Методична розробка виховного заходу «Цивільна оборона в надзвичайних ситуаціях»
Мета: навчити особовий склад групи чітко діяти при загрозі виникнення та виникненні надзвичайної ситуації на об'єктах училища та міста.
До методичної розробки виховного заходу додається презентація «Цивільна оборона в надзвичайних ситуаціях»
Міністерство освіти і науки України
Вище професійне училище №17
Методична розробка
виховного заходу
«Цивільна оборона в надзвичайних ситуаціях»
Мета: навчити особовий склад групи чітко діяти при загрозі виникнення та виникненні надзвичайної ситуації на об’єктах училища та міста.
Розробив:
кл. керівник гр. С18-4/9
Козич М.М.
м. Дніпро
2018-2019 н.р.
Цивільна оборона в надзвичайних ситуаціях
Мета: навчити особовий склад групи чітко діяти при загрозі виникнення та виникненні надзвичайної ситуації на об’єктах училища та міста.
Дидактичне забезпечення:
ХІД УРОКУ
Вступне слово кл. керівника Козич М.М. (тема та мета виховного заходу)
ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
Відповідальні: кл. керівник Козич М.М., учні Єжельов Назар, Матківський Сергій
Технічний помічник: учень Губа Даніїл
ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ МАЮТЬ ПРАВО НА ЗАХИСТ СВОГО ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я ВІД НАСЛІДКІВ АВАРІЙ, КАТАСТРОФ, ЗНАЧНИХ ПОЖЕЖ, СТИХІЙНОГО ЛИХА
ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА УКРАЇНИ Є ДЕРЖАВНОЮ СИСТЕМОЮ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ, СИЛ І ЗАСОБІВ, ЩО СТВОРЮЄТЬСЯ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Завивання сирени позначає сигнал "Увага всім!"
Відчувши звуки сирени
після одержання інформації необхідно виконати всі вказівки тексту інформації сигналу
Землетрус
Затоплення
Штормове попередження
При виникненні аварії на хімічно небезпечному об'єкті у повітря викидаються СДОР, що містять велику небезпеку масового ураження людей, тварин, птахів та території
НЕОБХІДНО: загерметизувати приміщення, одягнути респіратор, протигаз, ВМП, закрити крани, вимкнути електро- та газові прилади, взяти документи, вийти в сховище
ПАМ'ЯТАЙТЕ!!!
Надійна герметизація приміщень значно зменшить проникнення СДОР.
ДІЇ ПРИ УРАЖЕННІ СДОР:
(поблизу училища ХНО знаходитья на вул. Єрмолової, 33 – ВНС №5)
Хлор (СІ) — зеленувато-жовтий газ з різким запахом.
Вилив на людей — подразнює дихальні шляхи, викликає набряк легенів. При високих концентраціях смерть наступає від 1-2 вдихів, при менших концентраціях — дихання припиняється через 5-25 хвилин
Перша допомога
Аміак (NH3) — безбарвний газ із характерним різким запахом (запах "нашатирного спирту")
Вплив на людей - у високих концентраціях викликає корчі. Смерть наступає через декілька годин або діб після отруєння від набряку легенів і гортані. При попаданні на шкіру може викликати опіки різного ступеня.
Перша допомога
РАДІАЦІЙНА АВАРІЯ – це порушення правил безпечної експлуатації ядерної установки, обладнання або приладу, при якому виникає витікання радіоактивних речовин, опромінення людей, забруднення довкілля
НЕОБХІДНО:
ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА
9. Порядок виготовлення та правила одягання ватно-марлевої пов’язки (ВМП)
Відповідальні: кл. керівник Козич М.М. та учень Скрипник Віктор
Перегляд відеоролика «Виготовлення ватно-марлевих пов’язок (послідова інструкція)»
ВМП виготовлені заздалегідь та находяться на столі у кожного учня
Перегляд відеофрагменту виготовлення учнями групи ВМП
Одягання ВМП (учні одягають ВМП один-одному).
Найкращі отримають картки переможців.
10. Порядок підбору шлем-маски та одягання протигазу.
Відповідальні: майстер в/н Волков Є.П. та учні Скрипник Віктор та Пасічник Іван.
Перегляд відеоролика «Як правильно вдягати протигаз»
Показ одягання протигазу з коментаріями про підбор шлему-маски
та правилами одягання
Протигаз одягають кілька учнів групи (за бажанням).
Найкращі отримають картки переможців.
11. Порядок надання першої медичної допомоги
Відповідальні: майстер в/н Волков Є.П. та учень Скрипник Віктор
Показ накладання первинної пов’язки на різні ділянки тіла (по вибору)
Учасники отримають картки переможців.
УЗАГАЛЬНЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
12. Проведенні вікторини по цивільному захисту (див. додаток 1)
Відповідальний: кл. керівник Козич М.М.
Учні, які вірно відповіли на запитання, отримують картку переможця.
15. Підведення підсумків
Відповідальні: кл. керівник Козич М.М., майстер в/н Волков Є.П.
Учень, у якого більш всього карток переможца, отримує приз!!!
Додаток 1
№ з/п |
Питання |
Відповідь |
1 |
Яке головне завдання цивільної оборони? |
Захист населення |
2 |
Хто, згідно Закону, є начальником цивільної оборони України? |
Премєр-міністр України (Владимир Гройсман) |
3 |
Хто в ВПУ №17 є начальником цивільної ? |
Директор ВПУ №17 |
4 |
Як здійснюється подача сигналу «Увага всім»? |
Завивання сирени (гудки заводів, транспорту) |
5 |
По якому номеру потрібно телефонувати при виникненні пожежі? |
101 |
6 |
В якому напрямку потрібно рухатися із зони пожежі? |
Проти вітру |
7 |
Яка хімічно-небезпечна речовина використовується на водо насосній станції? |
Хлор |
8 |
Чим необхідно змочить ВМП, якщо повітря забруднено хлором? |
Водою або 2% розчином питної соди |
9 |
Чим необхідно змочить ВМП, якщо повітря забруднено аміаком? |
5% розчином лимонної кислоти |
10 |
Який хімічно-небезпечний об’єкт знаходиться поблизу училища? |
ВНС (водно-напорная станція)№5 Вул. Єрмолова 33 |
11 |
Які властивості хлору? |
Зеленуватий газ з різким запахом, важчий за повітря |
12 |
Де повинно укриватися при забрудненні повітря хлором? Чому? |
Піднятися на верхні поверхи високих будинків |
13 |
В якому напрямку потрібно рухатись при загрозі ураження хлором? |
Перпендикулярно хмарі хлору |
14 |
Які властивості аміаку? |
Газ з запахом нашатирю, легший за повітря |
15 |
Де повинно укриватися при забрудненні повітря аміаком? Чому? |
Укритися в сховище |
16 |
Що потрібно перш за все зробити, якщо людина уражена струмом? |
Відключити струм |
17 |
Скільки розмірів протигаза ГП – 5? |
П’ять (0,1, 2,3,4) |
18 |
Скількі клапанів має протигаз ГП – 5? |
Два |
19 |
Коли трапилася аварія на ЧАЄС? |
26.04.1986 |
20 |
Які вражаючи фактори при аварії на АЄС? |
Радіація |
Додаток 2