Мета: формувати в учнів безпечну для особистого здоров’я і здоров’я
оточуючих, поведінку вдома.
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, екран, сюжетні та
предметні малюнки, маски для інсценізації казки, пам’ятки з
правилами безпечної поведінки вдома.
Хід заняття
І. Оголошення теми і мети
- Сьогодні, діти, ми поговоримо з вами на дуже важливу тему і всі
разом складемо правила безпечної поведінки вдома.
II. Основна частина
- Діти, хто з вас лишається вдома сам?
- Як треба поводитися вдома, коли ви залишились без дорослих?
- Які ви знаєте казки, де б персонажі залишалися самі вдома?(Відповіді
дітей: « Вовк і семеро козенят», «Котик і півник» , «Троє поросят» та інші).
- Що з ними трапилося?
- Чому з ними це траплялося?
- Яке перше правило безпечної поведінки вдома можна скласти.
НЕ ВІДЧИНЯЙ ДВЕРІ НЕЗНАЙОМИМ ЛЮДЯМ
Правило друге
Наступне правило, як поводитися вдома, ви спробуйте назвати самі, прослухавши
вірш!
Ліфт відкрився, як завжди. Посміхається тобі:
Ти хотів зайти туди - Гей малюк, заходь сюди!
Та побачив, молодчина, - Ні, - кажи, - я почекаю,
Там стоїть чужий мужчина, Тато слідком поспішає.
- Чому не можна заходити в ліфт з незнайомими людьми?
- Яке правило поведінки потрібно пам’ятати?
НЕ ЗАХОДЬ У ЛІФТ РАЗОМ ІЗ НЕЗНАЙОМИМИ ТОБІ ЛЮДЬМИ
Правило третє
Уч и т е л ь.
Ви з товаришем спочатку
Познайомте маму й татка,
І тоді, будь ласка, в гості
Кожен день його приводьте…
Тільки друзів й знайомих
Ви запрошуйте додому.
5.Отже, кого можна запрошувати додому?
6.Який висновок ми зробимо?
НІКОЛИ НЕ ПРИВОДЬ ДОДОМУ НЕЗНАЙОМИХ ДІТЕЙ
Правило четверте
В ч и т е л ь.
- Хто з вас знає казку «Колобок»? Нагадайте її мені.
Інсценування казки «Колобок»
Автор. Якось дід почав просити бабу, щоб та спекла йому колобок. Послухалась бабка, пішла в хатку, назмітала в засіку борошенця, замісила на яйцях і сметані, спекла колобок та й поклала на вікно, щоб простигав. А він з вікна – та на призьбу, а з призьби - та на землю, та й покотився стежкою.
Котиться та й котиться, а на зустріч йому зайчик.
Зайчик. - Колобок, - каже, - колобок, я тебе з’їм!
Колобок. - Не їж мене, зайчику–побігайчику, я тобі пісню заспіваю.
Зайчик. - Ану, якої?
Колобок. Я колобок, колобок,
по засіку метений,
На сметані замішаний,
На маслі смажений,
На вікні студений.
Я од баби втік,
Я од діда втік,
Так і од тебе втечу!
Автор. Та й покотився. Котиться та й котиться, а на зустріч йому вовк.
Вовк. - Колобок, - каже, - колобок, я тебе з’їм!
Колобок. - Не їж мене, вовчику-братику, я тобі пісню заспіваю.
Вовк. - Ану, якої?
Колобок. Я колобок, колобок,
по засіку метений,
На сметані замішаний,
На маслі смажений,
На вікні студений.
Я од баби втік,
Я од діда втік,
Я від зайця втік,
Так і од тебе втечу!
Автор. Та й покотився. Котиться та й котиться, - зустрічає його ведмідь.
Ведмідь. - Колобок, колобок, я тебе з’їм!
Колобок. - Не їж мене, ведмедику, я тобі пісню заспіваю.
Ведмідь. - Ану, якої?
Колобок. Я колобок, колобок,
по засіку метений,
На сметані замішаний,
На маслі смажений,
На вікні студений.
Я од баби втік.
Я од діда втік,
Я від зайця втік,
Я від вовка втік,
Так і од тебе втечу!
Автор. Біжить та й біжить дорогою Колобок. Зустрічається з Лисичкою.
Лисичка. - Колобок, колобок, я тебе з’їм.
Колобок. - Не їж мене, Лисичко – сестричко, я тобі пісеньку заспіваю.
Лисичка. - Ану, заспівай
Колобок. Я колобок, колобок,
по засіку метений,
На сметані замішаний,
На маслі смажений,
На вікні студений.
Я од баби втік.
Я од діда втік,
Я від зайця втік,
Я від вовка втік,
Я від ведмедя втік,
Так і од тебе втечу!
Лисичка. - Ну й пісня ж гарна. От тільки я недочуваю трохи. Заспівай- бо
ще раз та сідай до мене на язичок, щоб чутніше було.
Автор. Колобок скочив їй на язик та й почав співати.
Колобок. - Я колобок, колобок….
Автор. А Лисичка – гам його! Та з’їла.
В ч и т е л ь.
- Який був Колобок за характером? (Зухвалий)
- Чому ж його з’їла Лисичка? Правильно. Колобок всім звірам розповідав, який
він смачний.
- Діти, а чи можна про все розповідати незнайомим людям?
У ч е н и ц я. Дуже рада наша Ната,
Що її рідненький тато
Вже купив магнітофон,
«Відік», супертелефон…
Телевізор і годинник,
Ще й новенький холодильник.
Дівчинка до подруг милих
Полетіла як на крилах.
Щоб швиденько у дворі
Розповісти дітворі,
І дорослим і малечі
Про такі чудові речі.
Злодії не зволікали:
Того ж дня їх обікрали.
В ч и т е л ь.
НЕ РОЗПОВІДАЙ, ЩО ВДОМА Є ЦІННІ РЕЧІ І ГРОШІ
Правило п’яте
Наступне правило, як поводитися вдома, запропонують учні.
Спека. Ти вікно відчинив
І до друзів поспішив.
Але перш ніж йти гуляти,
Треба вікна зачиняти.
Поспішаєш?- поспішай,
Тільки світло вимикай.
Перекрий на кухні газ –
Це прохання і наказ.
Воду в кранах перекрий,
Щільно кватирки закрий,
Потім двері на балкон,
Вимкни свій магнітофон.
Щоб спокійно йти гуляти,
Треба все перевіряти.
В ч и т е л ь.
- Що радить нам учень?
ЗАЧИНИ ВІКНА, ДВЕРІ, ПЕРЕКРИЙ КРАНИ ВОДИ , КОЛИ ВИХОДИШ З ДОМУ Правило шосте
В ч и т е л ь.
101 - пожежна охорона
102 –міліція
103 – швидка допомога
104 – аварійна служба газу
У ч е н ь. Діти, телефон завжди
Гарний засіб від біди.
Ці важливі номери
Добре вивчи й повтори.
ЗАПАМ’ЯТАЙ НЕОБХІДНІ НОМЕРИ ТЕЛЕФОНІВ
ТА СВОЮ ДОМАШНЮ АДРЕСУ
III. Підсумок
А тепер прочитаємо всі разом ці правила (правила записані на дошці).
ЗАПАМ’ЯТАЙ
1.Не відчиняй двері незнайомим людям.
2.Не заходь у ліфт разом із незнайомими людьми.
3.Ніколи не приводь додому незнайомих дітей.
4.Не розповідай, що вдома є цінні речі і гроші.
5.Зачини вікна, перекрий крани води і газу, коли йдеш з дому.
6.Запам’ятай необхідні номери телефонів і свою домашню адресу.
В ч и т е л ь. Щоб ви краще їх запам’ятали, кожному я дарую ці
правила
Пам‘ятайте їх і не забувайте дотримуватися!
Великоканівецький НВК
Перша сходинка Піраміди досягнень
Якщо ти вдома сам…
Підготувала
педагог – організатор
Кикоть Н.М.