Виховний захід «Місія – Космос»
Мета заходу. Формувати уявлення про внесок українських учених в освоєння й дослідження космічного простору. Розвивати інтерес до наукових відкриттів, здійснених вітчизняними науковцями, до історії свого народу, життя та діяльності його кращих представників. Виховувати гордість за досягнення українців, визнані у світі, прагнення працювати на благо своєї держави.
Обладнання: презентація , лего цеглинки, повітряні кульки, карта зоряного неба, яблука,
Хід заняття
І. Емоційне налаштування на сприйняття матеріалу
Нині у нас прецікавий урок,
Прагнули люди завжди до зірок.
Мрію цю давню здійснила людина,
Й вельми вагома тут роль України.
Бо ж земляки у нас талановиті,
Тим-то й відомі вони всьому світу.
(Т. Небесна)
ІІ. Повідомлення теми заняття
Люди завжди мріяли піднятися в небо. А здолавши силу земного тяжіння і створивши перший літак, вони стали розмірковувати над тим, як підкорити простори Всесвіту. На сьогодні понад 600 космічних мандрівників побували далеко за межами планети Земля, і серед цих сміливців чимало українців. Одним з таких був Леонід Констянтинович Каденюк, який став першим підкорювачем космосу за часів незалежної України. Саме 19 листопада 1997 р. Він здійснив космічний політ на американському БТКК «Колумбія» місія STS – 87. З 19листопада по 5 грудня ми відзначаємо 30-річчя від дня польоту та перебування Леоніда Каденюка у космосі.
Отже, тема нашого заняття «Місія – Космос»
ІІІ. Презентація
А зараз, подивіться, будь ласка, на дошку. (Перегляд презентації)
ІV. Конкурси
Давайте поміркуємо, чи складно бути космонавтом і що потрібно робити аби стати космонавтом?
(Я думаю, що це неймовірно складно, потрібно як мінімум отримати вищу освіту, а для цього треба старонно вчитися, займатися спортом. Та стежити за своїм здоров’ям,а саме правильно харчуватися, не курити, не вживати спиртні напої та наркотичні речовини).
А чи хотіли б ви побувати у космосі? Все у ваших руках.
А для того щоб ви зрозуміли, що це не так просто. Для цього космонавти проходять довгий шлях підготовки, давайте спробуємо виконати декілька завдань.
І завдання «Невагомість»
Завдання: після кількох обертів ви повинні вільно розсташуватися і зробити «ластівку» і як можна довше стояти у такому положенні. Діти які стали на другу ногу сідають на місця. Виграє та дитина, яка на одній нозі простояла довше всіх.
ІІ завдання «Побудуй ракету»
Завдання: із цеглинок за зразком побудувати ракету. (5 хв)
ІІІ завдання «Снідонок у космосі»
Завдання: на мотузці висять яблука. Ваше завдання без рук спробувати з’їсти яблуко. (2 хв)
ІV завдання «Сонячна система»
Завдання: на дошці карта на якій потрібно відобразити «Сонячну систему» за допомогою наклейок планет, Сонця, сузір’їв.
Молодці!. Я думаю, в майбутньому з вас вийшли б не погані космонавти, але для цього, що потрібно?
- Отже, хто був першим космонавто незалежної України?
- Коли відбувся його політ у космос?
V. Підсумок заняття
Освоєння космосу важливе для багатьох сторін нашого життя — науки, технологій, економіки та взагалі цивілізації. Космос досі є складним і загадковим середовищем для людей, тому для космічної техніки використовуються найсучасніші технології та матеріали.
Зазвичай всі ці найновіші досягнення знаходять своє застосування й на Землі. Наприклад, програма з освоєння Місяця в США сприяла комп’ютерній революції у всьому світі, а сонячні батареї, розроблені для космічних кораблів, призвели до появи сонячної енергетики.
З точки зору науки, вивчення космосу допомагає людству глибше пізнати світ, в якому воно живе. Наприклад, точне прогнозування спалахів на Сонці або наближення до Землі комет чи астероїдів надає більше впевненості та розуміння того, як космічні процеси можуть впливати на земне життя.
Ну й зрештою — цікавість до непізнаного та прагнення особливої космічної романтики теж відіграють не останню роль. Бажання освоїти космос ніколи не залишить людство, адже передусім він дійсно може допомогти покращити життя на Землі.
Літня ніч, і, ніби в морі,
Порозкидані вогні,
В темнім небі сяють зорі
Віковічно мовчазні.
Дивні перли, діаманти,
Нерозвідані світи,
Їх нікому не пізнати,
Їх ніяк не досягти.
Мчать віки, як хвилі в морі,
Пролітають, не здогнать.
В темнім небі ясні зорі
Не згоряючи, горять.
Щоб життя пізнать до краю,
Щоб не згинути мені,
Я навіки покохаю
Ясні зорі мовчазні.