Урок "Захист презентацій"

Про матеріал
Систематизувати основні поняття теми «Комп’ютерні публікації»; формувати вміння створювати публікації, працювати зі зв’язаними об’єктами, зберігати та друкувати публікації, здійснювати пошук інформації, її аналіз та оцінювання; використовувати набуті знання.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Конспект уроку

 

«Практична робота. Проектування та створення комп’ютерної публікації для подання результатів самостійного дослідження»

 

Урок у 10 класі

 

 

 

 

 

Підготувала

Вчитель інформатики

Придиус М.А.

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Практична робота. Проектування та створення комп’ютерної публікації для подання результатів самостійного дослідження.

Мета:

навчальна: систематизувати основні поняття теми «Комп’ютерні публікації»; формувати вміння створювати публікації, працювати зі зв’язаними об’єктами, зберігати та друкувати публікації, здійснювати пошук інформації, її аналіз та оцінювання; використовувати набуті знання;

розвивальна: сприяти всебічному розвитку особистості, активізувати пізнавальну активність учнів; сприяти розвитку логічного мислення; формувати вміння узагальнювати, міркувати;

виховна: виховання національної самосвідомості на прикладі досягнень видатних людей України у різних сферах діяльності; виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання і наочність: комп’ютери, завдання.

Програмне забезпечення: ОС Windows 10, офісний пакет Microsoft Office 2016 ( MS Publisher 2016).

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

1.Підготовка робочих місць

Учні займають місця за партам.

2. Привітання

Учитель. Добрий день, учні! Я рада бачити вас на сьогоднішньому уроці.

3.Перевірка присутніх, перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота у парах.

Прийом «Тонкі та товсті запитання».

Учитель. Сформулюйте запитання до теми «Комп’ютерні публікації» використовуючи прийом «Тонкі та товсті запитання». Один складає «тонкі» запитання, а другий - «товсті». Після цього ви зможете запропонувати один одному дати відповіді на ці питання.

«Тонкі» запитання

«Товсті» запитання

  1.               Що таке публікація?
  2.               З яких об’єктів складається публікація?
  3.               Які операції над об’єктами визначають зовнішній вигляд публікації?
  4.               Як можна зв’язати текстові поля в публікації?
  5.               Як надрукувати публікацію?
  1.               У чому полягає відмінність між друкованою та електронною публікацією?
  2.               Які засоби необхідні для підготовки друкованого видання? Що належить до мінімальної конфігурації настільної видавничої системи?
  3.             Чи є відмінність у створенні інформаційного буклета та бюлетеня?

 

 

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку

Учитель. Ми з вами повторили попередньо вивчений матеріал, тому сьогодні ви навчитесь застосовувати отримані знання на практиці.

Тема нашого уроку «Практична робота. Проектування та створення комп’ютерної публікації для подання результатів самостійного дослідження».

Девізом нашого уроку будуть слова відомого українського інформатика, вченого, академіка Віктора Михайловича Глушкова

«Людина в XXI столітті, яка не буде вміти користуватися ЕОМ, буде подібна людині ХХ століття, що не вміла ні читати, ні писати»»

Що мав на увазі вчений під цими словами?

Відповіді учнів.

Вправа «Я очікую…»

Учитель. Коли розпочинається новий день, то людина обов’язково чогось чекає від нього. Розпочинаючи будь-яку нову справу, ми теж сповнені очікувань і прагнень.

А чого ви очікуєте від нашого уроку сьогодні?

Учитель. У кінці уроку ми дізнаємось чи збулись ваші очікування від сьогоднішнього уроку чи ні.

Ми народились і живемо в Україні. Змалку ваші батьки виховували вас у патріотичному дусі. Наказували вам ніколи не забувати своє коріння, свої традиції, звичаї, свою мову.

На уроках інформатики ми завжди виконуємо практичні завдання, які пов’язані з життям відомих людей України, історією, географією, літературою, мистецтвом, економікою, екологією нашого краю, нашої держави. Не винятком буде і сьогоднішня наша практична робота.

ІV.  Інструктаж з БЖД.

Учні ознайомлюються з інструкцією «Правил поведінки і техніки безпеки у комп’ютерному класі».

V. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Учитель. Вам на вибір були запропоновані завдання практичної роботи, до яких ви самостійно шукали матеріали. Вкінці уроку ви проведете захист своїх робіт,та отримаєте хороші оцінки.

Виконання вправ для очей

VІ. Підсумки уроку

Вчитель. Кожен із вас на початку уроку чогось очікував. Чи збулись ваші очікування? Чи отримали ви те, що бажали? Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?

Відповіді учнів.

Рефлексія змісту навчального матеріалу

VІІ. Домашнє завдання

  1. Створіть буклет для анонсування заходу «Ярмарок професій у Петропавлівському районі».

VIII. Оцінювання роботи учнів

 

docx
Додано
28 лютого 2019
Переглядів
507
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку