Тема: |
Знання людини, що крила пташині |
|
Мета: |
дати дітям поняття про те, що знання для людини є найсильнішою зброєю у будь-якому віці; розвивати бажання працювати творчо, опановувати знання щоденно; формувати вміння висловлювати свої думки, співпрацювати в групі, працювати з науковою літературою; виховувати цікавість до навчання, потребу у накопиченні знань, любов до книжок, повагу до однокласників, почуття дружби, працьовитість. |
|
Клас: |
3 |
|
Матеріально-технічне забезпечення: комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка. Дидактичне забезпечення: кросворд у вигляді гори; прислів’я розміщені на дошці; вірш розподілений між учнями; тематичні малюнки; виставка книжок, Конституція України.
|
||
Використані джерела: 1. Плєшкова Н.М. [Електронний ресурс] / Плєшкова Н.М. перший урок – режим доступу: https://vseosvita.ua/library/persij-urok-znanna-ce-skarb-a-vminna-vcitis-kluc-do-nogo-928.html 2. Знання людини – що крила пташині [Електронний ресурс] / виховний захід – режим доступу: https://gpd.at.ua/load/vikhovnij_zakhid_tema_znannja_ljudini_shho_krila_ptashini/1-1-0-4 |
||
Складова моделі успішного випускника: громадянин |
||
Орієнтир: громадянська позиція |
||
Форма проведення: година спілкування |
||
|
Хід заходу |
|
|
І. Організаційний момент |
|
Вихователь: |
Знання - надійна й мирна зброя. Вони завжди разом з тобою. Незримі й водночас вагомі - Від знань не відчуваєш втоми, Бо є народна мудрість, діти: «Знань за плечима не носити!» Звичайно, знати все не можна, Але будь хто із вас спроможний Обрати галузі за хистом, Щоб стати в них спеціалістом! Знання нас від хвороб лікують, Знання міста нові будують, Знання від катастроф рятують І мир у світі налаштують. Розумні люди – міць держави! Тож набирайтесь, діти, знань, Щоб Україна мала славу Країни здійснених бажань! |
|
Вихователь: |
Діти, мабуть ви здогадалися про що будемо говорити на сьогоднішньому заході? (Відповіді дітей) |
|
Вихователь: |
Так, вірно, мова піде про знання людини. І тема нашого заходу має назву «Знання людини, що крила пташині». Сьогодні ми з вами спробуємо дати відповіді на ряд запитань:
|
|
Вихователь: |
Кажуть, що знання потрібні людині для того, щоб плідно і цікаво прожити своє життя. Чи так це, будемо дізнаватися! |
|
|
ІІ. Усвідомлення нових знань |
|
Вихователь: |
|
|
Вихователь: |
|
|
Вихователь: |
Діти, мені здається, що у кожного з вас є мрія. Я пропоную вам на аркушах паперу записати свої мрії: яку професію хочете обрати, чого прагнете у житті, які цікаві місця хотіли б відвідати… Свої мрії прикріпіть до коркової дошки у класі. (Діти виконують завдання) |
|
Вихователь: |
|
|
Вихователь: |
Вірно, потрібно володіти знаннями, щоб здійснити свої мрії. А де ж здобуваються знання? |
|
Вихователь: |
Дає здоров’я – спорт. Вагу – солодкий торт. Мед – працьовиті бджоли. Знання глибокі – …(школа) |
|
Вихователь: |
Школа. Вона з’явилася ще в давні часи, тоді греки називали її «сколе». Школи відвідували тільки хлопчики вільних родин. Великий грецький філософ Платон був першим учителем, який організував навчання в місці, яке називали «академією». Давні школи розташовувалися на майданчиках, де тренувалися військові або проводилися паради. Майданчики ці називалися гімназіями. Пізніше Аристотель назвав свою школу ліцеєм. Цікаво, що в Німеччині школи почали називати гімназіями, у Франції – ліцеями, а шотландська школа – академія. Ці три назви збереглися до наших часів. Жодна зі шкіл не була схожа на сучасну. Це були місця для дискусії. Пізніше почали навчати школярів грамоти. Римські школи були схожі на сучасні. За Конституцією України, всі діти йдуть до школи, щоб отримати знання і повноцінну середню освіту. |
|
|
Робота з Конституцїєю України |
|
Учень: |
Хто грамоти уміє, Той добре жне і сіє. Хто пише і читає, Той все на світі знає. |
|
Учень: |
Як хочеш більше знати, То треба менше спати. А як здобув освіту – Побачиш більше світу. |
|
Учень: |
Тож змолоду учися, На старість знадобиться. А школа рідна мати, Знання готова дати. |
|
Учень: |
Ось сонечко розквітло – Це сила знань, це світло. Летять в усі кінці Від нього промінці. |
|
Учень: |
Ці промені в долоні Візьміть, синочки й доні! Знання у голови вкладіть Й розумними у світ ідіть. |
|
Вихователь: |
Правильно, діти, школа про все розповість, всього навчить. Школа турбується про кожного. В Україні школа відкрита для всіх – всіх дітей, навчання в ній обов’язкове і безкоштовне. Про це записано в Основному Законі нашої держави – в Конституції. (Діти зачитують відповідну статтю Конституції). |
|
Вихователь: |
Всім відомо, що без школи, Без знань, що мусиш там набути, Не станеш у житті ніколи Тим, ким в дитинстві мрієш бути. Школа – це велика країна,де не тільки здобувають знання, але й вчаться перемагати,творити, розкривати свої таланти та здібності. |
|
Вихователь: |
Навчання – це життєва необхідність для кожної людини. Тільки освічена людина, яка використовує свої знання,може досягти певного успіху в житті. А ледача людина нічого не доможеться, ніхто її навіть і не помітить. |
|
Вихователь: |
Навчання можна порівняти з горою. Чим вище піднімаєшся, тим складніше. Як важко іноді вчити правило, вірш, розв’язувати задачу. Але яку радість відчуваєш, коли ти стоїш вже на вершині, скільки отримуєш задоволення, коли вдається досягти бажаного результату. |
|
Вихователь: |
|
|
|
2. Скринька з шкільними речами, що носять у руці або за плечима. (Портфель)
12. Що сидить у дитини за вухом і шепоче «Не хочу, не можу, не буду»? (Лінь) |
|
Вихователь: |
А тепер із літер у зафарбованих клітинках складіть слово. (Знання) |
|
Вихователь: |
Іноді кажуть: «Знання – це зброя». Чому знання порівнюють із зброєю? (Припущення дітей) |
|
Вихователь: |
Той, хто здобуде міцні знання, завжди зможе подолати всі перешкоди, у нього будуть сила, мудрість, розум. Освічена людина зможе зробити зброєю своє слово,переконати кожного в суперечці, довести свою правоту і тим самим перемогти. |
|
|
Робота в групах. Інтерактивна технологія «Акваріум» Дітям пропонується об’єднатися у три групи. Зі слів на аркушах скласти прислів’я (два на кожну групу), ці ж прислів’я записані на дошці, обговорити значення прислів’їв. Обрати головного з групи, який пояснить для усіх їх значення. Прислів’я для обговорення
|
|
Вихователь: |
Ось ми і підійшли до висновку, що людина не може існувати без знань, так як пташка не може літати без крил. |
|
|
ІІІ. Підсумок заходу |
|
Вихователь: |
Діти, то як можна здобути знання? |
|
Вихователь: |
Навчання – світло, йдіть до нього, шлях шукайте свій, свою дорогу. Навчання робить нас корисними для суспільства. Люди, що не мають знань та умінь стають тягарем для себе, для своєї родини і навіть, для країни. Знання на собі не носити, Вони поведуть вас в життя, Навчать і покажуть, як жити, Відкриється вам майбуття. Як будеш цей скарб зневажати, Життя не пробачить тобі. І підеш стежками блукати, Почнеш докоряти собі. |
|
Вихователь: |
Так, діти, тільки сильне бажання і сумлінне навчання допоможуть вам стати розумними, ученими людьми. Але ви повинні пам’ятати, що справжні знання можна отримати не за годину, не за день, і навіть, не за рік. Знання людині – це як крила пташині. На тих крилах летиш і бачиш весь світ, і відкриваєш усе нові й нові його таємниці. Тож летіть до найвищих вершин, я бажаю вам у цьому успіхів! |
|