Виховна година "Здоров'я дитини - багатство країни"

Про матеріал
Конспект виховної години "Здоров'я дитини - багатство країни" допоможе класним керівникам створити цікавий сценарій свята для учнів 3-4 класів.
Перегляд файлу

Мішково – Погорілівський ліцей

                  

 

Здоров’я дитини – багатство країни

         

9

                                                                                  

                                                                                 Підготувала

                                                                                 Лопуга Г.А.

                                                                                 вчитель початкових класів

   Тема.   Здоров’я дитини -  багатство країни (4 клас)       

Мета: ознайомити учнів з сучасним уявленням про здоров’я,

здоровий спосіб життя;

розвивати в учнів особистісну мотивацію до збереження і зміцнення

здоров’я, самовдосконалення фізичної, соціальної, психічної, духовної складових;

виховувати потребу в здоров’ ї  як важливої життєвої цінності

.Обладнання: кросворд, квітки - запрошення, килим, горох, квасоля, морські камінці, плакат з девізом уроку

                                                 Хід уроку

 I.Організаційний момент

1.Привітання. Вправа «Добрий день».

   Діти промовляють: «Добрий день» і виконують певні рухи, про які    йдеться у вірші:

 

    Треба разом привітатись:

   «Добрий день, добрий день!»

    Дружно й весело сказати:

   «Добрий день, добрий день!»

    Туди-сюди повернутись,

    Один одному всміхнутись:

    «Добрий день, добрий день!»

    Можна трішки пострибати

    І в долоні поплескати,

    «Добрий день, добрий день!»

    Нумо в рівно всі ставаймо

    І заняття починаймо:

    «Добрий день, добрий день!»

 

 - Доброго дня, шановна громадо!

Нині вас вітати рада.

Головне, що всі здорові:

І батьки і наші діти.

То ж запрошую всіх вас

На цікавий урок до нас!

 

Доброго ранку! Доброго дня!

Доброго вчора, сьогодні, щодня!

Миру бажаємо кожній родині,

Щастя, здоров’я – кожній людині!

 

 

 

2.Кольорове сприйняття

- Оберіть за кольоровою веселкою настрій, з яким ви починаєте наш урок (показати на спектрах)

     Червоний - любов

     Оранжевий –радість

     Жовтий-тепло,доброта

     Зелений-надія

     Голубий-спокій

     Синій-сум

     Фіолетовий – тривога

 

II. Введення в тему. Мотивація.

1.  Розв’язання кросворду

з

 

 

 

 

 

 

 

 

д

 

 

 

о

 

 

 

 

 

р

 

 

 

 

 

о

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

в

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

я

 

1.Комплекс фізичних вправ,що виконують вранці після сну. (Зарядка)

2.Прозора рідина для вмивання і пиття. (Вода)

3.Звичайне положення тіла людини у стані спокою та під час руху. (Постава)

4.Розпорядок добової діяльності школяра (людини). (Режим)

5.Городні плоди та зелень,що вживають в їжу і в яких  міститься багато вітамінів.

(Овочі)

6.Заходи щодо підвищення опору організму шкідливим впливам за допомогою використання сил природи:сонця,повітря і води. (Загартовування)

7.Здоровий колір шкіри,щік (особливо на морозі та після фізичних вправ). (Рум’янець)

8.Процес вживання їжі. (Харчування)

-Як ви думаєте, чому присвячений наш урок? (Назвіть ключове слово.)

 

    Давайте всі разом прочитаємо девіз нашого заходу:

             «Хто здоровий, той сміється, тому у житті все вдається…»

 

2.Вправа «Мікрофон».

  - А що треба робити, щоб бути здоровим? (Відповіді учнів)

  - І сьогодні ми відправляємось в подорож по країні Здоров’я.

 

     У всіх привітаннях ми від душі бажаємо один одному передусім міцного здоров'я. Чому? Бо здоров'я – найдорожче, що в нас є. У будь-якому віці бути здоровим – це чудово. А що означає «бути здоровим»? Навіщо бути здоровим? Що впливає на здоров’я людини? Про це ми з вами й будемо сьогодні говорити. 

     Наш цікавий  урок сьогодні ми присвятимо темі  «Здоров’я дитини – багатство країни».  

 

III.Робота над темою

1. Народна мудрість про здоров’я

    Учитель   Щоб вас із собою ми взяли,

                      Вам треба іспити пройти.

                      Ви прислів’я  чи загадки промовляйте

                      І квіточки получайте.

 

Діти по черзі розповідають прислів’я про здоров’я  й отримують квітки.

 

-Хто день починає  з зарядки,

 У того і здоров’я в порядку.

 

-Багато ходити-довго жити.

 

-Будь здоровий,як вода,

 Красивий, як весна,

 Багатий,як земля,

 Щедрий, як осінь.

 

Загадки.

 

Гру, що люблять всі на світі:

І дорослі,й, малі діти.

М’яч! Удар! І крики – “Го-о-о-ол»

Це чудова гра…      (футбол)

 

Чорна мишка через лід

бігла,полишивши слід.

А за нею хлопець квапив

дерев’яну гнуту лапу   (шайба і ключка)

 

Щоб здоров’я добре мати,

 Слід про нього змалку ____(дбати).

 

Кожний ранок обливатись

 І зарядкою _______(займатись).

 

У дворі щодня гуляти,

 Повноцінно їсти й ______(спати).

 

 Добре мити всі продукти,

 Досхочу вживати _____(фрукти).

 

                Народна мудрість каже: «Без здоров’я немає щастя. І найбільше в світі багатство – це здоров’я». 

     Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго здоров’я! Будете здорові – будете щасливі й радісні.

- А як же берегти своє здоров’я? 

 - Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих. 

 - Треба добре знати і завжди дотримуватись правил поведінки, які ви всі вивчали на уроках з основ здоров’я, щоб уникнути неприємностей і нещасних випадків. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам із друзями, щодня дізнаватися про щось нове у світі, який нас оточує. Ваше життя тільки-но починається, і воно сповнене надіями та планами.

 Коли ми чуємо слово «здоров’я», то відразу його з чимось асоціюємо, порівнюємо. Що ви уявляєте, коли чуєте це слово? (Відповіді дітей) 

 

 Змушена просити у вас допомоги. Готуючись до уроку, я поклала на підвіконня деякі папери, а вітер – бешкетник їх скинув, і вони переплутались. Допоможіть, будь ласка, відновити їх, а то деякі взагалі полетіли так швидко, що я не встигла зібрати.

 

2.  Вправа «Закінчи речення»

                                                             1 група

Закінчи речення.

Для здоров’я корисно багато … 

- гуляти на …;

- уживати корисну…;

- бути …;

- відмовитися від ….

                                                                 2 група

Закінчи речення.

Здоровий спосіб життя – це дотримання …; 

- правильне ...; 

- щоденні заняття … і …, 

- рухливі …; 

- активний…; 

- відсутність шкідливих …;

- у спілкуванні з оточуючими….

 

Ми зібралися, тепер можна відправлятися в путь.

 

     Учитель.  Ми похід розпочинаєм,.

                      Милуємось всім навкруги.

                      І сонце , і море, і вітер

                      Нам будуть друзями в путі.

 

 3 .Гра-розминка «Ми йдемо полювати на лева».

 

 Учасники стають в коло один за одним.

Учитель  промовляє слова, які супроводжуються певними рухами, а всі повторюють за ним:


 «Ми йдемо полювати на лева! (впевнений хід по колу).
 Не боїмося нікого! (заперечувальні рухи руками).
 Ой, а це що? Це болото! Чав! Чав! Чав! (хід, високо піднімаючи коліна).
 Ой, а це що? Це море! Буль! Буль! Буль! (імітація плавання)
 Ой, а це що? Це поле! ТУП! ТУП! ТУП! (гучне тупотіння)
 Ой, а це що? Такий великий, такий пухнастий, такий м’якенький (показують , який)
 Ой, так це ж лев! (показують, як злякалися, далі рухи повторюються)
 Побігли додому! Через, поля! ТУП! ТУП! ТУП!
 Через моря! Буль! Буль! Буль!
 Через болото! Чав! Чав! Чав!
 Побігли додому! Двері зачинили! Які ми молодці! Які ми хоробрі (показують мімікою). Похвалимо себе (погладжують себе по голові).

 

Довго ми йшли і потрапили в країну Ранкової зарядки. Нас зустрічає Королева Здоров’я.

 

Королева Здоров’я:

 

-Друзі! Пам’ятайте,що найбільше багатство людини це здоров’я:

- кожного ранку робіть зарядку;

- умивайтесь;

- стежте за чистотою свого тіла;

- влітку купайтесь у річці,озері,морі;

- вчіться плавати, ходіть у туристичні походи;

- взимку катайтесь на лижах,ковзанах;

- займайтеся спортом;

- більше бувайте на свіжому повітрі.

Хто день починає з зарядки, у того справи в порядку.

Ви згодні? Тоді всі  робимо зарядку.

 

Ви трішки відволіклись, відпочили, а тепер я пропоную вам невеличку вікторину.  Відповідати можна всім, але дотримуємось елементарних правил: піднімаємо руку, не перебиваємо товариша, не кричимо.

Вікторина

1. Номер служби «швидкої допомоги» (103)

2. Зіткнення автомобілів (ДТП)

3. Він визначає межі пляжу (буй)

4. Номер рятувальної служби (101)

5. Щоденний розпорядок дня (режим)

6. Цією хворобою людину можуть заразити собаки, коти або дикі тварини (сказ)

7. Найпоширеніша хвороба зубів (карієс)

8. Якого кольору машини пожежно – рятувальної служби? (червоного)

9. Найкращий відпочинок для мозку (сон)

10.  Номер телефону аварійної служби газу (104)

11. Найнебезпечніша складова цигарок (нікотин)

12. Скільки хвилин на день дитина може сидіти за комп’ютером  (15 – 30 хв.)

 

 

 4.  Комплекс ранкової гімнастики

 

1.«Потягусі». В.п. – ноги на ширині плечей, долоні на голові, лікті вперед. Відвести лікті назад, тулуб випрямлений. Повернутися у вихідне положення.

2.«Гвинтики». В.п. – ноги на ширині плечей, руки за спиною. Повернути тулуб ліворуч, потім праворуч, не зупиняючись, повернутися у вихідне положення.

3.«Лялька». В.п. – основна стійка. Повернутися на 360 градусів через ліве плече, переступаючи випрямленими ногами. Те саме через праве плече.

4.«Вітер дерева колише». В.п. – ноги на ширині плечей, руки в сторони. Нахили ліворуч, потім праворуч; не спиняючись, повернутися у вихідне положення. (Повторити нахили так само).

5.«Політ птахів». В.п. – основна стійка. Руки вгору, піднятися у вихідне положення.

6.«Коники – стрибунці». В.п. – руки на поясі. Стрибки на місці на двох ногах з переходом на ходьбу.

 

Продовжуємо нашу подорож.Рушаємо далі.

Подивіться, яка велика калюжа .Давайте ми її пройдемо по камінцях.У вас в руках листочки-камінці.

 

5. Естафета «Листочки»

 

Спершу потрібно стати обома ногами на один аркуш, а другий покласти перед собою. Потім гравець стає на аркуш, що лежить позаду, і кладе його поперед себе, знову стає на нього обома ногами тощо.

    І ми потрапили до Країни веселих ігор

 

6. Рухлива гра «Рівновага»

 

Усі учасники (їх може бути необмежена кількість) розташовуються на відстані розведених у сторони рук одне від одного. Ноги разом, руки розведені в сторони. Гравці заплющують очі. За командою ведучого дещо піднімають праву ногу, утримуючись на одній лівій. Ведучий подає команду «Ногу вперед, назад, убік!..» 
Гравці виконують команди із заплющеними очима, балансуючи при цьому руками. Виявляється, що це не так просто. Незабаром більшість гравців не витримують напруження стояти на одній нозі, гравці стають на обидві ноги або спираються на праву ногу, чого, за правилами, не можна припускати. Хто не встояв на одній нозі — залишає гру. 

Рушаємо далі.

 

7. Зарядка матінки Природи

 

 (ходьба по стежині здоров’я – на килимі зроблено стежку з природних матеріалів: лісових горіхів, квасолі, морських камінців . Діти ходять по стежці босоніж, відбувається масаж стопи, стимулюються активні точки і зони, відбувається профілактика від плоскостопості).

 

Наступна зупинка «Танцювальна»

 

8. Український танок (фізкультхвилинка під музику укр.нар.танцю «Гопак»)

                                                                                       

Ми почнемо танцювати      ( Руки на поясі, навприсід   )                                                  

Український наш танок.    ( Праве плече вперед, навприсід,потім ліве)                                             

 Ліву ніжку ми поставим      ( Ліву ногу вперед п'ятку, назад на носок   )                                                      

Хутко з п'ятки на носок.

 Потім праву ніжку ставим  ( Праву ногу вперед на п'ятку, назад на

Знову з п'ятки на носок         носок)

Навприсід уліво, вправо(Навприсід,з поворотом тулуба і підняттям рук)

 Повернемося разок.             ( Руки перед грудьми.)     

 Руки ми розводимо    ( Руки розвести в сторони, прийняти вихідне   

І швиденько зводимо.     положення)

Український наш танок              (Поплескати в долоні.)

Знову ми заводимо

 

 Продовжуємо нашу подорож. Яка красива галявинка!

 

9. Вправа-енергізатор

  •  Стали дітки у рядок, всі підемо на лужок (почати ходити і побудувати коло).
  • На квітучому лужку, гудуть бджілки: «Жу-жу».
  • Разом з ними політаємо, крильцями помахаємо (піднімання рук в сторони і опускання).
  • Покружляли вліво, вправо, глянули, де кращі трави (повертання тулуба).
  • Послухали квіточок, щоб зірвати з них медок (присідання).
  • Політали, покружляли, дуже бджілки утомились. Щоб набратись сили, усі дружно сіли (діти присідають, наблизивши голівку до колін).

      А які вони пахучі квіточки на лужку!

  10. (Комплекс вправ  дихальної гімнастики)

Вправа 1. «Де пахне?» (повороти голови)

І.п.: встати прямо, ноги – за ширині плечей. Обернути голову вправо – зробити короткий вдих носом з правого боку. Потім обернути голову вліво – «шмигнути» носом з лівого боку. Вдих справа – вдих зліва. Посередині голову не зупиняти, шию не напружувати, вдих не тягнути. Норма: 1 серія (32 вдих-рухи).

Вправа 2. «Вушко»

І.п.: встати прямо, ноги – за ширині плечей. Злегка нахилити голову, праве вухо йде до правого плеча – короткий вдих носом. Потім злегка нахилити голову вліво, ліве вухо йде до лівого плеча – вдих. Трохи похитати головою, неначе комусь в думках говорите: «Ай-ай-ай! Як не соромно!» Дивитися потрібно перед собою. Вдихи робляться одночасно з рухами. Видих повинен відбуватися після кожного вдиху (не відкривати широко рот). Норма: 1 серія (32 вдих-рухи).

Вправа 3. «Маятник головою»

І.п.: встати прямо, ноги – вужче, ніж за ширині плечей. Опустити голову вниз – різкий, короткий вдих. Думати: «Звідки пахне гаром? Знизу? Зверху?» Видих повинен встигати відбутися після кожного вдиху. Не затримувати і не виштовхувати видихи (вони повинні відбуватися або через рот, але непомітно, або, в крайньому випадку, – теж через ніс). Норма: 1 серія (32 вдих-рухи).

Вправа 4. «Долоньки»

І.п.: встати прямо, зігнути руки в ліктях (лікті вниз) і «показати долоні глядачеві». Робити звучні, ритмічні вдихи носом і одночасно стискувати долоні в кулаки – хапальні рухи). Підряд робити 4 різких ритмічних вдихи носом (тобто «шмигнути» 4 рази). Потім руки опустити і відпочити 3-4 сек. – пауза. Зробити ще 4 коротких звучних вдихи і знову пауза. Норма: «пошмигати» носом 8 разів

Вправа 5. «Кішка»

І.п.: встати прямо, ноги вужчі за ширину плечей (ступні ніг не повинні відриватися від підлоги). Пригадати кішку, яка підкрадається до горобця. Повторювати її рухи. Зробити необхідне присідання і одночасно поворот тулуба – різкий, короткий вдих. Потім таке ж присідання поворотом вліво і короткий, звучний вдих носом. Видихи відбуваються між вдихами самі, мимоволі. Коліна злегка згинати і розгинати. Руками робити хапальні рухи справа і зліва на рівні поясу. Спина абсолютно пряма, поворот – лише в талії. Норма: 4 рази по 8 вдихи-рухів.

Вправа 6. «Обійми плечі».

І.п.: витягуватися, руки зігнуті в ліктях і підняті на рівні плечей. Кидати руки назустріч один одному повністю, як би обіймаючи себе за плечі.

І одночасно з кожними «обіймами» різко «шмигати» носом. Руки у момент «обіймів» йдуть паралельно один одному (а не навхрест), ні в якому разі їх не міняти (при цьому все одно, яка рука зверху – права або ліва); широко в сторони не розводити і не напружувати. Освоївши цю вправу, можна у момент зустрічного руху рук злегка відкидати голову назад (вдих із стелі). Норма: 4 серії по 8 вдихи-рухів.

Продовжуємо нашу подорож.

А що це за країна така?Так це ж Казкова країна.

 

11. Енергейзер (руханка)

 

«У Казковій країні гріє сонечко ( гладити по плечах того, хто йде попереду), дме легкий вітерець (провести пальцями по спині). Та ось хмарки закрили сонце, почав накрапати дощик (стукати пальцями), здійнявся вітер (терти спину), почалася злива (енергійно стукати пальцями по спині), град (кулаками). Але що це? Буря вщухає (усе в зворотному порядку). Злива переходить у дрібний дощик, буря перетворюється на дрібненький вітерець. У Казковій країні знову сонечко».
Можна продовжити гру, розвернувши учасників на 180° і запропонувати тим, хто стояв позаду.

Давайте трохи відпочинемо в Казковій країні, послухайте байку.(Діти сідають в коло)

 

12. Казкотерапія

 

«Як стати здоровим» Б А Й К А

 

Як здоровим бути хочеш, –

Байку вислухай охоче.

Якось кволий Жук промовив:

 „Дуже хочу буть здоровим”.

І подавсь в кущі ожини

Сповістить братам новину.

 „Гей! жуки! Хто вміє чути!

 Мрію я здоровим бути!..”

(Так ходив він цілу днину:

Розважав жуків й ожину).

 Сонце вже скотилось з неба –

Вже Жукові й спати треба.

 Зажурився. Сів на гриб.

 Й нумо плакать: „Всім набрид!..

А багато ж натрудився:

Набалакав, находився...

Крізь ожину всю продерся –

 Колючками весь подерся.

 А здоров’я – не спіткало:

 Натомивсь – геть сил не стало!..

 Тяжко ж нам, жукам чудовим,

В цьому світі буть здоровим!..”

Може б довго плакав Жук,

Та озвався мудрий Крук:

„Кажеш, хочеш буть здоровим?

А що робиш (крім розмови)?

Щоб здоровим, друже, стати,

Слід не просто розмовляти;

Тут бажання, Жук, замало,

Щоб здоров’я враз настало!..”

Щоб буть дужим, - не вагайся –

 Про здоров’я більш дізнайся.

 Й знай: крім рішення й надії,

 До здоров’я ведуть д і ї.

 

Запитання:

 1. Про що мріяв Жук?

2. Що він робив для здійснення своєї мрії?

 3. Як ти важаєш, чому наш герой набрид своїм знайомим?

4. Що порадив Жукові старий Крук?

5. Як на твою думку, що необхідно було б робити Жуку, щоб стати здоровим?

 6. А що робиш ти длятого, щоб бути здоровим?

 7. Розкажи, а про що мрієш ти? Що варто робити для того, щоб твоя мрія здійснилася?

 

13. Вправа-енергізатор

 

   А ми йшли,йшли,йшли      (крокують по колу одне за одним)

    і суничку знайшли,            (нахили вперед)

    з’їли і далі пішли.              ( далі імітують)

   А ми йшли,йшли,йшли

   та горішок  знайшли,

   підняли і далі пішли.

   А ми йшли,йшли, йшли

   та грибочок знайшли,

   поклали у кошик,

   і далі пішли

   А ми  йшли,йшли,йшли

   і на берег моря прийшли

 

     14. Релаксація «На морі»

 

- А давайте, діти,уявимо, що ми не в класі,а на березі моря. Заплющте очі та трішки пофантазуйте.

 Я на морі…Світить яскраве сонечко

 Дивлюсь на безмежні водні простори. Вони виблискують різними кольорами :синім, фіолетовим, смарагдовим. Дихаю вільно, спокійно. Хвильки набігають одна на одну й тихесенько вдаряються о берег. Здається,що  море шепоче,лоскоче та лагідно розмовляє

з тобою .Як же прекрасно навкруги!Я почуваюся найщасливішою людиною на Землі…

Розплющте очі.

 

IV. Узагальнення знань учнів

 

-Ось і закінчилась наша подорож  країною Здоров’я. Що найбільше вам сподобалось?Які висновки ви для себе зробили?

 

    Учитель. Доброго здоров’я, любі діти, доброго вам дня!

                     Хай вам ясне сонце світить у вікно щодня,

                     Хай сміється мирне небо і дивує світ,

                     А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт,

                     Бо здоров’я ,любі діти, в світі головне,

                     А здоровий і веселий – щастя не мине!

 

 Тренінг «Я мрію»

-Складідь долоньки «човником» і заховайте в них свою мрію, тихенько промовляючи те, про що ви мрієте: «Я мрію про…» .Притуліть свої долоньки до серця й наповніть вашу мрію добротою й теплом  свого сердечка.А тепер зігрійте свою мрію теплим диханням й відпустіть її.Нехай вона летить й обов’язково здійсниться.А ми промовимо їй вслід :Я вірю в те, що моя мрія  здійсниться і принесе мені щастя…»

 V.  Підсумок уроку

Учитель:   Вам долати нові вершини,

                  Ви майбутнє України.

                  Щоб творити і дерзати,

                  Кріпке здоров’я треба мати.

 1.Здоров'я – основа всього на світі.

Здоровими бути бажають всі діти.

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і зручно вдягатись.

2. Себе гартувати водою і сонцем.

І солодко спати з відкритим віконцем.

Поводитись добре, усіх шанувати.

Не плакати і не капризувати.

3. З хорошими словами подружіть,

Веселими та добрими живіть.

Здоров'я бережіть поки малі,

І мудрими ідіть по цій землі.

4. Хай кожен з вас запам’ятає,

Що без здоров'я щастя не буває.

А є здоров'я, буде все як треба.

Сміятиметься сонечко із неба.

5. А вам весь світ постелиться під ноги,

Щоб ви пройшли усі дороги.

Здорові діти – нація здорова.

Багата Україна і чудово.

6. То ж,діти, ви здоровими ростіть

В майбутнє добрими ідіть!

 

                   Дорогі діти, я вам бажаю:

                   Щоб здоровими вам бути,

                   Загартованим слід бути,

                   Про здоров’я піклуватись

                   Й перш за все не лінуватись.

                   Рано з сонцем слід вставати,

                   Босоніж по траві гуляти.

                   Вправи і масаж робити,

                   Людям мир й тепло дарити.

                   Друзям завжди посміхатись,

                   З незнайомими вітатись.

                   Щастя й радість в дім нести

                   Та як квіточка , цвісти.

                   Щастя лиш того чекає,

                   Хто закони всі ці знає,

                   Якщо втілює в життя –

                   Нема хворобам вороття.

 

 Шкідливі поради Шапокляк

 

Від світанку й до зорі 

Радять дітям лікарі 

Алкоголю не вживати, 

Цигарок до рук не брати 

І не їсти блекоту. 

Не курити наркоту. 

Я ж вам, пані Шапокляк, 

Раджу все робить не так! 

Дам поради залюбки — 

Все робити навпаки. 

Це ж і весело, й цікаво, 

І для діток є забава. 

Нащо вам здоровим бути? 

Треба зразу все забути! 

І поради лікарів, 

Й застереження батьків. 

Та й не тільки вчителі 

Вчать дітей на цій Землі! 

Я умію теж навчити! 

Нащо вам здоровим жити? 

Йдете в школу - закуріть 

І диміть, диміть, диміть! 

Замість чаю пийте пиво 

І хворійте всі щасливо! 

Як дитина занедужа, 

Це чудово дуже-дуже! 

Бо не треба в школу йти, 

Можна в ліжечко лягти, 

День і ніч у нім лежати 

І тихесенько вмирати. 

Нащо сонце променисте, 

Нащо вам повітря чисте? 

Коли можна закурити, 

Вік свій трохи вкоротити! 

Бути хворим так приємно, 

Всі тоді говорять чемно. 

На твою велику втіху, 

Твоїм рідним не до сміху. 

А тебе ніхто не вчить. 

Як на білім світі жить. 

Ще у мене є порада, 

Дітям я сказати рада. 

Нащо вам здоров'я мати? 

Краще хворим пролежати! 

 

Бо ж не треба з дітьми гратись, 

Ні гулять, ні розважатись, 

А ні в той футбол ганяти, 

М'яч в ворота забивати. 

Їжте блекоту й дурман, 

В голові носіть туман. 

Бо дурним приємно бути, 

Можна геть усе забути. 

І усім наперекір 

Покурити йдіть у двір! 

Там на вас давно чекають 

І дурман в руках тримають 

Ви спиталися у мами 

Чи і я роблю так само? 

Ні! Звичайно не роблю! 

Я себе завжди люблю! 

Знайте, пані Шапокляк 

Робить все завжди не так, 

Як говорить вам робити, 

Бо вона ще хоче жити! 

Гарно жити й процвітати 

Та міцне здоров'я мати!

 

 

docx
Додано
21 листопада 2024
Переглядів
158
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку