Виховний захід на тему: «Шкідливі звички, чи життя в своє задоволення?»

Про матеріал

Під час заходу вчитель надасть учням інформацію про здоров'я, фактори, що впливають на формування здоров'я; ознайомить із шкідливим впливом алкоголю, тютюну, наркотиків на молодий організм; спонукатиме учасників взяти на себе відповідальність за власне здоров'я; покаже, що вижити в наш час - це значить піклуватися про власне здоров'я.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Виховний  захід на  тему:

 

 

 «Шкідливі звички,

чи життя в своє задоволення?»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала: Аверіна  І.В.,

вчитель  початкових  класів

 

Для  учнів 3-4  класів

Мета:  надати учням  інформацію про здоров'я, фактори, що впливають на формування здоров'я; ознайомити із шкідливим впливом алкоголю, тютюну, наркотиків на молодий організм; спонукати учасників взяти на себе відповідальність за власне здоров'я; показати, що вижити в наш час - це значить піклуватися про власне здоров'я.

 

Обладнання: плакати, малюнки, таблиці,комп’ютер, відеоролики, анкета.


      Девіз: «Я не маю права тобі вказувати, але вважаю за потрібне попередити: шкідливі звички-це твоя розруха і твоя смерть.»

 


                                                            ХІД    ЗАХОДУ

Привітання

 

Вправа-розминка  « Сніжинка».

   Згорніть  листок навпіл  та  відірвіть  верхній  правий  кут. Знову  згорніть  навпіл  та  відірвіть  верхній  правий  кут. Потім  розгорніть. Що у  вас  вийшло? Сніжинка. Порівняйте  її  із  «сніжинкою» сусіда  та  ви  побачите, що  вони  різні. Так  і  люди  не  схожі  один  на  одного  і  звички  у  всіх  різні.

Вчитель:

Діти, назвіть  відомі  вам  корисні  звички.  ( Відповіді  дітей).

А  тепер  назвіть, які   шкідливі  звички? ( Відповіді  дітей).

Розповідь  вчителя:

    Здоров'я - найцінніше багатство. Великим щастям для людини вважаються збереження здоров'я та працездатності до самої смерті.

      Отже, про здоров'я та його збереження піде сьогодні мова. Про  вплив  шкідливих  звичок  на  організм  людини.

 «Здоров'я - це нічого, але все без здоров'я ніщо». Такий афоризм дійшов до нас ще з давніх часів.

   Здорова людина - це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов'язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

Наше здоров'я залежить від таких основних чинників:

Спадковості - на 20 %,

Екології - на 20 %,

Рівня медицини - на 10 %,

Способу життя - на 50 %.

Спосіб життя - це той чинник здоров'я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Половина здоров'я залежить від тебе, тому своє здоров'я можна поліпшувати або псувати.

Такі чинники як вживання алкоголю, тютюнопаління, уживання наркотиків псують наше здоров'я, а також можуть призвести до летальних випадків.

 

                  Конкурс   прислів’їв  та  приказок  про  здоров’я.

 


Найбільше багатство - здоров'я.

Як нема сили, то й світ немилий.

Здоров'я - всьому голова.

Здоровому - все здорово.

Без здоров'я немає щастя.

У здоровому тілі - здорова душа.

Хоч мале, та вузлувате.

Було б здоров'я - все інше наживеться.

Хвороба нікого не красить.
Заздрість здоров'я їсть.

 Здоров'я маємо - не дбаємо, втративши - плачемо.

Бережи одяг новий, а здоров'я -  доки молодий.

Сміх - це здоров'я.

Береженого і Бог береже.

Здоров'я в аптеці не купиш.

Чим захворів, тим і лікуйся.

 Хочеш добре виглядати, не треба нервувати.

 

 


І.  ПРО  ШКІДЛИВІСТЬ  ТЮТЮНОПАЛІННЯ

 

Вчитель:  Люди  при  зустрічі  завжди  вітаючись між собою,  зичуть  одне одному доброго здоров'я. А  чи  знаєте  ви, від  чого  залежить  здоров’я  людини?

За  даними  вітчизняних  та  зарубіжних  вчених, на  наше  здоров’я  впливає  навколишнє  середовище, спадковість,  рівень  оздоровлення.

Але  найбільше  наше  здоров’я  залежить  від  нас  самих.  Від  того  способу  життя, який  ми  ведемо, від  наших  звичок.

Учень:      Звичка – це  теж  зараза,

Звичка – теж  хвороба,

Вона  болить  і  загоїться   не  зразу.

З  нею  дуже  тяжко  жити, ти, повір!

Вона  росте  мікробом  в  тілі,

Вона  як  рана  в  тебе  всередині.

Та  винен  в  цьому  тільки  ти,

Вона  попросить,  потім  ще  й  заставить

Накази  відаючи.

Звучить  пісня  «Отпетые  мошенники» - «Бросай  курить»

Вчитель:   Одна  з  найбільш  поширених  шкідливих  звичок – це  куріння.

      Ця  звичка  отримала  широке  розповсюдження  ще  в  16  століття. Спочатку  Тютюн  жували, нюхали, а  потім  почали  використовувати  для  куріння.

Зараз  куріння  стало  глобальним  лихом. Як  говорить  статистика – кожні  13  хвилин, від  наслідків  куріння,  помирає  одна  людина! Кожна  викурена  цигарка    скорочує  життя  на  5.5  хвилин!

Щорічно  від  хвороб  викликаних  курінням, в  світі  помирає  більше  700  тис.  людей.

Чому  люди  починають  курити? Якщо  курця  запитати: «Як  ти   почав   курити? Навіщо?», - він  відповість: « Із  цікавості».

Учень:    Все  почалося  із  однієї  затяжки,

Та  далі  став  її  полоненим.

 Рятунок  бачиш  в  ній

 Від  життя  тяжкого,

 Але  ти  спалюєш  себе  тютюновою  золою. 

 

Перегляд  відеоролика: «Це – висмоктує  життя» (Додаток 1)

Вчитель : Куріння асоціюється з дорослістю, компанією друзів, цікавою бесідою. Але вчені з'ясували, що курці проводять дозвілля нудніше і отримують від нього менше задоволення, ніж ті  хто  не  курить.

Одна з головних причин куріння у юнаків - прагнення до самовираження, утвердження власної самостійності, «дорослості».

Вчитель:  Досліди  показують, що  більшість  починаючих  курців  не  знають, в  цьому  небезпека  куріння.

Вчитель: Куріння   уражує верхні дихальні шляхи та легені. Подразнення слизових оболонок починається вже в ротовій порожнині. Тютюновий дим також руйнує емаль зубів, призводить до запалення слинних залоз. У тютюні дуже багато канцерогенних речовин, які спричинюють онкологічні захворювання. Куріння провокує також серцево-судинні захворювання. Нервова система, кров, органи травлення також страждають при попаданні в організм продуктів горіння тютюну.

Учень:  Великої шкоди курці завдають не тільки собі, а й усім тим, хто їх оточує (пасивні курці). Вдихаючи тютюновий дим у прокуреному приміщенні, пасивний курець зазнає такого ж впливу компонентів тютюну, що й сусід, який палить, часто з тими ж руйнівними наслідками для здоров'я.

Курити   чи    не  курити?  Кидати  чи    не    кидати  цю  звичку?  Ці  питання  хвилюють  багатьох  дорослих   людей. А  чи  є  у  вас  сумніви  на  цей  рахунок?                      

Тютюн викликає таку саму залежність, як і «важкі» наркотики -героїн та кокаїн. 85% курців хочуть кинути палити, але вдається зробити це лише 10-15 % з них.                                   

Гра «Незакінчене  речення»

 Закінчи  речення:

  1. Я розумію, якщо  людина  курить, тоді…

 

ІІ.   ПРО  ШКІДЛИВІСТЬ АЛКОГОЛЮ

              Учень:   Життя  дається  лише  раз,

Треба  багато  встигнути  зробити.

Тільки  тверезий  спосіб  життя

Нам  допоможе  всього  досягти.

 

Інсценізація   «Тверезі  думки».

Дійові  особи:     Тверезий.     П’яниця

Під музику, хитаючись, виходить п’яниця, сідає, дістає пляшку пива/водки, п’є з горла, не звертає  увагу на те, що  діється  поряд.. На сцені  з’являється  твереза  людина.

Тверезий: Я  не  кажу, що  п’яних  у  нас  багато. П’яних  не те, щоб багато. За  місяць  я лише одного  п’яненького  зустрів. А лежав він впоперек  дороги, та чуть я на нього, на чорта, не наступив. Дивлюся  – лежить п’яна  людина, реве і шапкою обличчя  витирає.

Тверезий: (звертається до п’яниці): Піднімайся, дядько! Дивись,  розвалився  на дорозі! (хоче  його  піднятитой  не  хоче - реве)

Тверезий: Чого  ревеш, дурна  - голова?

П’яниця: (крізь сльози, лежачи  на дорозі): Да так, образливо дуже

Тверезий:  Чому  образливо?

П’яниця: Да так… Люди – такі  погані!

 Тверезий: Чого  ж  це  вони  погані?

П’яниця: Тому,що  всі  проходять  повз  мене! Йдуть  без  розбору… Не можуть  заглянути на  людину: яка  це  людина  лежитьп’яна, або  може   нещасний  випадок…

Тверезий: Да ти ж – п’яний

П’яниця: Ну да, звичайно, п’яний . А міг  би я і не п’яний  упасти. Наприклад, нога  у  мене  неп’яного, підвернуласяАбо може  мене  грабіжники  розділи…А тут, значить так і крокуй через мене, через тверезого, так  іди, так і ходи  по своїм справам

Тверезий: Ну, тебе! Да ти ж п’яненький!

П’яниця: Так, звичайно, я нетверезий. Тепер  трішки  протверезів. Дві  години спеціально  лежу… Та  за  дві  години  не  одна  людина  не  підійшлаце  ж померти  можна від   образ. Так, значить, треба  тут  тверезому  і  помирати  під  ногами  людей. Це   значить, що  у  людей  немає   сердець. Раніше  бувало, впадеш – зберуться  всі  довкруги. Одеколон  до носу сунуть. Розтирають. Доки не  зрозуміють  у  чому  річ.. А тепер  що?

Тверезий  піднімає  п’яного  на  ноги, підштовхує  його  легенько  вперед. Той робить  декілька  кроків, і знову  сідає  на  підлогу..

П’яниця: Ні! Не  можу  йти! Образливо  дуже (починає вхлюпувати) Сльози очі застилають. Люди – такі малосердечні!..

( Тверезий  знову  допомагає  п’яному  встати  на ноги, обнімаючись обидва  під музику ідуть зі  сцени.).

Учень: Алкоголь шкідливий для мозку. Більш ніж 30 % алкоголю затримується у нервових клітинах головного мозку. Внаслідок одного сильного сп'яніння гине до 20 тис. клітин головного мозку. Алкоголь викликає залежність: психологічну і фізіологічну.

Руйнівним чином діє алкоголь і на внутрішні органи. Страждає від його дії шлунок, печінка, серце і судини, нирки, залози внутрішньої секреції.

Учень:  Чим молодший організм, тим більш руйнівна дія алкоголю. Відомі випадки отруєння підлітків незначними, з точки зору дорослих, дозами алкоголю.

 Родовід алкоголіка - здебільшого дуже сумна історія.

Не забуваймо, що неповноцінні діти стануть дорослими і самі матимуть дітей. А це - реальна і страшна загроза генофонду нації.

Перегляд  відеоролика: «За  столом  сиділо  10  людей» (Додаток 2)

Пропоную  заповнити  анкету: «Особистий досвід учня відповідно до  одурманених  речовин».  ( Додаток   3 ).

Гра «Незакінчене  речення»

 Закінчи  речення:

  1. Вживати  алкогольні  напої  шкідливо, тому що…

 

ІІІ. ПРО  ШКІДЛИВІСТЬ   НАРКОТИКІВ

  Учень:       Наркотик, наркоманія –

Нерідкісні  слова.

І  в  підсумку  - звикання

Та  кругом  голова.

Наркотик, наркоманія –

Біда  для нашої  нації,

А  слідом  за  звиканням

Наступить  деградація!

Учень:  Наркоманія – проказа  душі. Відмирають  звикання, чахнуть  здатності, світ  звужується  та  біднішає, а  хворий  не  помічає  цього…

Вчитель:  Життя  стає  схожим  на  пекло, і  смерть  в  розквіті  літ – це  ціна  цікавості  та  оманливої  романтики!

Кожен  наркоман – як  бомба    повільної дії:  він  зберігає  в  собі  смерть. Але  біда  ще  в  тому, що  кожен  з  них  втягує  в  це  заняття  ще  10 – 15  чоловік.

Наркоманія  безпечна  сама  по  собі, але  її  безпечність  ще  в  тому, що  всі,  хто  страдає  нею, потенційні  хворі  гепатитом та  СНІДом. Ланцюжок «героїн – шприц – СНІД»  діють  безвідмовно  та   невідверто.

Вчитель:  Наркотики  безпосередньо змінюють свідомість людини і руйнують її пам'ять, інтелект, пригнічують відчуття та емоції, а також викликають сильну психологічну та фізіологічну залежність.

Наркотики викликають залежність. Навіть одноразове їх уживання може призвести до наркотичної залежності. У підлітків вона розвивається набагато швидше, ніж у дорослих. Відомі випадки, коли перше знайомство з наркотиками закінчувалось смертю.

Розвиваючись, наркотична залежність послідовно проходить кілька стадій - соціальну, психологічну, фізіологічну.

Залежність  від  наркотиків  в  20  разів  сильніша, ніж  залежність  від  алкоголю.

Звучить  голос: смерть  дихає  в  потилицю. Ти  ще не відчуваєш  її  злого  дихання? А  може  ніколи  не  думав  про  це? Дійсно, навіщо? Ти  ще  молодий, повен  сил, впевнений, що  в  житті  треба  встигнути  спробувати  все ….

Але   водночас  все   перевертається  в  твоєму  житті. Ти  дізнаєшся, що  шприц, яким  ти  коловся  разом  з  приятелем, був  наповнений  смертю  під  назвою  ВІЧ. Потім – підозрілий  погляди  медсестер, беручих  твою  кров  на  аналіз, та  довідка, маленький  сірий  папірець, як  вирок: «Антитіла   ВІЧ   знайдені».

А  ти  ще  молодий  та  повен  сил,  ти  був  впевнений, що  проживеш  довго  і  світ   ще  почує  про  тебе. Ти був  впевнений…

Ти  протестуєш:   цього  не   могло   статися  зі    мною,  це   не   справедливо. Але  уява    вже    малює,   як    відвертаються   друзі,  як   уходять   кохані,   як  вірус  з’їдає  тебе зсередини…

І ось  смерть  дихає  в  потилицю. Тепер  ти  відчуваєш  її  зле  дихання.

Хтось  поставив  великий  хрест  на  твоєму  житті…

Вчитель:   Пам’ятайте!

Наркоманія – нерозкішне заняття, не пустощі, не час  приємно проведений в компанії, а хвороба…

Гра «Незакінчене  речення»

 Закінчи  речення:

1. Якщо  я  дізнаюсь, що  мій  друг вживає   наркотики, тоді  я…

Ви знаєте: курити – здоров’ю шкодить.

Ви знаєте на скільки небезпечний для людини алкоголь.

В наркотиках – смертельна небезпека.

Отже, давайте разом будемо боротися з цим «диявольським насінням», і не дозволимо йому ввійти в наші домівки і домівки наших близьких.

 Вчитель:   Ну, що  мій  друг, рішення  за  тобою –

   Ти  сам  керуєш  своїм  життям.

   Ти  згодитися  можеш  на  відмову

                   Здасться  краще  в  сотні раз.

                  Ти  можеш  життя  своє  зберегти.

                 Подумай, ти  на  правильному шляху.

                Але  якщо  ти  все-таки  звернув,

                Спробуй   здоров’я своє  повернути!

Зберігати  здоров’я – це  постійна  праця.  Зараз  ви  молоді. Але  не  треба  не  звертати  уваги  на  своє  здоров’я  - про  збереження  здоров’я  треба  пам’ятати  завжди. Тож  в  завершення  давайте  складемо  основні  положення  кодексу  здоров’я.                  

 

Кодекс здоров’я:  ( на  дошці )  (Додаток 4)

  •            Не  палити, не  вживати  алкогольні  напої.
  •            Займатися  спортом.
  •            Дихати  свіжим  повітрям.
  •            Як  можна  більше  ходити.
  •            Спати  достатньо.
  •            Частіше  посміхатися.
  •            Любити  життя.

    Намагайтеся  виконувати   цей  кодекс  здоров’я, і  ви  на  довгі  роки  збережете  молодість  та  здоров’я.

 

 

ВСІ  РАЗОМ:

 

Навіщо  нам  наркотики, тютюн  та  алкоголь?

В  світі  стільки  цікавих  справ.

Краще  спортом  займатися,

Щоб  в  гарній  формі  бути.

Постійно  гартуватися,

Щоб  хвороб  позбутися.

Про  поведінку  безпечну

Про  відповідальність  все  знати.

Лише  здоровий  спосіб життя

Нам  допоможе  все  подолати.

 

 

За  здоровий  спосіб   життя  ти  і  я, 

я  і  ти!

Фізична  культура, праця, посмішка –

наші  кращі  друзі!

 

Вчитель:  Найголовніша  мета – бути  здоровим  та  довго  жити.

  •         Який  висновок  ви  сьогодні  зробили? Звички є у  кожного. Вони  у  всіх  різні: корисні  та  шкідливі. Одні  звички  проходять, інші  з’являються  а  деякі  залишаються  на  все  життя.

Я  надіюсь, що  цей  виховний  захід    переконав  вас  у  тому, що  шкідливі  звички  дуже  шкодять  здоров’ю  людини.

 

Дякую  за  увагу! Будьте  здорові!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                Додаток    3

 

 

                 Питання

 

 

   Паління

 

   Алкоголь

 

 Наркотики

 

           Вживання:

  1. не  вживаю  зовсім;
  2. пробував  лиши  один  раз;
  3. 2 – 3  рази  в  рік;
  4. щомісячно;
  5. 1  раз  або  більше  в  день.

 

 

 

 

 

 Хто   дав  попробувати:

  1. батьки;
  2. родичі;
  3. друзі;
  4. малознайомі  люди;
  5. самостійно.

 

 

 

 

 

  Чому  спробував:

  1. події  в  житті;
  2. компанія  друзів;
  3. потребує  організм;
  4. не було  чим  зайнятися;
  5. горе, біда;
  6. поганий  настрій;
  7. радість;
  8. для  сміливості.

 

 

 

 

 

  Чи  можеш  відмовитися:

  1. так;
  2. ні;
  3. не знаю.

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток  4

К о д е к с   з д о р о в я :

 

 

  • Не  палити, не  вживати   алкогольні  напої.
  •   Займатися  спортом.
  •   Дихати  свіжим  повітрям.
  •   Як  можна  більше  ходити.
  •   Спати  достатньо.
  •   Частіше  посміхатися.
  •   Любити  життя.

1

 

doc
Додано
16 січня 2018
Переглядів
7474
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку