ВЧИМОСЯ БУТИ ДОБРИМИ ЛЮДЬМИ

Про матеріал

ВЧИМОСЯ БУТИ ДОБРИМИ ЛЮДЬМИ Виховний захід для учнів 1 класу
ВЧИМОСЯ БУТИ ДОБРИМИ ЛЮДЬМИ Виховний захід для учнів 1 класу

Перегляд файлу

ВЧИМОСЯ БУТИ ДОБРИМИ ЛЮДЬМИ

Виховний захід до дня доброти в 1 класі

 

Мета: -ознайомити учнів із сутністю понять «добро», «доброта»; ---учити дітей цінувати добро;

-формувати вміння оцінювати власні вчинки та вчинки

інших людей, формулювати оціночні судження;

- розвивати вміння та навички підтримання міжособистісної злагоди, а також вміння, які допомагають запобігати виникненню

конфліктів чи мирному їх урегулюванню;

- виховувати любов і повагу один до одного, бажання творити

добро, любити Батьківщину.

Обладнання: пелюстки синьо-жовтої квітки, маленькі сердечка, малюнки квітів-символів.

Хід уроку

І. Організаційний момент

  • - Шановні батьки, любі діти та всі наші гості! Я щиро вітаю вас зі святом . Від усієї душі бажаю вам міцного здоров'я та здійснення всіх бажань.  Подивіться, шановні батьки, на нашу країну Сонячних Зайчиків, подобається? Які в нас гарні діти: чепурні, веселі, жваві, непосидючі, розумні, кмітливі! А батьки? Я впевнена: кращих батьків просто не існує. Мені дуже приємно, що всі ми разом зібралися в одному класі. Сьогодні ми всі разом вирушимо у подорож до Країни Доброти. Це велика країна . Вона  розкриє безліч секретів. Ви пройдете багатьма стежками цієї країни, і я думаю, вам це сподобається.

1. Знайомство

- А тепер давайте познайомимося. Почнемо з дівчаток, які будуть називати голосно свої імена.

- А тепер знайомимося із хлопчиками.

Що ми тільки-но з вами зробили? (Познайомились.)

Але ми не просто називали свої імена, ми вчились разом виконувати спільну справу.

 Вас багато і всі ви різні. Як же треба вести себе один з одним, щоб всім було добре, щоб до школи йти хотілось із радістю?

 (Відповіді дітей.)

Так, щоб всім добре було в школі, треба поважати один одного, дружити, допомагати, уболівати один за одного, бути чесним, не

обманювати, не дражнитись. Усе хороше, що ви назвали, можна

передати коротко: треба робити добро.

 ІІ. Мотивація та оголошення теми і мети уроку

1. Вправа «Долоньки».

Завдання: потрібно доторкнутись долоньками один одного та щиро

посміхнутись, даруючи гарний настрій і «тепло свого серця». При цьому слід промовляти рядки вірша:

Сонце встало із-за гаю –

Промінцями росу сушить.

Я здоров’я вам бажаю

І добра у ваші душі.

Ми усміхнулись один одному, сказали: «Доброго дня!» і на краплинку сонця побільшало у світі, на краплинку щастя, на

краплину радіснішим стало життя. Щодня, тільки на небі

з’явиться ласкаве сонечко, доброта розсіває свої зерна – зерна добра в душах людей.

2. Квітка «Доброти»

Звучить пісня Т.Петриненка «Україна»

Що ж таке доброта? Давайте всі разом створимо квітку доброти, яка буде в нашому класі квітувати   і нагадувати про

потребу робити добро.

-А якого кольору наша  квітка?(синьо-жовтого) Так наша квітка схоже на прапор нашої держави.

- Отже, сьогодні наш на уроці ми поговоримо про нашу рідну Україну.  - Україна – це наша держава.Ви – українці, її маленькі сини і дочки, наша мова – українська. Щасливі ми , що народилися і живемо на такій чудовій землі,багатій і мальовничій. Де б не були ми, скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємось аж до сліз , зачувши рідну мову, пісню.

3. Розповідь про рідний край.

-  Сьогодні у класі дуже багато квітів. Вони додають усім святкового настрою. І на дошці у нас теж  чарівна квітка .

4. Вибір якостей для себе.

(На дошці – зображення хлопчика і дівчинки, а також стрічка, на якій надруковані якості людей. Учитель

чи один з учнів зачитує написані на стрічці риси характеру

, а інші з допомогою сигнальних карток «семафорять» про те, чи необхідна їм ця якість.)

Якості людини: мужність, благородство, відвертість, великодушність, відповідальність, вірність, делікатність,

милосердя, співчутливість, добро, скромність, правдивість,

працелюбність, порядність, добродійність, безсоромність, грубість,

заздрість, підступність, зарозумілість, доброта, лицемірство,

лихослів’я, брехливість.

5.  Гра «Добре сердечко»

У кожного з вас на парті є біле сердечко. Як ви

думаєте, якого кольору серце доброї людини? Розфарбуйте серце таким  кольором.

(На дошці на аркуші паперу намальований контур серця значного розміру.

Кожна дитина виходить і прикріплює своє сердечко на контур. Коли всі діти прикріплять свої серця, утвориться одне велике серце.)

6. Робота над притчею.

Як же зробити так, щоб наші серця завжди залишались добрими?

Послухайте ось таку історію.

Одну мудру бабусю запитали: «Бабусю, ти прожила таке тяжке життя, а душею така молода. Чи є в тебе який секрет?». Бабуся відповіла: «Усе добре, що мені зробили, я записую на своєму серці, а все погане – на воді. Якщо б я робила навпаки, серце моє що мені зробили, я записую на своєму серці, а все погане – на воді. Якщо б я робила навпаки, серце моє було б зараз усе порубцьоване.

А так воно – рай благотворний».

Отже, щоб наші серця і душі завжди залишались добрими, треба добро пам’ятати, а зло – забувати.

7. Гра «Так і не так».

Зараз я буду називати добрі і погані справи. Коли ви почуєте добру

справу – плескайте в долоні, погану – тупочіть ногами.

 

1. Допомагати мамі мити посуд.

2. Робити комусь зле, якщо ніхто не бачить.

3. Не вмиватися.

4. Берегти рідну природу та охороняти її.

5. Шанувати працю інших людей.

6. Галасувати, коли хтось відпочиває.

7. Обманювати, хвалитись.

8. Насміхатись із чужого горя.

9. Добре вчитись, багато читати.

10. Не слухати батьків.

11. Бути вихованим, стриманим.

12. Допомагати друзям у біді.

13. Ділитися тим, що в тебе є.

14. Ображати інших.

15. Захищати слабкого.

16. Спати на уроках.

17. Красти чужі речі.

18. Любити своїх батьків.

ІІІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності

Про що ви дізнались сьогодні ?

Що вам запам’яталось?

Що було цікаво?

Що ви хотіли б розповісти батькам?

1. Слухання притчі про мудреця та метелика.

Багато років тому в одному місті жив дуже мудрий чоловік. До нього часто приходили люди за порадою. Кожному з них йому

вдавалося дати дуже хорошу і правильну пораду. Слава про його

мудрість рознеслася всюди. Одного дня його слава дійшла до ще одного чоловіка, який теж був мудрим і відомим в окрузі. Цей чоловік теж допомагав іншим людям. Йому подобалося те, що його

вважають наймудрішим і прислухаються до його порад. І коли він дізнався, що є ще один мудрець, то став злитися на нього за те,

що втрачає свою популярність. І став думати, як довести іншим людям, що насправді мудрішим є він. Довго він думав і вирішив:

«Я візьму метелика, заховаю його між долонь, підійду на очах у

всіх до мудреця і запитаю його: «Скажи, що в мене в руках?».

Він, звичайно ж, великий мудрець, тому він здогадається і скаже: «У тебе в руках метелик». Тоді я його запитаю: «А який це метелик: живий чи мертвий?». І якщо він скаже, що метелик

живий, тоді я легенько притисну його своїми долонями так,

що коли я їх розкрию, то всі побачать, що тваринка мертва.

якщо мій супротивник скаже, що метелик мертвий, тоді я відпущу його і він полетить. І таким чином усі побачать, що мудрець

виявився не правий». Так він і зробив. Узяв метелика, підійшов

до мудреця і запитав його:

Скажи, що у мене в руках?

Мудрець подивився і сказав:

У тебе в руках метелик.

Тоді він запитав мудреця:

Скажи, який він: живий чи мертвий?

Мудрець пильно подивився йому в очі, подумав і сказав:

Все буде так, як ти захочеш.

2. Обговорення.

Як ви розумієте вислів: «Усе у твоїх руках?».

Яку пораду ви дасте героям притчі?

Який висновок ви зробили?

ІV.Підсумок уроку.

 Висновок: Сьогодні  ми познайомилися із такими важливими

якостями, як добро та доброта. А також з’ясували, чому вони мають таке велике значення для нас, спробували зрозуміти, як дарувати добро іншим.

 

docx
Додав(-ла)
Кукуруза Віра
Додано
9 листопада 2022
Переглядів
308
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку