Виховний захід. Квест «Сім кольорів щастя».2 клас

Про матеріал
Виховний захід Квест «Сім кольорів щастя». Ключові компетентності Мета: ознайомити учнів з поняттям «щастя», формувати уміння розрізняти його серед інших почуттів; розвивати пізнавальний інтерес і бачення прекрасного; збагачувати словниковий запас дітей ,розвивати вміння висловлювати свої думки; виховувати любов і повагу до матері, сім’ї, рідного краю, викликати бажання бути щасливим і робити добро, бережливо ставитись до свого здоров’я, дарувати щастя іншим;виховувати спостережливість до людей, бажання бути щасливим й дарувати щастя іншим.
Перегляд файлу

Виховний захід . Квест  «Сім кольорів щастя».

Ключові компетентності

1.Вільне володіння державною мовою (вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти)

2. Спілкування іноземними мовами (можливість розуміти прості висловлювання іноземною мовою, спілкуватися нею у відповідних ситуаціях)- ребус «my friends»

3. Математична компетентність (моделювання процесів та ситуацій із застосуванням математичних відношень та вимірювань) – вікторина,казки

4. Компетентності у галузі природничих наук (самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати)

5.Екологічна компетентність (розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства) – пелюстка №4 «ПРИРОДА»

6. Інформаційно-комунікаційна компетентність (опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування) -Wordwall - Навчальні ресурси  «Відкрийте коробку»

 

7. Навчання впродовж життя (навчання працювати самостійно і в групі)

8. Громадянські та соціальні компетентності (дбайливе ставлення до власного здоров’я і збереження здоров’я інших людей, дотримання здорового способу життя)- пелюстка №2 «Україна», № 4 «Природа»

9. Культурна компетентність – створення квітки « Щастя»

10. Ініціативність і підприємливість (готовність до втілення в життя ініційованих ідей ,прийняття власних рішень)

Розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка добробуту дітей. Програма СЕН «Зерна»-картка для квест-пошуку (Додаток 4)

Епіграф «Щасливий той, хто вважає себе щасливим» Г.Філдінг

ХІД ЗАХОДУ

Вчитель

Гостей наших радо усіх зустрічаєм,

Для них привітання від класу ми маєм.

Ми хочем, щоб ви всі щасливі були,

Щоб смуток і горе назавжди пішли.

Діалог між дітьми (створення проблемної ситуації)

- Ніколь, як ти думаєш, побажання збуваються.

- Так, збуваються. Мені мама розповідала, що щирі побажання мають велику силу.

- Значить, я буду щасливим. Мені завжди рідні і друзі бажають щастя. Ти знаєш, яке воно?

- Ні, не знаю. Але думаю, що сьогодні ми все зрозуміємо.

Учитель. Шановні гості, дорогі діточки, мабуть, немає такої людини серед нас, якій би не бажали щастя. Тож спробуємо з’ясувати, що таке щастя, яке воно, і що потрібно для того, щоб бути щасливим.

Словникова робота. Пропоную для початку звернутись до тлумачного словника. Яке значення має слово «щастя»?

Кажуть, що щастя – кольорове, воно веселе, дивовижне, радісне, прекрасне. Воно робить людину світлою, доброю. У щастя є сім дивовижних кольорів, як у веселки.

Кажуть, що число сім – магічне. Мабуть це і справді так. Бо у світі багато чого позначено числом сім:

-сім днів у тижні,

-сім чудес світу;

- від щастя людина буває на сьомому небі.

Саме тому воно і є магічним. А чому б і ні? Адже найкраще запам’ятовується те, що повторюється сім разів. А які ви знаєте казки , в яких зустрічається число 7? ( 7 козенят, білоніжка і 7 гномів)

Ось таке магічне число 7 і таке ж магічне щастя . Воно робить людину світлою, наділяє її силою, впевненістю у собі .А що ж треба для щастя?

Вірш

А для щастя треба зовсім небагато:

Сонце, зорі, небо і весела хата.

А у хаті рідні, друзі, мама й тато

Щоб любов і радість там жила крилата.

Щоб були стосунки в сім’ях добрі, щирі.

І зростали дітки в злагоді і мирі.

Робота над складанням квітки Щастя. Я розповім вам про сім кольорів щастя, а ви будете вибирати пелюсточки квітки і ми з вами складемо квітку щастя.

На мою думку, перший колір щастя – це життя, яке подарувала нам мама.(Червона пелюстка).

Першим побачили обличчя мами, відчули ніжність погляду і тепло її рук. Мама – це той дужий птах, що розкрив нам крила, дав дорогу в життя. Це людина перед якою ми у вічному боргу.

Вірш

Слово МАМА вимовля.

Найдорожче в світі слово

Так звучить у рідній мові:

Мати, матинка, матуся,

Мама, мамонька, мамуся!

Називаю тебе я,

Рідна ненечко моя!

А тепер відгадайте загадку та другу пелюстку квітки.

Вікторина-загадки “Символіка України”

Другий колір щастя – це жити у прекрасній країні, ім’я якій – Україна. (Помаранчова пелюстка)

Україна – це наша земля. Рідний край із славною історією, з мудрими, талановитими людьми, з чарівною піснею, що дивує весь світ, з невмирущими народними традиціями, з мальовничою природою. Україна – це рідна мова, якої навчила нас мама, співаючи колискову.

Вірш

Моя Батьківщина – велика країна

Весь Всесвіт для мене вона.

Найкраща у світі моя Україна

У цілому світі одна.

Я тут народилась у добру годину

Тут світ пізнавати учусь.

Люблю я всім серцем свою Україну

І нею пишаюсь, горжусь.

Проведемо вікторину. (Вам необхідно дати правильні відповіді на поставлені запитання .)

1.Назвіть державні символи України. (герб , прапор, гімн)

2. Коли Україна стала незалежною? ( Україна стала незалежною 24 серпня 1991 року.)

3. Кущ, оспіваний в українських народних піснях, символ дівочої вроди. (Калина)

4. Що означає слово «козак»? (Вільна ,незалежна людина)

5. Чим прикрашають голову українські дівчата. (Вінок)

6. Національний символ України. Матері дарують його своїм дітям на щастя, на долю, відряджаючи у далеку дорогу. (Рушник)

7.Місто розташоване на берегах Десни( Чернігів)

8.Національний символ України. Його дарують, ним обмінюються у Великоднє свято. (Писанка)

9. Дерево, яке оспівано у народних піснях, у віршах. Воно освячується в церкві перед Пасхою, як засіб від злих сил. (Верба)

. Сьогодні ми з вами ще раз пригадали українські звичаї і традиції, символи нашої держави. Бо знати та пам’ятати це потрібно, тому що ми з вами живемо в Україні, нашому рідному краї. А велика, священна і прекрасна любов до Батьківщини жила, живе і житиме в усіх чесних і щирих серцях.

Третій колір щастя- розшифруйте ребуси по групам

Ребуси до різних тем з предмету «Основи здоров'я»

Третій колір щастя- здоров’я – це найбільше багатство людини, і воно потрібне всім, щоб радіти, сміятися, насолоджуватись життям

 (Жовта пелюстка) Здоров’я є найдорожчим, найціннішим у житті людини. Здорова людина весела, щаслива.

Учень

Щоб здоровим, сильним бути,

Треба нам про сум забути.

Спортом треба всім займатись

І частіше усміхатись!

Бо усміхнена людина –

Це здоров’я половина!

Фізхвилинка 100 % щастя

Четвертий колір щастя – це Природа .(Зелена пелюстка)

Який прекрасний навколишній світ. Блакитне небо, привітне сонечко, щебет пташок, зелений килим пахучої трави з яскравими, запашними квітами. Кожен з нас не уявляє свого життя без чарівного світу природи .

Учениця

Краса природи – справжнє диво!

Все неповторне і живе.

Де не поглянь, скрізь так красиво:

По небу сонечко пливе,

Навколо височіють гори,

Між горами дзюрчить вода,

А ліс зелений, наче море,

І всюди казка ожива.

Учитель. Прислухайтесь до пташиного співу, до дзюркотіння струмочка, шелесту листочків і ви зрозумієте, яке це щастя чути і бачити світ!

    Наступня пелюстка «АНАГРАМА»            

 

           YM                               RIENDSF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


          Виховний захід «Дружба єднає серця щирі»                                   

 

П’ятий колір щастя — це люблячі вірні друзі. (Голуба пелюстка) Адже добре, коли поруч з вами є друзі, які завжди підтримають, зрозуміють, з якими добре і в радості і в горі. І це дійсно велике щастя- коли є поруч такі люди. Ви ще маленькі, але у вас уже зараз є друзі. І я вам бажаю щоб і надалі

в вашому серці було місце для справжніх друзів. Добре, коли у людини є надійний друг. Він завжди прийде на допомогу, підтримає у важку хвилину.

Людина, яка має друзів – щаслива людина.

Картки для квест-пошуку (Додаток 4) Програма СЕН «Зерна». Розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка добробуту дітей.

Знайди того,хто …

любить читати

 

 

має домашню тваринку

 

вміє    їздити на велосипеді

 

іноді спізнюється до школи

 

Тому я бажаю вам дружити, любити сьогодні, завтра і завжди!

Шостий колір щастя – це знання, які є для нас скарбом. (Синя пелюстка)

а) Школа – це світла дитяча країна, у якій ми навчаємося, ростимо, мудрішаємо і міцніємо. Школа, як мама. Вона так само піклується про нас, дає основу усіх знань, які необхідні людині у житті.

б) Знання – це і справді великий людський скарб, який може отримати кожна людина. А ключик до цих скарбів захований у вмінні вчитися самостійно, постійно працювати, наполегливо йти до мети. В руках розумної людини знання роблять чудеса, відвертають страшні конфлікти, непорозуміння, і навіть війни.

-Люди завжди спостерігали за щасливими людьми, тому з’являлись прислів’я і приказки в народній творчості.

РОБОТА В ГРУПАХ. (Скласти прислів’я і розповісти як ви його розумієте.)

 1.Учений іде, а неук слідом спотикається. 

2.Книга вчить, як на світі жить.

3. Хто людей питає, той і розум має.

4.Не соромно не знати, соромно не вчитись.

Щоб відгадати сьому пелюстку щастя,потрібний ключик для скриньки. В ній остання пелюстка.

А ось і сьомий колір щастя – це наші мрії! Це все, про що ми мріємо, на що сподіваємося, про що постійно думаємо, може. Навіть недосяжне, нереальне, але ми так хочемо, щоб воно відбулося! І раптом - мрія стає реальністю, вона здійснюється – оце щастя! Тоді у людини, ніби крила виростають, їй хочеться літати, творити, сміятися, співати! Вона – щаслива.

- Що ж для цього потрібно?

Рефлексія «Відкрийте коробку» .Wordwall-навчальний ресурс.

https://wordwall.net/resourceajax/qr?shareLocation=1&activityId=87077520

Ось ми з Вами і склали квітку щастя.

Дорогі діточки, шановні гості,завжди пам’ятайте, що щасливими треба вміти бути. А найбільше щастя для людини – це робити щасливими інших.

Будьте щасливі!!!!

 

docx
Додано
3 березня 2025
Переглядів
612
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку