Географія, 6 клас
Урок №12
Тема 2. Атмосфера (7 год)
Тема уроку з географії. Погода та показники її стану.
Тема уроку з німецької мови. Погода взимку. Das Wetter im Winter
Мета: - закріпити знання про показники стану погоди, одиниці та прилади їх вимірювання, вміння змінювати дієслова в німецькій мові за особовими формами; вчити виражати дії, що позначають механічний рух, німецькою мовою;
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу,
Вид уроку: урок-з’їзд метеорологів, інтегрований (географія + німецька мова + англійська мова)
Методи:
словесний – пояснення вчителів-предметників, мозкова атака,бесіда;
наглядний – мультимедійний супровід: робота з картинками, географічними картами; робота з іноземними словами, алгоритмом побудування речень;
практичний – застосування знань з німецької та англійської мови під час вивчення матеріалу природознавства;
інтерактивні – музична фізкультпауза; гра з м’ячем.
Матеріали і обладнання: мультимедійна презентація; національна символіка (прапори та герби) України, Великобританії, Німеччини; картки самоперевірки; жетони за усні відповіді.
Очікуваний результат.
Учні називають:
- показники стану погоди та одиниці їх вимірювання українською, німецькою та англійською мовами,
- прилади для вимірювання показників стану погоди;
пояснюють:
- причини, від яких залежить той чи інший показник погоди;
характеризують:
- погоду України, Німеччини, Великобританії;
Хід уроку
І. Організаційний момент (1 хв.).
ІІ. Завдання уроку (1 хв.).
ІІІ. Актуалізація теми (1 хв.).
Вч. географії. Щоразу, коли ви збираєтеся вийти з дому на вулицю, щонайменше дивитеся у вікно, щоб зрозуміти, яка там погода. Якщо ви збираєтеся піти з дому на довго, то цікавитеся прогнозом погоди на день. Плануючи ту чи іншу поїздку в нагоді стане прогноз погоди на кілька днів, тиждень, місяць.
ІV. Актуалізація опорних знань (3 хв.).
Вч. географії.
Прийом «Мозкова атака»:
- А що таке «погода»? З чим у вас асоціюється поняття «погода»? (Варіанти відповідей дітей: з температурою повітря, вологістю повітря, хмарністю, вітром, опадами…)
- Ви дуже близькі до правильної відповіді, оскільки називаєте показники стану погоди.
- А від чого залежить і в яких одиницях вимірюється:
V. Вивчення нового матеріалу (1 хв.).
Вч. географії.
- Пояснення понять: погода, метеорологія, метеорологічна станція.
Погода – це стан нижнього шару атмосфери (тропосфери) в певний час і в певному місці
Метеорологія – наука, що вивчає зміни основних показників стану погоди
Метеорологічні станції – станції, де ведуться спостереження за погодою за допомогою спеціальних приладів.
VІ. Закріплення матеріалу (18 хв.).
Вч.іноз.мов.
- Німецькою та англійською мовами показники стану погоди звучать:
Українською мовою |
Німецькою мовою |
Англійською мовою |
Температура повітря |
Die Lufttemperatur |
Temperature of air |
Атмосферний тиск |
Der Luftdruck |
Atmospheric pressure |
Вітер |
Der Wind |
Wind |
Вологість повітря |
Das Feuchtigkeit der Luft |
Humidity of air |
Хмарність |
Die Bewölkung |
Cloudiness |
Опади |
Die Niederschläge |
Fallouts |
- А тепер назвіть прилади, що зображені на екрані, спочатку німецькою мовою, а потім англійською. Зверніть увагу, що на сьогоднішньому уроці німецькі слова завжди будуть виділені червоним, а англійські – синім кольором
|
|
|
|
|
Der Thermometer |
Der Barometer
|
Die Wetterfahne |
Der Hygrometer |
Der Meter der Fällung |
thermometer |
barometer |
weather vane |
hygrometer |
|
Вч. географії. А зараз ми з вами пригадаємо умовні знаки, якими користувалися під час ведення календаря погоди…
Вч.іноз.мов. І навчимося характеризувати показники погоди іноземними мовами. Речення будуватимемо за алгоритмами.
Вч. географії. Як характеризувати температуру повітря? (Орієнтовна відповідь: +3⁰С(3 градуси вище нуля), -7⁰С( 7 градусів нижче нуля), 0⁰С(нуль градусів за цельсієм))
Вч.іноз.мов. Алгоритм побудови речення:
Heute sind es
|
+3⁰С 3 Grad plus. -3⁰С 7 Grad minus. 0⁰С 0 Grad. |
It is
|
+3⁰С 3 degrees below zero. -3⁰С 3 degrees above zero. 0⁰С zero. |
Вч. географії. Як характеризувати напрямок вітру? (Орієнтовна відповідь: ↑ (південний), ↓ (північний), ← (східний), → (західний))
Вч.іноз.мов. Алгоритм побудови речення:
Der Wind ist |
↓ norden. ↑süden. → westen. ← osten. |
The wind is |
↓ northern. ↑ southern. → western. ← eastern. |
Вч. географії. Як характеризувати хмарність? (Орієнтовна відповідь: ясно, хмарно, похмуро)
Вч.іноз.мов. Алгоритм побудови речення:
Es ist |
sonnig. wölkig. düster. |
It is |
sunny. cloudy. darkly. |
Вч. географії. Як характеризувати опади? (Орієнтовна відповідь: дощ, сніг, іній, ожеледиця, град.)
It |
is rainy. hails. is frosty. is snowy. is slippery. |
Вч.іноз.мов. Алгоритм побудови речення:
Es |
regnet. ist Donner. ist Raureif. schneit. ist eisig. |
Фізкультпауза українською мовою.
Фізкультпауза німецькою мовою.
WINTERLICH Winter kommt! Winter kommt! Flocken fallen nieder. Es ist kalt, es ist kalt. Weiß ist alles wieder. Falle, falle, weißer Schnee, Kalter , kalter Schnee! |
Зимовий Зима прийшла! Зима прийшла! Сніжинки падають вниз. Холодно, холодною Біле усе знову. Падає, падає білий сніг, Холодний, холодний сніг! |
Фізкультпауза англійською мовою.
VІІ. Підсумок уроку (15 хв.).
Погода європейських країн взимку. Теплові пояси.
Україна
Wie |
ist war |
das Wetter |
heute? gestern? |
What |
is was |
the weather |
today? yesterday? |
Україна
Погода |
Сьогодні |
Вчора |
|
-8 ⁰С |
-12 ⁰С |
→ |
↓ |
|
|
|
|
|
|
Німеччина
Погода |
Сьогодні |
Вчора |
|
-6 ⁰С |
-4 ⁰С |
↑ |
← |
|
|
|
|
|
|
Великобританія
Погода |
Сьогодні |
Вчора |
|
+ 3 ⁰С |
+ 1 ⁰С |
→ |
↓ |
|
|
|
|
|
|
VІІІ. Самоперевірка, оцінювання роботи на уроці, коментарі (2 хв.).
Характеристика погоди |
Відповіді |
|
1. Heute sind es 5 Grad minus |
It is 5 degrees below zero |
- 7⁰С |
2. Heute sind es 5 Grad plus |
It is 5 degrees above zero |
+5⁰С |
3. Der Wind ist norden. |
The wind is northern. |
↓ |
4. Der Wind ist süden. |
The wind is southern |
↑ |
5. Der Wind ist osten. |
The wind is eastern. |
← |
6. Es ist sonnig. |
It is sunny |
|
7. Es ist wölkig. |
It is cloudy |
|
8. Es schneit. |
It is snowy. |
|
9. Es ist eisig. |
It is slippery. |
|
10. Es regnet. |
It is rainy. |
|
ІХ. Д/з: (1 хв)
Природознавство: § 25, вивчити, запит. (усно); принести кольорові олівці, календар погоди.
Німецька мова: с. 79, урок 3; вчити слова, скласти прогноз погоди
Англійська мова: закріпити алгоритм складання речення