Володя Івасюк зі своїм першим учителем музики Юрієм Миколайовичем Візнюком. Кіцмань, 1955 рік. З раннього дитинства Володя виявляв неабиякий інтерес до музики, співів, відвідував заняття оркестру народних інструментів при районному будинку школярів, яким керував народний музика Іван Лазарович Ковблик, один із чисельних скрипалів, що прославили своїм талантом буковинський край. П’ятирічним хлопчиком Володя вступив до Кіцманської музичної школи .
Письменник Михайло Івасюк запитав сина: “Нащо ти пишеш свої композиції? Що вони тобі дають?”. Юний композитор відповів батькові: “Кожен мій твір, татку, породжує у мені болісно-солодкий дрож, який збагачує моє духовне життя. Без нього в душі була б цілковита порожнеча. Той дрож робить серце здатним чинити на світі добро”.
«Володя був моїм композитором. Всі пісні, які він писав, одразу ж ставали моїми. Мені нічого не треба було придумувати, все відбувалося само собою, немовби ця мелодія жила в мені, була моєю і хтось просто торкнувся струн моєї душі й вони зазвучали. Володя був усебічно обдарованою людиною. З ним було легко, з ним було радісно працювати. Він був добрим, він був щедрим. Рідко буває в житті, щоб так поєднувались краса зовнішня й душевна». Софія Ротару, співачка
«Він любив слово, пісню, музику свого народу. Творив пісню свою для молодих, хоча любили його люди різного віку. Такий молодий, але вже такий мудрий – Івасюк був гуманістом. Він не порушував, не руйнував душі молодих людей – він їх облагороджував. Володя завжди стояв вище моди, він був у часі, його чув, сказав від імені свого часу. І це було надто дійовим. І його пісні розлетілися по всьому світові. Ось у чому я вбачаю феномен Володимира Івасюка. Треба схилитись перед світлим образом нашого Композитора, тому що це потрібно перш за все нам, нашим дітям, нашій культурі. Щоб його промінь ніколи не згас». Василь Зінкевич, співак
«У 21 рік слава “Червоної рути” могла затьмарити все. Володя міг більше нічого не писати. Але він залишався відповідальним, здобувши популярність». Сестра Оксана Пісні Івасюка перемагають на багатьох конкурсах в СРСР та за кордоном. Виходить диск-гігант, їх беруть до репертуару провідні українські співаки, співають від Камчатки до Чорного моря. Але виникає одна проблема: автор — не член Спілки композиторів, у нього навіть немає композиторської освіти. У 1978-му Володя переміг на Всесоюзному конкурсі молодих композиторів у Москві і отримав дипломи II ступеня за “Сюїту-варіації для камерного оркестру” та “Баладу про Віктора Хару”. Львівська комсомольська організація зібрала документи для висунення Івасюка на присудження Республіканської премії іменіМ. Островського, його запросили до участі в роботі журі Республіканського конкурсу молодих виконавців. Він залюбки дає інтерв’ю, про нього пише преса, його пісні звучать на радіо.
«Жайвір не має права співати так, як співає, бо то буде націоналістичний спів. Він мусить розливатися трелями солов’я або цвіріньканням горобця. Це буде справжній інтернаціоналізм. Синиця має каркати як ворона, а півень крякати, мов качур. Корова має іржати, а кінь вити по-собачому. Тільки таким чином світ наповниться шедеврами і справжньою красою». «Французи, італійці, росіяни і всі інші народи співають своїми мовами, і їх ніхто не називає націоналістами. А ми, українці, вже з самої колиски стаємо націоналістами, якщо матері співають нам українські колискові. Тому нас перевиховують у концтаборах. Українець перестає бути націоналістом аж тоді, коли зневажає свою мову, пісню, свої національні традиції, любить усе, крім свого рідного». Володимир Івасюк. У другій половині 1970-х років Івасюкові почали натякати на Московському радіо і телебаченні окремі керівні працівники, що занадто захоплюється творами українських поетів, а від того захоплення “попахіваєт” українським націоналізмом.
«Він був першим, українська мова в піснях якого не звучала як анахронізм. І саме цього не пробачила йому влада... Митця рано не стало, але його смерть не була даремною – вона стала поштовхом до народження генерації, яка прокинулась. В. Івасюк ніколи не був політиком, але зробив для України за своє коротке життя стільки, що мало хто із сьогоднішніх політичних діячів може таким похвалитися – він примусив світ говорити про Україну». Олег Василишин, історик, бібліограф, журналіст
Той самий зловісний бук, на якому знайшли Володю. Пішов у синє небо він –Мій брат по долі і по крові,І стогне дзвін, сумує дзвін. В душі, і в музиці, і в слові…Займеться мати в дикій тузі,І сивим левом стане Львів. На кого кидаєш ти друзівІ потаємних ворогів?Без тебе не квітує квітень,Без тебе літо як зима. Скажи мені: на тому світіЄ Україна чи нема?Чи справді там, за небокраєм,Не знають наших кривд і мук?..(Ю. Рибчинський. Пам’яті Володимира Івасюка)
Гори вінків і квітів на могилі вбитого і повішеного Володимира Івасюка — лікаря, композитора та співака. Побіч стоїть молодь, що свідчить про любов і пошану до автора улюблених пісень. Коли міліціонери викидали вінки та квіти, наступного дня їх з’явилялося ще більше. Львів, 22 травня 1979 року.