В глибин вквпочинається сторя Житомира. Територя, на якйвн розташований, була заселена ще в 2 столттдо н. Це пдтверджують виявлен археологами поблизу мста поселення кургани епохи бронзи, раннього залзноговку. Розкопан також могильники 7 столття таостанки давньоруського городища 10-13 столть.
воїном з дружини варязьких конунг в Аскольда Дира, убитих у 882 роц в Києв кланом нших норман в – Рюрикович в на чол з
конунгом Інгваром (князем Ігорем) та його оп куном Хельгу (Олегом). Однак, жодних наукових джерел, як б п дтверджували цю верс ю немає.
В нших легендах розпов дається, що тутешн жител здавна торгували хл бом, жили мирно. Досл дники сторики, серед них в домий чеський вчений-славист Павел Йосеф Шафарик, доводили, що древнє городище будучий Житомир - виникло як центр племен житичей. Назва м ста - мир житичей, як самого племен , основним заняттям якого було хл боробство, походить, як вважають, в д важливої в цьому краї культури. Існують св дчення про те, що в давнину нав ть в центр м ста с яли жито, ячм нь, стояли в тряки. Про м сто казали: "Мир жито", "Мир житичей". Можливо також, що Житомир - скорочена форма в д слова "животомир", тобто символ мирного спок йного життя.
Одровонж у 1225 роц заснував у
Житомир Дом н канський кляштор.
Цкаво знати
До реч , татари, ймов рно, не лише не руйнували, а, можливо, й
укр плювали чи, нав ть, будували фортецю на крутих схилах р чок Кам'янки Тетерева. На користь ц єї теор ї, в одн й з своїх статей у газет
«20 хвилин», висловився почесний член Всеукраїнської сп лки
краєзнавц в Георг й Мокрицький. В н висунув верс ю, що Житомирську фортецю заснував татарський мурза.
На цю г потезу науковця наштовхнула знах дка у рос йських джерелах про боярина, котрий мав
татарсьrjuj походження в д предка на м’я Жидомир. Зважаючи на
етимолог ю назви можна нав ть заглибитись у б льш давн часи,
адже, г потетично, Житомир м г бути заснований як п вн чний форпост
Хазарського каганату у часи його найб льшого територ ального
розкв ту, коли Київ був данником
хозар в, а П вн чно-зах дний кордон ц єї держави проходив по р чц
Тетер в. Однак ус ц верс ї не мають достатньої науково, джерельної та доказової бази…
В сторичнихдокументах Житомирський замок вперше згадується у зв’язкуз под ями пов’язаними з експанс єю Великого княз вства Литовського. Другий литовсько-руський л топис стверджує, що у 1320 роц Житомир зв льнив в д панування Золотої Орди великий литовський князь Гедим н (Гедим нас).
Домашнє завдання: