Тема уроку: Звичайні дроби
Мета уроку: Узагальнити і систематизувати знання учнів про звичайні дроби.
Очікувані результати: Учні здійснюють порівняння дробів, наводять приклади, застосовують властивості дій над дробами.
Тип уроку: повторення навчального матеріалу, формування вміннь та навичок.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку:
І. Організаційна частина.
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Текстова інформація «Застосування дробів в повсякденному житті».
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів ( інтерактивна вправа «мікрофон»).
Запитання:
Усні вправи: Слайд №1
а)
б) 1 і
в)
г) |
Слайд №2
|
а). Назвати всі правильні дроби із знаменником 7. б). Назвати всі неправильні дроби із знаменником 7.
в). При яких значеннях в дріб
г). При яких значеннях а дріб
|
(Завдання на закріплення матеріалу. Письмово)
Слайд №3
|
а). Розташувати дроби в порядку зростання:
б). Виконати дії:
а)
б)
|
Слайд №4
|
в). Розв’язати рівняння:
а)
б)
г). Знайти
д). У саду росли 12 яблунь, що становить
|
Слайд №5
2). Розв’язати рівняння:
3). При яких значеннях а дріб
4). Принтер за 3 хвилини надрукував 40 сторінок файлу. За першу хвилину він надрукував
|
Робота в парах (з подальшою перевіркою та коментуванням)
Слайд № 6
|
а). всі правильні дроби б). всі неправильні дроби
3. Записати всі значення а, щоб дроби
|
Самостійна робота (завдання обох варіантів роздруковані на картках)
|
Варіант 1 |
Варіант 2 |
|
|
|
а)
б) |
а)
б)
|
|
2). Розв’яжіть рівняння |
2). Розв’яжіть рівняння |
|
а)
б)
|
а)
б) (
|
|
3). За перший день Сашко прочитав Яку частину книги прочитав Сашко за два дні? Яку частину книги залишилось прочитати?
4). При яких натуральних значеннях Х дроби
|
3). За перший день бригада робітників відремонтувала Яку частину дороги відремонтували за два дні? Яку частину дороги залишилось відремонтувати?
4). При яких натуральних значеннях Х дроби |
5. Підбиття підсумків уроку та виставлення оцінок.
6. Домашнє завдання
7. Рефлексія навчально- пізнавальної діяльності учнів