Матеріал можна використовувати як виховний захід, так і на уроках з основ здоров'я. Призначений для вивчення і повторення набутих знань з правил дорожнього руху.
Виховна година « Знай та виконуй правила дорожнього руху»
Мета: ознайомити учнів з місцями безпечного переходу проїжджої частини дороги, із дорожніми знаками, закріпити і актуалізувати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях; розвивати пізнавальні інтереси, уміння орієнтуватися на вулицях міста; виховувати культуру поведінки на вулицях
Ключові слова: безпека, безпечна поведінка, дорога, транспортний засіб.
Обладнання: малюнки відповідної тематики
Хід урок
Організаційний момент
Доброго дня, діти! Усміхніться і починаємо наш захід.
Основна частина
Бесіда
- І наша школа, і будинки, в яких ми живемо, розташовані біля дороги. По проїжджій частині рухається транспорт. Які транспортні засоби можуть там рухатись? ( Автобуси, автомобілі, мотоцикли, мопеди, велосипеди.) - А вздовж проїжджої частини – тротуар. Для чого він необхідний? ( Для руху пішоходів)- Ані транспорт, ані пішоходи не заважають одне одному. Це тому, що є чіткі правила, для всіх учасників дорожнього руху. Порушуючи ці правила, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Якою ж має бути наша поведінка на дорозі? (Безпечною.)
- Діти, давайте поміркуємо, що ж таке безпека?
Безпека – це стан, при якому ніщо кому - або чому-небудь не загрожує.
- Від кого або від чого залежить безпека на дорозі? ( Від водія та пішохода)
А зараз давайте пригадаємо, які бувають дорожні знаки.
Ознайомлення з дорожніми знаками
А зараз послухайте історію про хлопчика, який йшов до школи. І скажіть, які правила дорожньої безпеки порушував хлопчик,
Данилко взяв ранець і вирушив до школи. Всі люди йшли по тротуару, він теж
Пішоходи зупинилися, підійшовши до проїжджої частини. На невеликій відстані, повільно рухалася вантажівка і Данилко вирішив, що встигне перебігти.
Рухаючись далі Данилко вирішив читати назви на всіх вивісках, які йому зустрінуться. Та йому не дуже це вдавалося, бо він весь час на когось або на щось натикався.
- Чому так відбувалося? (Педагог вислуховує відповіді і нагадує правила, як необхідно рухатися по тротуару).
Часу до початку уроків залишалось мало і Данилко вирішив поспішати. А попереду ще одна дорога. Хлопець стрімко направився до пішохідного переходу.
Світлофор привітно всім моргав своїм червоним оком. Данилко оглянув дорогу – машин не було видно. Побіжу, – вирішив хлопець.
- А зараз, що неправильно робив Данилко?
А ось і школа!
Розгадування кросворда
І вікна світяться у нім.
Взуття із гуми носить він
І головне, він п'є бензин! (Автомобіль).
|
1 |
|
|
|
|
||||||||
2 |
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||
Відгадайте загадки.
Як захочу - він стоїть,
А скажу - то побіжить. (Велосипед
Підведення підсумків
- Як ви будете діяти на дорозі?
Не бігти через дорогу