Урок " Загальна характеристика країн Європи"

Про матеріал
Конспект уроку географії для учнів 10 класу. Форма проведення: ділова гра " Туристичне Агенство".
Перегляд файлу

Урок №

Тема: Загальна характеристика країн Європи.

Мета: Сформувати в учнів систему знань про склад регіону, особливості його ЕГП, виявити умови й можливості використання території, природних умов і ресурсів; ознайомитися з особливостями демографічної ситуації в Західній Європі та з загальними рисами господарства. Продовжити поглиблювати й закріплювати практичні навички учнів працювати з картами; удосконалювати вміння учнів у процесі роботи користуватися різноманітними джерелами географічної  інформації. Продовжити формувати вміння аналізувати, систематизувати, узагальнювати. Сприяти розвитку в учнів таких здібностей як спостережливість, уявлення, пам'ять, мислення. Виховувати в учнів уміння співпрацювати в малих групах; почуття поваги до людей різних національностей; викликати інтерес до вивчення географії.

Обладнання: політична карта Європи, атласи, інструктивні картки, презентація, мобільні телефони.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Форма проведення: ділова гра « Туристичне агенство».

Методи і прийоми: словесні, наочні, робота в малих групах, мікрофон, випереджальні завдання.

Епіграф: «Ніщо не відкриває очі на світ і не розширює світогляд, як подорожі» (ШарлізШерон ).

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент. Емоційне налаштування на урок.

Учитель: Добрий день, шановні діти! Я рада зустрічі з вами і сподіваюся, що вона буде цікавою.

Прийом « Смайл».

Ви здорові й веселі, і це головне.

(Поділ дітей на групи)

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Учитель: Вивчаючи загальну ЕГХ країн світу, ви пересвідчилися, що країни і держави значно відрізняються одна від одної. Світ із різних країн і держав складається, які своєю історією значно відрізняються демографічними й економічними показниками, а  регіони назвали історико – географічними.

Прийом « Упізнай за описом»: перегляньте відеосюжет та відгадайте, про

які історико-географічні регіони  буде йти мова на сьогоднішньому уроці.

Учитель: Європа – спільний дім для багатьох народів, у тому числі і для нас з вами. Адже на території України знаходиться географічний центр Європи. У межах Європи виділяють декілька історико-географічних регіонів, які відіграють значну роль у світовій економіці та політиці, у розвитку науки і техніки.

Визначте тему уроку, розшифрувавши хмаринку слів.

Оголошення мети уроку.

Епіграфом нашого уроку візьмемо слова Шарліза Шерона. Прочитайте його за допомогою QR–коду.

Сьогоднішнім уроком ми розпочинаємо вивчення нового розділу «Країни Європи». Матеріал теми допоможе вам розширити та поглибити знання про країни Європи. Адже останнім часом в українців посилився інтерес до Європи. Люди прагнуть навчатися за кордоном, працювати, просто подорожувати; багато наших співвітчизників під час війни в Україні  знайшли собі прихисток саме в країнах Європи. А для цього необхідно володіти максимумом інформації. Сьогоднішній урок ми проведемо у формі ділової гри «Туристичне агенство», «Побачення з Європою».

Слайд:  оголошення про набір працівників у туристичне агенство.

Як бачите з оголошення, наше агенство розширює штат і проводить додатковий набір співробітників. Хочу попередити, що туристичне агенство приватне і власники зацікавлені, щоб працівники були з високим рівнем професіоналізму. Пропоную влаштувати ретельний вибір претендентів на заміщення вакантних місць.

  1. Актуалізація опорних знань.

Вивчення будь-якого регіону або держави вимагає певної послідовності та володіння географічними термінами та поняттями.

Прийом «Мікрофон»: назвати терміни та поняття, що можуть якимось чином стосуватися даної теми, дати їм визначення.

  1. Вивчення нового матеріалу.

Прийом « Робота в групах».

Учитель: кількість відділів у нашому агентстві відовідає питанням і проблемам, що хвилюють наших клієнтів. У ході нашої роботи ви повинні розв’язати проблемні питання, які в кожного відділу свої (кожна група відділу отримує інструктивні карточки, додатковий матеріал, керівник відділу розподіляє завдання між учнями).

Установлюється термін виконання завдання.

Завдання для груп:

1 група: відділ з питань ЕГП і ПГП регіону – дати загальну характеристику та оцінити ЕГП і ПГП країн Європи.

2 група: відділ із питань природно-ресурсного потенціалу – чому незважаючи на невисоку забезпеченість регіону мінеральними ресурсами, більшість країн мають високий рівень економічного розвитку.

3 група: демографічний відділ – яка демографічна ситуація в країнах регіону?

4 група: економічний відділ – галузі спеціалізації країн Європи. Дати характеристику конфігурації транспортної мережі регіону.

5 група: відділ із питань зовнішньоекономічного маркетингу – підготувати словесну рекламу щодо країн регіону та експорту їхньої продукції, використовуючи інтернет-ресурс.

Прийом « Навчаючи – учусь»

Групи обмінюються інформацією, вирішують проблемні питання.

V. Закріплення знань, умінь, навичок.

Прийом «Продовж речення»:

  •          До економічно розвинутих країн  Європи належать..
  •          Країнами-карликами в Європі є……
  •          До Західноєвропейського регіону входить….. держав.
  •          Країною-колонією в регіоні є…..

Прийом « Географічний практикум».

Нанести на контурну карту субрегіони Європи, країни, що входять до складу ЄС.

Розгадування кросворду « Країни Європи».

VІ. Рефлексія.

Прийом « Мікрофон».

Сьогодні на уроці я дізнався…….

VІІ.  Домашнє завдання.

1.Опрацювати параграф підручника.

2. Творче завдання ( за бажанням) : підготувати повідомлення

« Архітектурна спадщина Німеччини».

 

 

docx
Додав(-ла)
Гальченко Зоя
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
10 грудня 2025
Переглядів
40
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку