Узагальнюючий урок за темою "Електромагнітні хвилі" показує важливість вивченого теоретичного матеріалу для практичної діяльності людини. Це особливо значно для здобувачів освіти ПТНЗ, які практично кожен день зустрічаються зі властивостями та особливостями електромагнітних хвиль навколо себе та у своєї практиці.
Урок для учнів ДНЗ “ОПЛМТ”, (2 курс),
професія “Моторист(машиніст), електрозварник ручного зварювання”
Тема. Узагальнюючий урок по темі «Електромагнітні хвилі»
Мета:
Систематизувати й узагальнити знання учнів з теми; підготувати їх до тематичного оцінювання знань шляхом використання інтерактивних технологій.
Розвивати в учнів навички критичного та творчого мислення; уміння аналізувати, систематизувати й оцінювати інформацію, формувати їх життєві компетенції.
Виховувати самостійність, творчість, уміння допомагати один одному.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Скажи мені, і я забуду.
Покажи мені, і я запам’ятаю.
Дай зробити мені, і я зрозумію.
Сократ
Хід уроку
Зміст та логічна послідовність навчального матеріалу |
Методи, форми і засоби діяльності вчителя і учнів |
1. Мотивація навчальної діяльності (3 хв.) |
|
Важливість вивченого теоретичного матеріалу для практичної діяльності людини. |
Вступне слово викладача, оголошення теми і мети уроку, запис на дошці та в зошитах епіграфу уроку. Викладацька презентація – план роботи на уроці. |
ІІ. Узагальнення знань (25 хв.) |
|
Б) Що ми повинні знати про електромагнітні хвилі? |
Учні обирають групову форму роботи. Звіт групи «Науковці», повторення і аналіз вивченої теми із застосуванням методу проектів, з демонструванням підготовлених матеріалів ілюстративного характеру та використанням фізичного експерименту. |
2. Де використовуються знання про електромагнітні хвилі, які професії з цим пов’язані? |
«Захист» творчої домашньої роботи групою «Робітників».Учні показують знання матеріалу, згідно своїх виробничих професій і галузі. |
3. Як електромагнітні хвилі впливають на здоров’я людини? |
Дослідження групи «Громадяни» по питанню, де трапляються електромагнітні хвилі у побуті та їх вплив на здоров’я людини. Усна відповідь з використанням таблиць, повідомлень учнів, що підготували індивідуальні завдання. Колективна робота учнів під керівництвом викладача (евристична бесіда), узагальнення викладача. |
ІІІ. Узагальнення умінь та корекція знань (15 хв.) |
|
|
А) Розгадування кросворду Б) Самостійна письмова робота з використанням дидактичного матеріалу. Підготовка до тематичного оцінювання. Взаємоперевірка. Робота в парах. |
ІV. Підсумок уроку (1 хв.) |
|
|
В заключному слові викладач повідомляє за які види робіт виставлятиметься тематична оцінка, характеризує діяльність на уроці окремих учнів і підгруп. |
V. Домашнє завдання (1 хв.) |
|
|
Домашнє завдання задається творчого характеру. |
Викладач фізики: Білоцерковець О.Р.