Тема: «Комп’ютерні презентації»
«Створення презентації»
Мета: Створити умови для узагальнення і систематизації знань учнів з теми «Комп’ютерні презентації»; сприяти формуванню інформаційної компетентності учнів, вивчаючи та повторюючи поняття презентації, розвитку пізнавальної активності, уваги, культури мовлення, вихованню навичок самоконтролю і самоаналізу, інтересу до інформатики, здоров’язбережувальної компетентності, культури користувача ПК, уважності; систематизації здобутої інформації; логічного мислення; комунікативної компетентності, пізнавального інтересу, швидкості виконання дій на комп’ютері.
Сприяти забезпеченню ключових компетентностей: спілкування державною мовою(надавання переваги використання програмних засобів та ресурсів з інтерфейсом державною мовою); спілкування іноземними мовами (розуміння необхідності володіння іноземними мовами для онлайн- навчання ); математична компетентність; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя(усвідомлення необхідності та принципів навчання протягом усього життя, відповідальності за власне навчання); обізнаність і самовираження у сфери культури(усвідомлення впливу інформатики на людську культуру та розвиток суспільства )
Очікувані результати:
знаннєва складова: учні називають ПЗ для створення й перегляду комп’ютерних презентацій, етапи створення і принципи естетичного оформлення, наводять приклади об’єктів презентації;
діяльнісна складова: створюють презентації; планують представлення презентацій;
Тип уроку: комбінований
ХІД УРОКУ
І. Орієнтація. (привітання, налаштування на роботу, мотивація)
Доброго дня діти. Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості. А ми з вами працюємо у звичному режимі.
-Діти, ми продовжуємо працювати над темою «Комп’ютерні презентації».
Красива презентація- запорука успіху. Коли ми виступаємо перед аудиторією, то презентація допомагає слухачам зрозуміти те, що ми розповідаємо.»
Чи згодні Ви?
Дотримання правил роботи з комп’ютером та поведінки в комп’ютерному класі.
Вчитель називає правила роботи: якщо це можна робити в комп’ютерному класі, учні показують великий палець, а якщо не можна – великий палець, опущений донизу.
ІІ. Цілепокладання. (Тема , цілі.)
Добре!!!
Як ви гадаєте, чим ми займемося на сьогоднішньому уроці?
Ми вивчили теоретичний матеріал і приступимо до створення презентації та планування її представлення.
Записуємо тему уроку «Створення презентації.»
ІІI. Проектування. (план роботи)
То що ж таке презентація і де її можна створити??????
Презентація – це набір слайдів з певної теми, призначені для демонстрації текстових графічних даних найчастіше під час усного виступу.
- PowerPoint
- Он-лайн сервиси
- Libre Office Impress
- https://learningapps.org/1459741
- https://learningapps.org/1307959
- https://learningapps.org/1757418
- Визначення мети та теми презентації. Чітко сформульована тема дозволить уникнути пошуку зайвих матеріалів, а отже прискорить розробку презентації.
- Пошук і відбір матеріалів з теми (текст, малюнки, анімація, відео, звук) та розподіл його за слайдами (структурування). Подальша робота проводиться у середовищі програми для створення презентацій.
- Визначення структури залежно від мети розробки, можуть бути використані зразки оформлення з колекції Power Point або розроблене власне оформлення.
- Створення презентації при цьому, залежно від виду та обсягу матеріалів, для кожного слайда вибирають готову розмітку або налаштовують власну.
ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ
https://www.youtube.com/watch?v=ghXH3WAOcf4
https://www.youtube.com/watch?v=u_fLRqqJ59E
https://www.youtube.com/watch?v=8gvoPGoxnxA
https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM
IV. Практична робота – «Робота над проектом»
Створення проекту на задану тему
Вчитель.
Є край, де найкращі у світі пісні
І цвітом чарує калина,
Де сонечко вперше всміхнулось мені,
Де дім мій – моя Україна.
Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій землі – багатій і мальовничій Україні. Кожна нація, кожен народ мають свої звичаї, що виробились протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї розрізняють і об'єднують людей в один народ, одну націю. І зараз наші учні спробують розказати нам про деякі традиції та звичаї зимових свят за допомогою
презентацій,які вони зараз виконають.
Отже, приступимо до виконання презентацій і перевіримо ваші знання з інформатики та побачимо як ви знаєте українські традиції.
Перше свято яке ви готували це ДЕНЬ СВЯТОГО АНДРІЯ ПЕРВОЗВАННОГО. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозваного є одним із найтаємничіших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього.
Наступне свято – ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
Різдвяні свята починалися зі Свят-вечора, або ж Багатої куті. За святковим столом збирається вся родина, щоб протягом року трималися вкупі. Не можна спізнюватись до святкового столу, бо будеш весь рік блукати.
Різдво Христове - це свято любові, яка святкується на п’ятнадцятий день після найдовшої ночі. У давніх словян – це Свято зимового сонцестояння – КОЛЯДА. Під Різдво й досі запалюють гуцули «живий вогонь», а вуглини від тієї ватри вважають помічниками від усіх хвороб.
А також - Нови́й рік — свято, яке відзначають багато народів відповідно до прийнятого календаря. Свято наступає в момент переходу останнього дня року в перший день наступного року. А детальніше зараз ми почуємо від учнів.
ГОЛОДНА КУТЯ відзначають переддень останнього різдвяного свята Хрещення Господня – Водохресний Свят-вечір. Цього дня треба дотримувати суворого посту до першої зірки, як і в Різдвяний Свят-вечір – не дозволяється їсти м’ясо, молочні продукти, яйця і навіть рибу. До трапези необхідно було провести генеральне прибирання і повимітати бруд навіть з найдальших кутків.
VI. Підсумок уроку.
Ми завершили вивчати тему “Комп'ютерні презентації” і зараз ви висловите свої враження як від уроку так і від вивченої теми.
До нас наближається Новий рік і уже є ялинка, а вашим завданням буде прикрасити її своїми емоціями, враженнями та знаннями. У кожного на столі є сніжинки, якщо жовтий колір — це факти про знання та вміння; синій– настрій, емоції, та якщо оранжева - важливість уроку. Ви оберіть один із них та висловіть свою думку про урок.
VІ. Домашнє завдання.
Повторити весь теоретичний матеріал по темі «Комп’ютерні презентації»