Відеоурок "Рівномірний рух матеріальної точки по колу"

Про матеріал
Дізнаємося, які особливості має рівномірний рух тіла по колу. Вивчимо, що таке період і частота руху по колу. Навчимося розв’язувати цікаві задачі і розраховувати швидкість руху тіла по колу. Давайте навчатися разом. До підручника «Фізика 7 клас". Автори: Бар'яхтар В., Божинова Ф., Кірюхін М., Кірюхіна О. (2024 р.).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Рівномірний рух матеріальної точки по колу7 Перейти на Ютуб-канал «Дистанційне навчання»Урок 19

Номер слайду 2

Спробуйте уявити лінію, вздовж якої рухаються кабінки оглядового колеса. Упевнені, що ви легко визначили: цією лінією є коло. Очевидно, що будь-яка точка конструкції оглядового колеса теж рухається вздовж подібної лінії.

Номер слайду 3

Рівномірний рух матеріальної точки по колу — це такий криволінійний рух, у ході якого точка, рухаючись коловою траєкторією, за будь-які рівні інтервали часу проходить однаковий шлях.

Номер слайду 4

Спостереження за рівномірним рухом по колу засвідчують, що рух є періодичним. Характеристиками такого руху слугують період і частота. У разі рівномірного руху по колу говорять про період обертання та обертову частоту. Період обертання — це фізична величина, яка дорівнює часу, за який точка, що рівномірно рухається по колу, здійснює один оберт. Період обертання позначають символом T. Одиниця періоду обертання в СІ — секунда: [ Т ] = c. Записничок. Т Період

Номер слайду 5

Тобто період обертання T точок ножа блендера становить 5 мс. Отже, щоб визначити період обертання T, слід підрахувати кількість обертів N, здійснених за час t, і скористатися формулою: Т= 𝒕𝑵  

Номер слайду 6

Зазначаючи технічні характеристики пристроїв, використовують не період обертання, а обертову частоту. Обертову частоту позначають символом n і визначають за формулою:де t — час обертання; N — кількість обертів, здійснених за цей час. Обертова частота — це фізична величина, яка дорівнює кількості обертів за одиницю часу.𝒏= 𝑵𝒕  n. Частота. Одиниця обертової частоти в СІ — оберт за секунду:

Номер слайду 7

Знаючи шлях і час, за який цей шлях подолано, отримуємо формулу для розрахунку швидкості рівномірного руху по колу:𝝑= 𝒍𝒕=𝟐𝝅𝑹𝑻  Саме про цю швидкість ідеться, коли, наприклад, говорять про швидкість польоту штучних супутників Землі, визначають швидкість руху людини, яка кружляє на каруселі, тощо.

Номер слайду 8

На лопаті вентилятора є наліпка зі смайликом. Із якою частотою обертається смайлик, якщо лопаті вентилятора здійснюють один оберт за 0,2 с?Цікава вправа

Номер слайду 9

Повну презентацію дивіться у відеоуроці.−−−−

pptx
Додано
9 грудня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку