати для колективної роботи над проектом.
Двійковий диктант
Номер питання |
Твердження |
Правильна відповідь |
1 |
Всім, кому наданий доступ до документа у вигляді коментування, можуть коментувати та редагувати спільний документ |
0 |
2 |
Посилання, збережені за допомогою інтернет-сервісів, — це канали новин |
0 |
3 |
Процес, який забезпечує відстежування змін файлів та встановлення відповідності даних на всіх пристроях, має назву синхронізація |
1 |
4 |
Google Диск надає можливості електронного листування |
0 |
5 |
Сховище файлів, онлайн-редактори, сервіси для проведення онлайн-конференцій, розміщення відео, фото, конструктори сайтів та блогів — це хмарні сервіси |
1 |
6 |
Надати спільний доступ до документа — це значить надати доступ тільки для його перегляду або коментування |
0 |
7 |
Хмарні технології - це технології, що передбачають віддалену обробку та зберігання даних |
1 |
8 |
Для роботи з хмарними сервісами підключення до інтернету – необов’язкове |
0 |
9 |
Інтернет-форма — це веб-сторінки для організації онлайн- опитувань у вигляді бланків із розміщеними на них полями для введення питань, відповідей, міток тощо |
1 |
10 |
На GOOGLЕ – диску безкоштовно надається 15 Гб пам’яті |
1 |
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
Сьогодні на уроці ми продовжимо говорити про поняття хмарних технологій та навчимося використовувати їх для створення спільних довументів, онлайн-тестових форм. Тема нашого уроку – «Офісні веб-програми для створення спільних документів, опитування з використанням онлайн-форм». Урок буде нагадувати гру в стилі міні-квест.
ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК
Робота за комп'ютером.
Практична робота проводиться у вигляді міні-квесту з елементами STEM. Учні переходять за посиланням https://sp-dokyment.blogspot.com/ та починають по черзі виконувати задання у створених спільних документах.
Перелік завдань:
та заносить відповідні дані у спільну Google таблицю);
ПІДСУМОК УРОКУ
Рефлексія
Домашнє завдання. Підготувати запитання для створення форми із предметів, які ви вивчаєте. Запитань повинно бути не менше шести і всі вони повинні бути різних типів.
Додаток
Бланк двійкового диктанту
Прізвище ______________ |
||
№ запитання |
Відповіді (0 або1) |
Правильні відповіді |
1 |
|
|
2 |
|
|
3 |
|
|
4 |
|
|
5 |
|
|
6 |
|
|
7 |
|
|
8 |
|
|
9 |
|
|
10 |
|
|