Виховна година "Сонце - джерело життя на Землі"

Про матеріал
Сонце невтомно зустрічає нас кожного ранку та дарує почуття початку чогось нового і незвичного. Сонце - найближча до Землі зірка надає можливість існуванню та процвітанню природи: дарує світло і тепло, випромінює необхідну енергію.
Перегляд файлу

Виховна година на тему:

«Сонце – джерело життя на Землі».

  

    Мета:

ознайомити учнів з історією та традиціями свята «День Сонця»;

розширити знання учнів про Сонце, його значення для всього живого на Землі;

прогнозувати наслідки зникнення Сонця.

     Світ прекрасний навколо тебе -

Сонце ясне і синє небо,

птахи і звірі, гори і ріки.

Нехай він буде таким навіки.

https://www.youtube.com/watch?v=Fq3no9h3rs8

      Сонце невтомно зустрічає нас кожного ранку та дарує почуття початку чогось нового і незвичного.

        Сонце - найближча до Землі зірка надає можливість існуванню та процвітанню природи: дарує світло і тепло, випромінює необхідну енергію.

       Необхідно пам’ятати, що Сонце визначає і умови життя на Землі. Без Сонця не було б повітря, необхідного для життя, - повітря перетворилось би на рідкий азотний океан поміж застиглих вод та зледенілої суші. Для нас, землян, найважливіша властивість Сонця у тому, що біля нього виникла наша планета, а пізніше зародилось і життя. Завдяки сонячному світлу, що падає на сітківку наших очей, в організмі утворюється натуральний антидепресант - мелатонін, який забезпечує нам повноцінний сон. Не секрет, що сонячне світло виробляє ще й гормон щастя, тому не полінуйтеся погуляти в сонячний день.

         Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

 

Історія свята "День Сонця"

          Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) в 1994 році вирішило створити це свято. Це було зроблено з метою привернення уваги суспільства до можливостей використання поновлюваних джерел енергії.

         В цей день по всій Європі організовуються заходи різного роду, які спрямовані на демонстрацію можливостей сонячної енергії.

          Дуже важливо, що, забираючи частину сонячної енергії, ми не принесли серйозних змін в енергетичний баланс планети. Останнім часом використання сонячної енергії стає все більш популярним. Це пов'язано з подорожчанням інших видів енергії. Сьогодні виробляється велика кількість різних товарів, що працюють на сонячних батареях. Адже цей вид енергії є дешевим і екологічним, дозволяє уникнути видобутку і спалювання отруйної палива.

         День Сонця сприяє поширенню інформації та обміну досвідом між різними країнами та містами.

Традиції на свято "День Сонця"

          3 травня, на свято Міжнародний день сонця, проходять різні заходи. В експериментальних і приватних сонячних і енергоефективних будинках, а також дослідних і проектних інститутах організовуються дні відкритих дверей. Їх відвідування дає громадськості можливість познайомитися з здійснюваними проектами і новітніми досягненнями науки.

       Проводяться виставки та зустрічі, конкурси, змагання, пробіги сонячних автомобілів і електромобілів.

        В рамках круглих столів обговорюються технічні, економічні та соціальні аспекти сонячної енергетики.

       За тиждень до або після Дня Сонця проходять семінари "сонячна тиждень".

У рамках святкування цього дня також влаштовуються конкурси шкільних проектів і малюнків на дану тему. Щорічно у програмі цього свята бере участь близько 14 країн.

 

Сонце: що це

        Сонце являє собою центральну і єдина зірка Сонячної системи, навколо якої здійснюють обертання інші об'єкти системи. Сонячне випромінювання бере участь у процесі фотосинтезу, надає безпосередній вплив на погоду, клімат та зміну пір року на нашій планеті. Тривалість сонячного дня дуже сильно впливає на життєдіяльність організмів.

         До речі, Сонце світить білуватим світлом, але, проходячи через атмосферу Землі, він стає жовтуватим. Найпоширеніша теорія виникнення Сонячної системи свідчить, що призвели до її формування вибухи однієї або декількох наднових зірок.

           Люди здавна поклонялися Сонцю як божеству і влаштовували на його честь різні свята. На Русі такими святами були Масниця, День літнього сонцестояння і День весняного рівнодення. На честь Сонця писались заклинання, пісні, влаштовувалися ігри. Культ Сонця був в релігіях цивілізацій інків, єгиптян, ацтеків. Багато стародавні пам'ятники пов'язані з Сонцем, до них відносяться мегаліти, які точно відзначали положення літнього сонцестояння. Один з найбільших і найвідоміших з них - це мегаліт в англійській Стоунхенджі.

         Сонце випромінює ультрафіолет, який володіє антисептичними властивостями. Його можна використовувати з метою дезінфекції води і різних предметів. Це випромінювання також здатне викликати загар на шкірі людини, і володіє деякими іншими біологічними ефектами - наприклад, воно сприяє виробленню в організмі людини вітаміну D. Потрібно зазначити, що великі дози ультрафіолетового випромінювання шкідливі для нашого здоров'я - вони здатні викликати онкологічні захворювання шкіри, сонячний удар і деякі інші проблеми. Тому людям в літній період, коли сонце є найбільш активним, потрібно захищатися від його променів. Для цього ми носимо головні убори, сонцезахисні окуляри і користуємося сонцезахисними кремами.

          Як відомо, вплив ультрафіолету послаблюється озоновим шаром, що знаходяться в земній атмосфері. Однак в останні роки погіршення екології на планеті призводить до витончення озонового шару і утворення так званих озонових дір.

Сонце має дуже потужне магнітне поле, його напруга змінюється з часом. Є люди, які чутливі до магнітних бур, що відбуваються на Сонці. У них ці процеси викликають погіршення самопочуття, головний біль.

         Вченими було підраховано, що поточний вік Сонця становить близько 4,57 мільярда років.

        Ідею про те, що Сонце є центром, навколо якого обертаються планети, вперше висловили Аристарх Самоський і давньоіндійські вчені. У 16 столітті ця теорія була відроджена знаменитим Коперником. Виміряти відстань від Землі до Сонця першим намагався Аристарх Самоський. Але, звичайно, зробити це в ті часи не було ніякої можливості.

        Сучасні вчені мають у своєму розпорядженні великою кількістю устаткування і знань для всебічного вивчення Сонця. Сьогодні спостереження за сонцем і його зйомки проводять з аеростатів, супутників, ракет і космічних станцій.

         За допомогою другого штучного супутника Землі Супутник-2 в 1957 році були проведені перші внеатмосферные спостереження Сонця.

         Першими космічними апаратами, призначеними для спостережень за Сонцем, були супутники серії «Піонер», створені NASA. Вони були запущені в період між 1960 і 1968 роками.

 

Сонце

Ось сонечко з’явилося над світом,
І стало видно, тепло — скрізь краса!
Все заквітчалось зеленню та цвітом,
На травах срібно виграє роса.

З’явилось сонечко і все живе радіє
І ніжиться в приємному теплі.
А Сонце промінці гарячі сіє
І стало весело і радісно Землі.

Земля співає і радіють люди,
Рослини, звірі і пташки малі.
Як Сонце є, тепло і світло буде.
Життя цвістиме на усій Землі.

Тепло і світло. Як без цього жити?
Без світла і тепла життя нема.
І доки буде Сонечко світити,
Мине нас холод і страшна пітьма.

Таємниці Сонця (Документальний фільм)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=13&v=QbBJ7VHWQzU&feature=emb_logo

     Уявимо: Сонце зникло!

  • 1 день. Природно, в перший день життя без Сонця Земля виглядатиме так, як ніби настала ніч. Правда, без Місяця, так як тепер воно не зможе відбивати сонячне світло, передає .
  • 9 день. Вже на дев'ятий день температура по всій планеті повністю вирівняється.

Вона буде однаковою на Північному Полюсі, у Нігерії, Австралії і Гренландії.

  • 20 день. Через те, що планету нікому зігрівати, всі водойми (річки, озера, моря) повністю покриються льодом. Замерзне абсолютно все.
  • 27 день. Температура навіть на екваторі досягне -180 С. Втім, як і скрізь.
  • 65 день. Температура на планеті досягне -500 С. Життя на планеті давно припинилося.
  • 6 років. Земля опиниться на орбіті Плутона, оскільки тепер без центру тяжіння вона не може триматися на орбіті і просто полетить з Сонячної системи.
  • 10 років. Температура планети досягне -1250 С.
  • 57 років. Навіть світові океани до самого глибокого дна повністю перетворяться в лід.

Астрофізики вважають, що це все трапиться приблизно через п'ять мільярдів років: земне Сонце почне згасати.

 

Вечірнє сонце

Вечірнє сонце, дякую за день!
Вечірнє сонце, дякую за втому.
За тих лісів просвітлений Едем
і за волошку в житі золотому.
За твій світанок, і за твій зеніт,
і за мої обпечені зеніти.
За те, що завтра хоче зеленіть,
за те, що вчора встигло одзвеніти.
За небо в небі, за дитячий сміх.
За те, що можу, і за те, що мушу.
Вечірнє сонце, дякую за всіх,
котрі нічим не осквернили душу.
За те, що завтра жде своїх натхнень.
Що десь у світі кров ще не пролито.
Вечірнє сонце, дякую за день,
за цю потребу слова, як молитви.
                                    Л.Костенко

Дякую за увагу!

Нехай сонечко освітлює ваші домівки, ваші родини, ваші серця!!!

Завантаження...
docx
Додано
4 травня 2020
Переглядів
4295
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку