Міжнародний день Миру
Клас: 4
Вчитель: В.О. Перекупка
Мета. Ознайомлення з історією започаткування цього свята; формування в
учнів розуміння єдності та цілісності України.Виховувати
почуття взаємоповаги, толерантності, гуманності, гордості та шани за
полеглих в боях за Батьківщину; тих, хто відстоював незалежність України.
Обладнання: плакат «Україна!», паперові голуб,фонограми пісень.
Хід заходу:
Вчитель:
Сьогодні, за рішенням ООН, відзначається Міжнародний день миру.
Починаючи з 2002 року, Міжнародний день миру щорічно відзначається 21 вересня. Мир - головна цінність для будь-якої людини. Захищати його ідеали, зміцнювати дружні відносини між державами, спільними зусиллями працювати для досягнення миру в усьому світі - основні принципи, якими керувалася ООН, заснувавши це свято.
Вчитель: От і сьогоднішній день у нас присвячений цій темі. Скільки пісень, оповідань, віршів складено про дружбу, дитинство і про таке прекрасне слово МИР. ( Діти читають вірші про Мир)
Вчитель:
З давніх-давен символом миру вважався голуб.
У країнах Сходу цей птах — священний, добрий вісник богів. Існує легенда про те, як голубки богині кохання Венери звили гніздо в шоломі бога війни Марса. У свою чергу, Марс, щоб не руйнувати пташину оселю, відмовився від військових дій, які могли б принести великі людські втрати.
Давні слов'яни вірили, що в голуба перетворюється душа людини, яка померла.
Християни вважали, що цей птах є символом Святого Духа, що голуб приносить у дім щастя, лад і спокій. У кожній хаті обов'язковим був тотем — оберіг, вирізаний із деревини. Його вішали над обіднім столом, який стояв у передньому, червоному кутку горниці. Увечері, коли родина збиралася за столом біля самовара, птах починав крутитися навколо себе, зазираючи, таким чином, у всі кутки хати, перевіряючи чи всюди лад.
Найбільшу популярність вислів «голуб миру» отримав після закінчення Другої світової війни. У квітні 1949 року в Парижі та Празі одночасно проходив перший Всесвітній конгрес прихильників миру під гаслом: «Захист миру — справа всіх народів миру». Засіданню необхідною стала емблема, завдяки якій слово «мир» стане зрозумілим кожній людині на планеті. За допомогою звернулися до геніального іспанця, великого ПаблоПікассо. Емблема була намальована: це був білий голуб, який ніс у дзьобі оливкову гілку. Голуб — прагнення до польоту, свободи, миру. Білий колір — символ чистоти, чесноти, радості. Оливкова гілка — символ перемоги, миру та примирення
Отже зараз я кожному із вас роздам голуба, на якому написано побажання для нашої України. Ви їх прочитаєте та прикріпите на плакат нашої країни.
(діти по черзі зачитують та чіпляють голубів на карту України)
Пісня «ХАЙ БУДЕ МИР НА УКРАЇНІ»
Вчитель:
Діти, шануйте і любіть свою прекрасну, рідну
неньку-Україну, шануйте славні традиції, звичаї нашого
народу, пам’ятайте завжди і скрізь, що ви – діти
козацького роду.