Матеріали до фестивалю педагогічної майстерності з теми
«Формування культури усного та писемного мовлення на начальному етапі вивчення іноземних мов як важливий фактор готовності учнів до взаємодії із соціумом в умовах європейської інтеграції»
Херсонська спеціалізована І – ІІІ ступенів школа № 54 з поглибленим
вивченням іспанської та інших іноземних мов
Херсонської міської ради
Матеріали до фестивалю педагогічної майстерності з теми
«Формування культури усного та писемного мовлення
на різних етапах вивчення іноземних мов як важливий фактор готовності учнів до взаємодії із соціумом
в умовах європейської інтеграції»
Урок англійської мови в 4-А класі з теми:
«Зовнішність»
Вчитель англійської мови,
Петровська В. С.
2017/2018 навчальний рік
Тема: «Зовнішність»
Цілі:
Освітні:
- навчити учнів використовувати лексичні одиниці в усному та
писемному мовленні;
- навчити учнів описувати себе та інших людей;
Практичні: - практикувати учнів у висловленні думок;
- практикувати учнів у читанні та перекладі;
- практикувати учнів у аудіюванні
Розвиваючі: - розвивати критичне та логічне мислення учнів;
- розвивати пам’ять, увагу;
Виховні: - виховувати в учнів повагу до однокласників під час їх висловлювання;
- виховувати розуміння важливості оволодіння англійською
мовою і потреби користуватися нею як засобом спілкування.
Очікуваний результат: На кінець уроку учні вмітимуть описувати свою зовнішність та своїх друзів.
Обладнання: підручник, робочий зошит, флешкартки, роздатковий матеріал
Схематичний план уроку
Хід уроку
Етап. Мета. Прийом. |
Зміст |
Етап 1. Організація класу. Мета: оголошення цілей уроку. Прийом: вступне слово вчителя. |
|
Етап 2. Мовленнєва розминка. Повідомлення теми. Мета: введення в атмосферу іншомовного мовлення Прийом: «закінчи фразу»
Цей вид роботи був обраний для того, щоб учні пригадали слова і вирази з даної теми. |
T: Today we are talking about our hair, eyes, body and ones of our friends. Сьогодні ми розмовляємо про наши волосі, глаза и тела, а також наших друзів. Тобто про зовнішність.
T: We have got a picture on the blackboard. Complete my sentences. This is a man. He is ... Ss: He is … (tall, short, slim, handsome).
T: He has got… Ss: He has got…(dark hair, fair hair).
T: This is a lady. She is … Ss: She is …(tall, short, slim, fat, plump, beautiful).
T: She has got… Ss: She has got …(dark hair, fair hair).
|
Етап 3. Лексична практика Мета: розвиток навичок усного діалогічного мовлення – усний опис Прийом: цепочка
Цей вид роботи був обраний для того, щоб учні автоматизували фрази для опису зовнішності. |
T: This is Manuel. What’s Manuel like? S1: He is tall and slim. He has got dark hair and brown eyes. What’s Manuel like? S2: He is tall and slim. He has got dark hair and brown eyes. What’s Manuel like?
|
Етап 4. Лексична практика. Опис друга. Мета: Активізація мовленнєвих навичок Прийом: усне монологічне мовлення
Цей вид роботи був обраний для того, щоб учні навчилися пов'язано, в 3-4 реченнях описувати зовнішність свого друга. Тут був обраний особистісний підхід, пов'язаний з позитивними емоційними переживаннями учня, що дозволяє краще закріпити матеріал. |
T: Look at this photo. This is Natasha. Natasha and I are friends. She is tall and slim. She has got fair hair and brown eyes. I’ve got something for you. S1: What is it? T: It’s a photo of you and your friend. Tell us about your friend. S1: This is Oleg. Oleg and I are friends. He is tall and slim. He has got fair hair and brown eyes.
|
Етап 5. Аудіювання (відео Welcome 2 Unit 1 Lesson 3, ex 1) Мета: розвиток навичок аудіювання Прийом: самостійне виконання з подальшою перевіркою разом
Попередній показ відео дозволяє створити картинку в уяві учня. Це полегшує сприйняття на слух під час другого прослуховування.
|
T: -Now it’s time to watch a video. -Open your PBs at page 8. Now listen again and circle the correct word. - Yura, Katya and Ruslan, come to the blackboard, please. Circle the words on the blackboard.
|
Етап 6. Читання тексту мовчки, відповідь на питання (PB, p. 8, ex. 2) Мета: розвиток мовленнєвих умінь Прийом: читання мовчки, знаходження відповідей на питання
|
T: Now look at ex. 2. We have got questions in ex. 2. Read about Danielle and answer.
|
Етап 7. Письмо Мета: розвиток навичок письма Прийом: читання та самостійне письмо з опорою
Після того, як учні виконали вправу з опорним текстом, вони писали свій лист за зразком, вставляючи пропущені слова для опису себе. |
T: Now you have got your e-mail. Write about you.
|
Етап 8. Діалогічне мовлення (PB, p. 8, ex. 4) Мета: розвиток навичок діалогічного мовлення Прийом: надання відповідей с опорою |
T: Oleg, come to the blackboard with you e-mail. You, guys, look at ex. 4. Ask Oleg the questions.
- What are you like? – We have got one more question.
|
Етап 9. Повідомлення домашнього завдання.
|
T: Well done. You were great. Now it’s time for your home task: Boys, you are Supermen. Girls, you are Cinderellas. Write about you at home. |
Етап 10. Підбиття підсумків
|
T: So, what can we do now? Итак, що ми вміємо робити зараз? - Описувати людей. We can talk about people’s appearance. Ss: We can talk about people’s appearance. T: What marks have your got? |