Виховна година "Подорож до країни Дружби"

Про матеріал

Сценарій виховного заходу на тему: "Подорож до країни Дружби". Для учнів початкової школи.





Перегляд файлу

hello_html_32a4a221.jpgТема: Подорож до країни  Дружби.               

 Мета: Формувати у дітей поняття "доброта і добрі вчинки", вчити розрізняти "добре і погане", викликати бажання дарувати добро; розвивати в дитині духовно-моральні якості, вміння сприймати і створювати позитивні емоції, розучити мирилки; виховувати культуру спілкування. Сприяти зміцненню колективу, вчити дружити та пробачати.    

Обладнання: мапа країни Дружби; атрибути для проведення ігор; аудіозапис пісні про дружбу.                

Хід заходу 

I. Мотивація діяльності

- Шановні батьки і діти! Сьогодні на вас чекає подорож до країни Дружби. Перш ніж вирушити у подорож, давайте привітаємось.
Треба всім нам привітатись:      Всі: Добрий день!
Дружно весело сказати:  Всі: Добрий день!
Вліво – вправо повернемось,
Туди-сюди усміхнемось.                          Всі: Добрий, добрий, добрий день!
Всіх гостей ми привітаєм:  Всі: Добрий день!
І здоров’я побажаєм.   Всі: Добрий день!
 

— Діти, фея Дружба залишила нам мапу країни Дружби, у якій вона мешкає, а також лист для вас. Чи бажаєте ви здійснити туди мандрівку? Як же туди дістатися? Про це ми дізнаємося з листа феї. Послухайте!

Любі діти!

Шлях до моєї країни буде нелегким. Уважно розгляньте мапу моєї країни. Щоб подолати всі труднощі, треба правильно виконати мої завдання під час кожної зупинки. Знаючи секрети ввічливої людини, допомагаючи і підтримуючи одне одного ви, я сподіваюся, подолаєте їх і одержите ключ від країни Дружби.

Щасливої вам дороги!

II. Перша станція — «Острів скарбів» (конкурс знавців українських прислів’їв про дружбу)

Прислів’я про дружбу

 Без вірного друга велика туга. 

 Друзі пізнаються в біді.   

 Людина без друзів, що дерево без коріння.

 Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже. 

 Нових друзів май, старих не забувай.

 То не друг, хто хвалить тихо, а то друг, хто хвалить уголос.  

 Дружба — найбільший скарб.   

 Дружба як дзеркало: розіб’єш, не складеш.     

 Скажи мені, хто твій друг — тоді я скажу хто ти.

II. Друга станція «Пісенна»   Пісня про дружбу (муз. О. Янушкевич, сл. М. Ясакова)

Знають всі, коли є друг — все світлішає навкруг.

Якщо сам не підведеш — друзів більше не знайдеш.

Приспів:

Дружить сонце і земля, ля-ля, ля-ля.

Дружать луки і поля, ля-ля, ля-ля.

Дружать діти на землі

І великі, і малі.

Разом ходим на гурток, поспішаєм на каток.

Нам незгоди не страшні — з другом весело мені.

Приспів:

Дружить сонце і земля, ля-ля, ля-ля.

Дружать луки і поля, ля-ля, ля-ля.

Дружать діти на землі

І великі, і малі.

Де єднає дружба всіх — там лунає пісня й сміх.

Свято нам несуть у дім — буде весело усім.

Приспів:

Дружить сонце і земля, ля-ля, ля-ля.

Дружать луки і поля, ля-ля, ля-ля.

Дружать діти на землі

І великі, і малі.

 

III. Третя станція «Юні портретисти»

Діти малюють портрети свого друга в класі.

Можна спробувати розшукати друга за його портретом.

Фізкультхвилинка

Давайте пограємо в гру «Привітайся!". Опис гри: Одному з учнів зав'язують очі. Однокласники, мовчки, по одному підходять і вітаються з ним за руку. Ведучий повинен дізнатися, хто це.

IV. Станція «Ромашка дружби»

Учні за допомогою вчителя записують свої думки про дружбу на пелюстках великої ромашки.

«Мозковий  штурм»

Дружба – це….

 

C:\Users\olol\Desktop\ТАНЯ\images (6).jpg

Правила дружби:
 


Уникати сварок;
Допомагати один одному;
Бути доброзичливими;
Бути турботливими;
Не глузувати один з одного;
Вміти вибачати та поступатися…


 

Асоціації «На що схожа дружба?»

 Дружба схожа на яскраве сонечко;

 дружба схожа на щиру усмішку;

 дружба схожа на маленьку або велику зірочку...

«Для чого потрібна дружба?

 Для того, щоб бути щасливим;

 щоб був мир на землі;

 щоб підтримати у скрутну хвилину;

 щоб було із ким гратися і спілкуватися;

 дружба потрібна для доброти;

 дружба потрібна для допомоги одне одному...

V. Станція  «Весела»   Танок  дружби

Учениця.
На світі все буває: і сніг, і дощ, і вітер.
Буває злива навіть тоді, як сонце світить.
Буває, втратять колір всі квіти у саду...
Лиш не бува ніколи, щоб друг тебе забув.
А як забуде раптом
тебе твій друг — то що ж:
ніякий він не справжній, а просто так
— ніщо!..
Сценка «Допоміг».
 


- Іванку, агов!
- Агов.
- Тебе я знайшов?
- Знайшов.
- Ти погріб копав?
- Копав.
- У яму упав?
- Упав.
- Давно ти упав?
- Давно.
- Куди ти упав?
- На дно.
- А що там на дні?
- Струмок.
- А що в глибині?
- Пісок.
- Каміння нема?
- Нема.
- А холод пройма?
- Пройма.
- Нагору спішиш?
- Спішу.
- Лежиш чи сидиш?
- Сиджу.
- І нудно сидіть?
- Ага.
- Що в тебе болить?
- Нога.
- Драбину чекав?
- Чекав.
- На поміч гукав?
- Гукав.
- То, кажеш, сидиш?
- Сиджу.
- Посидь…Я гулять біжу!


Вчитель.
- А як би вчинили ви?

VI. Станція «Мирилки»
Десь далеко в небі синім дві хмаринки посварились,
і розбіглися по світу, сірі і сумні...
І тепер, коли ти бачиш, як ідуть холодні зливи,
Знай, що то хмаринки плачуть у височині...
Тож якщо ти маєш друга, не сварися з ним даремно,
Бережи його, бо раптом втратиш назавжди...
І тоді страждати будеш, як хмаринки ті у небі,
Що не можуть одна одну й досі віднайти...
Вчитель.
- Отже, мир і злагода перш за все починається в колективі.
- А як миряться діти?

Мирилка летіла,
На плече сіла,
Сказала тихенько:
- Миріться швиденько!

Ти - не ворог, я - не ворог.
Нам сваритись просто сором.
Помирились, помирились,
Щоб ніколи не сварились

Дай скоріш мізинчик свій,
Зачепи його за мій.
Мізин-мізин-мізинець -
Помирив нас, молодець!

Подивися просто в очі;
Я сваритися не хочу.
Я образить не хотів,
Ненароком зачепив.
Просто в очі подивись
І зі мною подружись.

Битися - не билися,
Трохи посварилися,
Потім посміялися,
Друзями зосталися.

Ти не плач, не плач, не плач
І скоріш мені пробач,
І на мене ти не сердься,
Бо у тебе добре серце.
Будемо завжди дружити
І ніколи не сваритись!


VІI. Станція «Озеро Доброти»

Конкурс знавців чарівних слів. Потрібно записати відомі чарівні слова.
(Доброго дня, будь ласка, дякую, вибачте, смачного...)

VIII. Станція «Кольорові кульки»

Діти з довгих кольорових кульок складають чоловічка (під музику).

— Наші друзі (кольорові кульки) ніколи тебе не образять. З ними завжди легко і весело. Ніколи їх не ображай, бо вони можуть луснути.

А тепер перевіримо, чи добре ви вмієте розрізняти, що таке добре, а що таке погано.
Пограємо в гру "Так і ні".
 


– Бабусі хлопчик помагав,
На допомогу він мастак.
Він, діти, добрий хлопчик? (Так.)
– Тепер усі скажіть мені:
У сварці жити добре? (Ні.)
–А як немає забіяк,
Тоді усім прекрасно? (Так.)
– А як серця у всіх ясні,
То вам погано, діти? (Ні.)
– Співає хлопчик гарно як!
А вам подобається? (Так.)
– А як обличчя всіх сумні,
Похмурі, злі? Вам добре? (Ні.)
– Кричить, ламає все хлопчак,
Це теж погано, діти? (Так.)
– Тоді іще скажіть мені:
Як діти б’ються, добре? (Ні.)
– Коли вам краще жити:
Коли сміються діти? (Так.)
Звичайно, краще в мирі
І з усіма дітьми дружити,
Щоб всі веселими були,
В добрі і злагоді жили.


IX. Підсумок заходу

— Ось ми і дісталися країни Дружби!  ( Нагородження  чарівним ключем.)

Острів скарбів

 

http://melnichuk.at.ua/pic/main/bottom_01.jpg

 

 

Пісеннаhttp://xn--80ahduoahv1d3d.xn--j1amh/wp-content/uploads/2014/02/nota-14.png

Юні портретисти

http://zezete2.z.e.pic.centerblog.net/o/caccb6fe.png

Ромашка дружби

Весела

Мирилки

http://knyazeva.ucoz.ru/_pu/0/04111826.jpg

Озеро Доброти

Кольорові кульки

http://wonders.by/d/S193.png

https://images.golos.io/DQmbbcrQFBqfVDFRpR2NpUe37VK2ogJigQVaVgGhohdwGso/original.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
20 листопада 2018
Переглядів
3173
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку