Відкрити виховний захід " Дивосвіт образотворчого мистецтва України"

Про матеріал
Сценарій для учнів 5-6 класів. Задіяні всі учні класу. Під час заходу діти ознайомляться із земляками - художниками та відомими українськими художниками.
Перегляд файлу

Відкритий виховний захід

«Дивосвіт образотворчого мистецтва України»

Мета: виховувати інтерес до образотворчого мистецтва; познайомити з життям та творчістю видатних художників; розвивати образне мислення; активізувати творчу ініціативу, увагу, фантазію.                                                                                           Матеріали до заходу: назви зупинок, картини місцевої художниці , сценка ( біла матерія, фарби, пензель, слайди або картинки «Оптичні ілюзії», картини Катерини Білокур, пазли .                                                                       Підготовка: 1 учениця готує свої картини,2 учнів готують сценку. 1 учень вичитує сценарій, всі учні вчать по віршику та пісню.

                                                      Хід заходу

У центрі дошки прикріплено розтяжку, навколо неї картини місцевої художниці та малюнки учениці. Презентація.

Вихід ведучих під фанфари.

Звучить фон , під який вітають ведучі всіх присутніх

Ведучий 1.Щиро раді вас вітати

Щоб з мистецтвом об'єднатись.

Ведучий  2. У кожного усмішка радісно сяє,

А СВЯТО ЧУДОВЕ всіх нас  ЄДНАЄ!

Учитель: Дорогі учні, сьогодні ми з вами відправимося у подорож до цікавої країни назва якої – «Дивосвіт образотворчого мистецтва України». Подорожуючи ми відвідаємо зупинки: відомі художники, загадкова, оптичні ілюзії, українські художники, фантазійна де будемо дізнаватися щось нове, показувати свої вміння, робити відкриття, фантазувати.  Отож, вирушаємо!

Учень 1.  Мистецтво! Чарівних звуків ти ріка безмежна,

Гармонія тих фарб, що з сонцем грає джерело.

Душі людської казка безсловесна

Чарує і манить  як восени тепло.

Вона саме життя, що жити всім велить!

Вона надія й щастя мить!

Ведучий 1. І першою на нашому шляху зустрічається вікторина «Розумний художник»:

Ведучий  2. Ви вже знаєте, що для того, щоб створити прекрасний витвір мистецтва потрібно володіти знаннями з основ композиції та кольорознавства.

Запитання:

1.Які інструменти потрібні під час малювання фарбами? (пензлик, палітра, стакан для води)

2.Назвіть три похідні кольори. (помаранчевий, зелений, фіолетовий)

3.Які кольори називають ахроматичними? (чорний, білий, сірий)

4.Які кольори потрібно змішати, щоб отримати зелений?

    5.Який виражальний засіб допомагає художникам написати картини яскравими та виразними? (колір)
    6.Назвіть усі кольори веселки. (червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, голубий, синій, фіолетовий)

7.Які кольори є основними або головними? (синій, червоний, жовтий)

8.Як отримати фіолетовий колір? (треба змішати синій і червоний кольори)

9.Якщо ми жовтий та червоний змішаємо, який тоді колір отримаємо? (помаранчевий)

10.Які кольори можна віднести як до теплих, так і до холодних? (зелений, фіолетовий)

Вірш «Художник, що творить любов»

 

Учень 2.  Накладається на сіру землю
Горизонт, розділяючий світ.
Виростає листок, що дремле,
Розквітає черешні цвіт.
В біло-сірій палітрі світу -
Сірих ліній новий тандем.
Ще далеко зимі до літа,
Ще не близько до світлих тем.

Учень 3. Але ніжним ступає кроком
В світ незвичний нова весна.
І блакитним повняться соком
Сіро-білі колись небеса.
Й під блакиттю небесних марев
Розквітають, мов сон, сади.
Відступають кудись примари,
В плахтах сірості й білизни.

Ведучий 1.    Зупинка -     Інсценівка «Притча про художника»

На сцені мольберт з пензлями і фарбами, стілець. Голос за кулісами читає притчу на фоні ліричної мелодії. Художник малює дівчину.

Притча про художника

Жив на світі художник, який мав дар бачити і втілювати найпрекрасніше на полотні.

Його уміння побачити Красу — дивувало людей! Люди дивилися, але не помічали краси, доки художник не перетворював її в досконалу картину!

Художник був великим Майстром Краси. Він доторкався поглядом душі до того, що бачив, — і зображав прекрасні миті на своїх полотнах. І тоді — творилося диво: не помічена раніше Краса — ставала зрозумілою для кожного, хто дивився на картину художника!

Якось він взявся за портрет худенької і непримітної дівчини, яку раніше ніхто не вважав красивою. І сама вона також соромилася своєї тендітності і завжди опускала, ніяковіючи, очі…

“Вона маленька, худенька, майже не помітна — а ти її малювати надумав!...” — казали художнику люди.

Але художник не слухав їх, а малював. І витонченість, і ніжний овал обличчя, і глибина очей — раптом ожили на полотні, створивши прекрасний образ.

І дівчина дивилася, ледь дихаючи: “Не може бути, що це я… Така гарна картина!…”

“Я — лише дзеркало! Я показав тобі красу душі твоєї. Тепер — живи, її від світу не ховай і ніжністю своєю ти все, що бачиш, осявай!”

( всі на місці вірш « Я намалюю»)

Учень 4.Яскраві фарби на палітрі розведу

І намалюю все, що так люблю:

І рідну землю, і мою сім'ю,

І поле, й ліс, і стежечку в'юнку.

Учень 5.Я  намалюю  олівцями  світ,
Я  намалюю  те,  про  що  так  мрію.
Я  намалюю  замість  снігу  цвіт,
Де  кожна  квітка  -  це  чиясь  надія

Ведучий  2. Художники створюють різноманітні картини, але за сюжетами їх можна поділити на жанри.

На слайді ви бачите репродукції картин різних жанрів .Оголошую зупинку « Загадкова» Ведучі загадують загадки.

Загадки про жанри живопису:

 

  1. Ми на вернісаж прийшли,

Щось цікаве там знайшли,

То не птах і не людина,

А зовуть її... (Картина)

  1. Якщо бачиш на картині

Намальована ріка,

Чи ялинка в білій шубці,

А чи яблунька струнка.

Може, бачиш на узліссі

Побудований шалаш?

Звісно ж, ця картина зветься

Не інакше, як …..(пейзаж)

  1. Ось ти бачиш, на картині

Вовк з вовчицею сидить,

Лев – цар звірів – у саванні

З левенятками лежить.

Бачиш іншого ти звіра,

Що незвичним зовсім є.

Як назвати жанр робіт цих?

Жанр цей ……(анімалістичний)

 

  1. Як художник зобразив

Лицарів, що у поході,

Або війни чи стихію,

що колись була в природі,

Чи принцес, чи королів,

Воїнів з мечем незвичних,

Жанр цей зветься …..(історичним)

 

  1. Фрукти, овочі та ваза,

Кожен з вас побачить зразу.

В кому річ і в чому суть,

Як картину цю зовуть?  Натюрморт

 

  1. Якщо бачиш, що з картини

Жінка дивиться на нас,

Чи мужчина у камзолі,

Чи моряк, чи верхолаз,

Може, учень-першокласник.

Що трима в руках букет, --

Знайте, діти, ця картина

Називається …. (портрет)

Ведучий 1. Отож, переходимо до зупинки «Відомі художники». Прошу передивитися відео.» Катерина Білокур»

Ведучий  2.  «Картинка-пазл». Перед вами лежить конверт, тож давайте зберемо всі частинки  композиції в прекрасну картину відомої української художниці Катерини Білокур.

Ведучий 1. Сьогодні хочу вам нагадати художників Умані. Нещодавно ми були у музеї і бачили прекрасні карти наших земляків ( відео)

Ведучий 1Наступна зупинка має назву «Оптичні ілюзії». Наше око, зорова система звикли сприймати об’єкти з нормальної точки зору, а що відбудеться коли зображення суперечить правилам обмеження, або коли ці правила входять у протистояння один з одним чи коли не вистачає інформації для однозначної інтерпретації? Давайте розглянемо деякі малюнки (розгляд малюнків з прикладами оптичних ілюзій). Що бачать наші очі? Скільки людей на малюку?

А тепер увага на екран. (демонстрація відео ).

Учень 6. Живе своїм життям картина в рамі.

Сумує мовчки, мовчки веселиться.

Художника невтомними руками,

Його душею створена жар-птиця.

 

Учень 7. Нам треба тільки добре придивитись,

Нам треба його задум розпізнати:

Чим захотів художник поділитись

І що хотів нам мовчки розказати.

Ведучий  2.   Зупинка «Українські художники». Зараз на заході  в гостях у нас перебуває справжня чарівниця пензля . Зустрічайте Майбороду Юлію  - випускниця нашої школи , відома українська художниця ( регалії?). 

Інтерв’ю з художником:

-     Розкажіть про початок вашого творчого шляху?

- Що є стимулом для творчості                                               

-    Які події наклали особливий відбиток на вашу творчість?

(Майстриня показує та розповідає про свої роботи)

І В.  Удачі вам , здоров’я, нехай ніколи не покидає творчий дух, адже зоря вашої творчості лише розгоряється.

 

 ІІ В. Сьогодні представляємо роботи талановитої однокласниці, юної художниці, учениці 5-го – Б класу – Стуканової  Аріни . Слово юним даруванням (діти демонструють свої художні роботи і читають вірші до них) .

Ведучий 1.  Ось і закінчується наше свято,  свято одухотвореної експозиції людської майстерності .  

Учень 8. Із вітерцем-блакитним кружляю у танку,

На струнах мелодії дзвінку.

Візьму веселки кольори – все розфарбую я.

Хай барвами яскравими цвіте моя земля!

  1. Вигадуй! Фантазуй!
  2. Твори!

На краще світ увесь зміни!

11.Будь креативним, творчим, жвавим!

12Зроби життя своє яскравим!

1.Навчись робити чудеса!

  1. Врятує світ увесь краса!

Пісня « Я малюю на листі»

Учитель. На цьому наша подорож завершена.

 Ведуча 1,2 разом: На все добре!

 

 

 

 

 

docx
Додано
10 лютого
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку