Узагальнення знань з теми "Земноводні та Плазуни"

Про матеріал
Урок - узагальнення знань з теми "Земноводні та Плазуни" для учнів 7 класу в ігровій формі
Перегляд файлу

Узагальнення знань з теми «Земноводні. Плазуни»

Цілі: узагальнити знання про будову й різноманітність організмів класів Земноводні та плазуни; систематизувати знання про будову органів, функції та їх взаємозв’язок; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, логічно мислити, робити висновки; розвивати в учнів пізнавальний інтерес, виховувати бережливе ставлення до природи. Здійснювати культуру спілкування під час змагання, прилучати учнів до наукової творчості

Обладнання: таблиці «Зовнішня та внутрішня будова земноводних», «Зовнішня та внутрішня будова плазунів»

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань, контроль знань

Хід уроку

І. Організаційний етап

Повідомити тему та мету уроку; підписати аркуші, на яких буде відзначено індивідуальні бали та виконано письмове завдання

ІІ. Актуалізація опорних знань

Конкурс «Розминка»

Робота в групах. Учні об’єднуються в групи (чотири-п’ять осіб) та працюють із завданнями – картками:

1 група – класифікація, спосіб життя земноводних;

2 група – внутрішня будова та органи життя земноводних;

3 група – різноманітність земноводних;

4 група – походження плазунів;

5 група – зовнішня будова плазунів;

6 група – різноманітність плазунів;

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань

1.Гра «Найрозумніший»

Учні відповідають на запитання. (Запропоновані запитання спеціально розміщені без логічної послідовності, щоб перевірити стійкість знань.)

1.На які ряди поділяється клас Амфібії?

2.Чим покрите тіло  плазунів?

3.Яке запліднення у плазунів?

4.Назвіть найдавнішу тварину серед сучасних плазунів.

5.Яке серце у крокодила?

6.Яке запліднення у земноводних?

7.Яка шкіра у земноводних?

8.Про яких тварин говорять, що вони геть вилазять зі шкірм?

9.Яке серце в дорослих земноводних?

10.Яких ящірок часто приймають за змій?

11.Яке серце в більшості частини плазунів?

12. Назвіть органи дихання земноводних

13.Скільки кіл кровообігу в земноводних?

14.У якої тварини очі можуть дивитися в різні боки незалежно одне від одного?

15.Як називається личинка амбістоми?

16.Скільки кіл кровообігу у плазунів?

17.З яких відділів складається орган слуху в земноводних та плазунів?

18.Які тварини сплять з розплющеними очима?

19.Назвіть найбільшу ящірку.

20.яка тварина носить на собі дім?

21.Як називаються великі вимерлі плазуни?

2. Калейдоскоп ситуацій «Доведи, що ти все знаєш про поведінку земноводних та плазунів»

Учні ( за бажанням ) пояснюють ситуаційні завдання.

1.Як поводитиметься ропуха, якщо перед нею спілі суниці або полуниці? Чи можуть ропухи живитися ягодами?

2.Чи завжди ящірка, схоплена за хвіст, відкидає його?

3.Іскнує думка, що ропухи часто забираються в корівники, для того щоб виссати з вимені корови молоко. А чи так воно? Тоді навіщо вони забираються до корівників?

4.На пуголовка тритона напала риба. Він вирвався, а ноги відчахнулися. Яка подальша доля пуголовка?

5.У ході дослідів було виявлено, що за температури 0  жаби роблять стрибки завдовжки 10-15 см, а за температури близько 25 – близько 100 см. Поясніть результати дослідів.

6.Одного разу школярі знайшли мертву ящірку, узяли її в руки та стали тягти за хвіст. Що, на вашу думку, було далі? Чому?

ІV. Підсумок уроку

Учитель аналізує результати роботи на уроці, прилучаючи при цьому школярів до оцінювання знань.

V. Домашнє завдання

Написати твір-мініатюру на тему «Життя визначних тварин». Скласти екологічну казку, загадки, вірші або ребуси за темами «Клас Земноводні»,  «Клас Плазуни».

 

 

 

 

 

  

docx
До підручника
Біологія 7 клас (Базанова Т. І., Кузнецова М. О., Кіося Є. О., Павіченко Ю.В.)
Додано
26 грудня 2021
Переглядів
500
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку