Виховна година "Хто такий друг?"

Про матеріал
Допомогти учням з’ясувати зміст понять «друг», «товариш», «приятель»; уточнити уявлення дітей про те, що означає «уміти дружити»; учити осмислювати й оцінювати ситуацію, самостійно розуміти мотиви поведінки і співвідносити ці мотиви з наявними нормами поведінки;
Перегляд файлу

Тема:«Хто такий друг?»

Клас: 1

Мета:

  • допомогти учням з’ясувати зміст понять «друг», «товариш», «приятель»;
  • уточнити уявлення дітей про те, що означає «уміти дружити»;
  • учити осмислювати й оцінювати ситуацію, самостійно розуміти мотиви поведінки і співвідносити ці мотиви з наявними нормами поведінки;
  • розвивати бажання налагоджувати дружні взаємини;
  • формувати толерантні стосунки в колективі, уміння засуджувати негативну, грубу поведінку;
  • виховувати бажання бути чуйним і уважним до своїх товаришів, бути справжнім другом.

Матеріально-технічне забезпечення:

  • дидактичне забезпечення: картки з зображеннями, прислів’я, аркуші паперу, кольорові олівці.
  • технічні засоби навчання: ноутбук, мультимедійна дошка, проектор.
  • використані джерела інформації:

     О. З. Курносова  «Дружба - найцінніший скарб!» [Електронний ресурс] / Курносова О. З. // Освітній портал «ВсімОсвіта».–Режим доступу: https://vsimosvita.com/vihovna-godina-na-temu-quot-druzhba-naytsinnishiy-skarb-quot/

     Н. Грабовська «Дружба єднає щирі серця» [Електронний ресурс] /  Грабовська Н. // Портал «Таращанський навчально-реабілітаційний центр». -.Режим доступу:http://tnrc.at.ua/load/metodichni_rozrobki/godina_spilkuvannja_druzhba_ednae_shhiri_sercja/1-1-0-73

     Л. В. Ліпська  «Вчимося дружити». [Електронний ресурс] / Ліпська Л. В. //Освітній портал «Всеосвіта». –2019. –Режим доступу: https://vseosvita.ua/library/vihovna-godina-dla-ucniv-1-klasu-vcimosa-druziti-102130.html

     Мультфільм «Просто - так» [Електронний ресурс] // TatianaGushchina –Режим доступу:https://www.youtube.com/watch?v=wnIdOS73k3Y

     Сухомлинський В.О. Оповідання «Срібний карбованець» Квітка сонця: збірка творів – Харків: ВД «Школа», 2021.- 240с.

 

Складова  моделі успішного випускника: громадянин

Орієнтир складової моделі успішного випускника:громадянська позиція

Педагогічний інструментарій:

-підхід: особистісно-орієнтований;

-технологія: колективно-групового навчання.

-форма роботи: бесіда

Ознаки успішного зростання випускника: відповідальне виконання доручень і обов’язків.

Хід заняття

І. Вступ

1.Мотивація навчальної діяльності.

 

 

Вихователь:

  1. Емоційне налаштування.

Доброго дня, сонечко,

Доброго дня, небо!

Ставитись до кожного

Із добром нам треба.

— Візьміться за руки і привітайте одне одного. А зараз побажайте одне одному здоров’я, щастя і справжньої дружби.

  1. Актуалізація опорних знань.

 

 

 

 

Вихователь:

Гра «Знайди пару»

   Мета: сприяти згуртуванню дітей; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного.

   Діти утворюють коло. На їхні спини прикріплюють малюнки: квіточки, смайлики, кораблики.

Завдання: не розмовляючи одне з одним, користуючись лише мімікою і жестами, потрібно знайти пару.

— Що було складним?(відповіді дітей)

— Що допомогло впоратися із завданням?(відповіді учнів)

— Хто такий друг?(відповіді учнів)

— Справжній друг. Який він?(відповіді учнів)

— А з чого починається дружба?(відповіді учнів)

       

 

3. Повідомлення теми й мети заняття

 

Вихователь:

-Сьогодні ми з вами поговоримо про те чого не можнакупити за гроші, про дружбу та друзів. З'ясуємо, яка людинаможе бути гідназвання друг. Довідаємось, що треба робити, щоб нас завждиоточуваливірнідрузі. Ви готові до цього?

Дружба, дружба над усе,

Дружба радість нам несе.

Дружба всім нам дорога,

Дружба житипомога.

 

ІІ. Основна частина

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 -Другом ми називаємо того, кому довіряємо. Де немає повної відвертості, не може бути й дружби. У всіх людей, які нас оточують, є певні недоліки. Хто хоче мати друга без недоліків, той залишається без друзів. Ось чому не може бути міцної дружби без того, що люди пробачили один одному. Іноді у стосунках виникають непорозуміння, які можна подолати тільки разом.

Вправа «Малюємо разом» 

-         А зараз давайте трохи помалюємо. У вас на партах лежить аркуш паперу і кольорові олівці. Ваше завдання намалювати на ньому квітку тримаючись разом за один олівець.

-         Скажіть вам легко було виконати це завдання? (відповіді учнів)

-         Вдалося відтворити задумане? (відповіді учнів)

-         Ось так і між справжніми друзями може виникнути непорозуміння, головне – вміти вийти із неприємних ситуацій.

Робота над прислі'ями.

1. Дружній череді вовк не страшний. (Про силу дружби та взаємодопомогу.)

2. Куди голка, туди й нитка. (Так говорять про двох друзів, про подружжя, про двох людей, які скрізь разом.)

3. 3 добрим дружись, а лихих стережись. (Ці слова застерігають від спілкування з нехорошими людьми.)

— Дружба — це коли люди хочуть бути разом, коли разом грають і не сваряться. Друзі — це люди, з якими нам цікаво й весело, які довіряють одне одному і піклуються одне про одного. А ви знаєте, якими мають бути справжні друзі? Зараз ми це перевіримо. Я ставитиму запитання, а ви відповідайте «так-так-так» або «ні-ні-ні».

 

Гра «Так-так-так, ні-ні-ні».

Будемо міцно ми дружити?

(Так-так-так!)

Нашою дружбою дорожити?

(Так-так-так!)

Ми навчимося грати?

(Так-так-так!)

Другу будемо допомагати?

(Так-так-так!)

Друга потрібно розлютити?

(Ні-ні-ні!)

А посмішку подарувати?

(Так-так-так!)

Друга варто ображати?

(Ні-ні-ні!)

Чай з друзями будемо пити?

(Так-так-так!)

Будемо міцно ми дружити?

(Так-так-так!)

— Молодці! Упоралися із завданням!

— Цінність дружби полягає в тому, що друг завжди відчуває підтримку друга.

 

 

 

Фізкультхвилинка

 

 

Вихователь:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

Перегляд  мультфільму «Просто так!».

- А зараз перегляньте уривок з мультфільму «Просто так» і дізнаємося, як хлопчик підтримав ослика?

- То як хлопчик підтримав ослика?(відповіді учнів)

- Чим був здивований ослик?(відповіді учнів)

- Що це було просто так?

- Отож, і ми повинні чинити по відношенню один до одного добрі справи, не чекаючи від цього якоїсь похвали, а просто так!

Дружба завжди вважалася великою цінністю. Давні скіфи закріплювали дружбу власною кров’ю, що служила військовим договором і великою клятвою: надрізавши пальця, кров збирали у чашку, а потім куштували її з кінчиків мечів. Після цього вже нічого не могло їх розлучити.

Народна мудрість промовляє:

Людина з друзями –

Степ із квітами,

А людина без друзів –

Жменя попелу.

Читання та обговорення оповідання В. Сухомлинського «Срібний карбованець»

-         Яка пригода трапилась з Андрійком?(відповіді учнів)

-         Що зробили друзі для Андрійка?(відповіді учнів)

-         Чи всі друзі допомогли хлопчику? (відповіді учнів)

-         А як би ви діяли в такій ситуації? (відповіді учнів)

ІІІ. Заключна частина

Вихователь:

— Мені дуже сподобалось, як ви працювали. Молодці!

— Що нового ви дізнались і чому навчилися на занятті? (відповіді учнів)

— Що таке дружба? Що означає дружити? (відповіді учнів)

 

Пам’ятка!

1. Дружба — це правда і чесність кожного.

2. Поважай тих, з ким дружиш.

3. Що вимагаєш від друга, насамперед вимагай від себе.

4. Ніколи нікого не обманюй, не ображай.

5. Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.

6. Будь терплячим, не засмучуйся через невдачу.

7. Ти некращий за всіх, але і не гірший за всіх!

8. Якщо вмієш добре грати, то навчи іншого.

9. Успіху можна досягти тільки разом, в колективі.

Частіше кажи: «Нумо дружити», «Нумо грати!».

10. Ходи до школи. І хай вона буде тобі на радість!

 

Дякую за увагу. До побачення!

 

docx
Додав(-ла)
Калиман Олена
Додано
11 березня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку