Виховний захід до свята 8 березня
Конкурс-змагання «Міс перемога»
Мета:
Навчальна: ознайомити учнів з традицією святкування свята 8 березня. Звернути увагу на місце жінки в суспільстві в різні епохи, підкреслити її велике призначення на Землі, підтвердити значимість в історії представниць нашої держави;
Розвивальна: розвивати почуття доброти, чемності, ввічливості. розвивати вміння декламувати вірші.
Виховна: виховувати доброзичливість, взаємоповагу, здорове суперництво. виховувати почуття гордості, поваги, шани до жінки, любов до рідного краю;
Обладнання і оформлення: ілюстраційний матеріал, презентація, музичний супровід, кульки, цукерки, медалі;
Форма проведення: бесіда з елементами гри.
Місце проведення: класна кімната.
План проведення:
Зміст виховного заходу
І. Організаційний момент
Посміхніться тим, хто зліва,
Посміхніться тим, хто справа
Й розпочнемо веселу справу
Сьогодні ми з вами влаштуємо конкурс-змагання для дівчаток «Непереможна», але спочатку послухайте історію виникнення цього свята – 8 Березня.
У сучасному світі день жінок відзначається 8 Березня. Історія цього свята почалася в XIX столітті, і був він приурочений до дня боротьби за права жінок. Саме 8 березня 1857 року в Нью-Йорку пройшла маніфестація працівниць швейних і взуттєвих фабрик. Тоді вони вимагали, щоб їм надали десятигодинний робочий день, прийнятні умови для роботи і рівну зарплату з чоловіками. До цього жінки працювали по 16 годин на добу і отримували за це сущі копійки. Після 8 березня 1857 року почали з'являтися жіночі профспілки, і вперше жінкам було надано виборче право. Але тільки в 1910 році на Міжнародній жіночій конференції соціалісток в Копенгагені Клара Цеткін було запропоновано святкувати Всесвітній жіночий день 8 березня. Це був своєрідний заклик до жінок всього світу вступити в боротьбу за незалежність і рівноправність; і вони відгукнулися, включившись в боротьбу за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир на землі.
Вперше це свято відзначили у 1911 році, але тільки 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді на вулиці цих країн вийшло більш мільйона чоловіків і жінок, і маніфестація пройшла під гаслом: «Виборчі права працюючих - для об'єднання сил у боротьбі за соціалізм». У Росії Міжнародний жіночий день вперше святкували в 1913 році в Петербурзі. Його організатори закликали домагатися економічного і політичного рівноправ'я жінок. Одне з найбільш потужних виступів жінок пройшло в Петрограді 7 березня 1917 року. А в 1976 році Міжнародний жіночий день був офіційно визнаний ООН.
Перегляд презентації «Жінки в літературі», «Жінки в істрії» (З музичним супроводом).
День 8 Березня став вважатися днем міжнародної солідарності трудящих жінок у боротьбі за свої права. Про цю подію писала Олександра Коллонтай, створила одну з перших книг про Міжнародний жіночий день.
Сьогодні 8 Березня - це свято весни і світла, данина поваги до традиційної ролі жінки як дружини, матері, подруги.
Ну, що ж переходимо до наших конкурсів, бажаю всім успіху, вперед!
ІІ Основна частина
1-й Конкурс «Народна мудрість»
А чи пам’ятаєте ви народну мудрість? Зараз перевіримо. Потрібно з двох частин скласти прислів’я. Я починаю, читаю першу частину, а ви доповнюєте. Згодні?
2-й Конкурс «Ім’я хлопчика»
Біля дошки наші красуні вишиковуються в одну лінію. Дівчатка по черзі називають імена хлопчиків, хто не може назвати, виходить з гри, але в нашій грі не буде тих хто програв. Усі учасники отримають солоденьке заохочення. Гра продовжується до тих пір, поки не залишиться одна дівчинка. Один, два, три – почали.
4-й Конкурс «Відгадай однокласника»
У конкурсі беруть участь усі дівчата. Кожній дівчинці по черзі зав’язують очі, перед нею із класу сідають 4 хлопці і вона повинна відгадати ім’я хлопчика, торкаючись його волосся. Кожне відгадане ім’я – 1 бал.
5-й Конкурс «Слабка ланка»
Умови конкурсу дуже прості. Хто знає відповідь – піднімає руку і відповідає. Конкурс на швидкість і правильність. Ну що, хто найспритніший у нашому класі?
6-й Конкурс «Художній»
Ми вибираємо дві команди. Хлопці проти дівчат. На прикріплених аркушах паперу потрібно з зав’язаними очима намалювати портрет ідеальної жінки. Давайте подивимось у кого з учнів нашого класу, прокинеться талант художника.
7-й Конкурс «Кухарки»
З давніх часів вважалось, що жінка берегиня домашнього вогнища, вправна господиня, яка вміє смачно готувати. Тож дівчата позмагаються зараз у приготуванні традиційних українських страв. Кожна команда дівчаток отримує назву страви і конверт з інгредієнтами. Ваше завдання вибрати інгредієнти, які використовуються при приготуванні цієї страви. Один, два, три – почали.
8-й Конкурс «Знайди цукерку»
І на завершення, найсмачніший конкурс свята. На підлозі розкладені 5 цукерок. Дівчинка із зав’язаними очима повинна їх знайти. Вперед мої Непереможні
ІІІ. Заключна частина
10) Підсумкова бесіда, нагородження дівчаток.
Сьогодні ми з вами трохи позмагалися, повеселилися та дізнались багато нового. А тепер ми зможемо нагородити наших дівчаток за такими номінаціями (Нагородження медаллю):
11) Привітання хлопців та декламування віршів.
Любі дівчата, ви найкращі, найрозумніші, найкрасивіші, найталановитіші і ви просто «НЕПЕРЕМОЖНІ». Наші хлопці, вибрали дуже гарний вірш, і хочуть вас привітати та продекламувати його. А я завершуючи наше свято, хочу привітати вас з цим прекрасним святом, святом весни, краси, жіночності. Та побажати здійснення найпотаємніших мрій. Зі святом!
Кажуть, що на світі все від жінки,
Все від неї на оцій землі,
Перший подих весняної квітки,
Тепле сонце й в небі журавлі.
Крик дитини, рідна річ і слово,
Паросток життя – це все вона,
на порозі знайдена підкова,
Щастя не відкрита таїна.
Хто ж вона? Прекрасна Афродіта,
Чи можливо, Єва, хто вона?
Неможливо нам її пізнати,
Не пізнавши всіх основ буття.
Чи твердиня, нездійснена мрія?
Чи душі натягнута струна?
Крапля світла, віра і надія,
Молода, нев’януча весна.
Яблуневим цвітом, теплим літом,
Зрілим яблуком чи подихом зими
все минає, зостається тільки,
Як святиня, – жінка на землі.
Хай у душі цвіте весна,
Та небо буде ясним:
І щоб життя ваше було,
Щасливим та прекрасним,
А в серці вашім хай завжди,
Горить вогонь кохання,
І хай у цей святковий день,
Здійсняться всі бажання!
Список використаних джерел