Вплив електронних цигарок на здоров'я людини

Про матеріал
презентація. Попередження куріння. Вплив електронних цигарок на здоров'я людини.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Вплив електронних цигарок на здоров'я людини. Вчитель хімії ОЗОШ № 5 Куцебо Оксана Миколаївна

Номер слайду 2

Основні побічні ефекти при палінні електронної сигарети. Головний біль. Найбільш поширеним побічним ефектом є головний біль. Слід зазначити, що даний побічний ефект може бути викликаний перебудовою організму після відмови від традиційного способу куріння. Якщо болить голова, слід розслабитися і пити якомога більшу кількість води. На тлі даного побічного ефекту виникає порушення сну, нервозність, іноді паморочиться голова. Нездужання у більшості, опитаних пройшло протягом декількох днів.

Номер слайду 3

Біль в горлі. Побічний ефект пов'язаний з наявністю в електронній сигареті такого компонента, як пропіленгліколь (PG) - необхідного для випаровування рідини. Організм, перебудовуючи від споживання тютюнового диму до пару, чутливо реагує на даний компонент, викликаючи сухість слизових оболонок горла та носа, в результаті чого болить горло.

Номер слайду 4

Біль в м'язах. Ще один недолік пропілен гліколю полягає в тому, що проникаючи в організм, він реформується в молочну кислоту. Спостерігаючи даний побічний ефект рекомендовано пити більше води, для нейтралізації кислоти і зниження болю.

Номер слайду 5

Кашель. Акне. Поява прищиків і пігментних плям на шкірі, пов'язують з виходом назовні накопичених в результаті куріння тютюнових виробів токсинів. Використання спеціальних засобів по очищенню обличчя і тіла, допоможуть впоратися з побічним ефектом.

Номер слайду 6

Гикавка. Причиною гикавки служить неправильний підбір рідини для електронної сигарети. Електронна сигарета, так само як і звичайна, може містити нікотин і його надмірна кількість або недолік може викликати цей побічний ефект

Номер слайду 7

Наважуючись перейти на використання електронної сигарети необхідно зважити всі за і проти. Електронна сигарета може викликати погіршення здоров'я. При спостереженні нездужань і ряду побічних явищ протягом тривалого часу потрібно негайно проконсультуватися з лікарем. В результаті отриманої інформації можна зробити висновок, що перехід від нікотинових сигарет до електронної сигарети не є дуже простим, за все потрібно платити. Тому, якщо ви прийняли рішення кинути курити, то або будьте готові до вище перелічених симптомів і переходіть на електронну сигарету, або відразу відмовляйтеся від всіх можливих видів куріння.

Номер слайду 8

Пасивне куріння електронних сигарет також є небезпечним. Використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети (https://goo.gl/T43 Tvr). Небезпечним є і пасивне куріння е-сигарет, особливо для вагітних жінок та дітей. Не шукайте легких шляхів кинути курити. Найкращий спосіб зробити це - відмовитись від куріння взагалі.

Номер слайду 9

Незалежні дослідження (проведені переважно для IQOS) говорять про те, що:— При заявленій виробником температурі тютюнові вироби для нагрівання все ж частково згорають, що супроводжується викидами шкідливих і канцерогенних речовин.— Якщо пристрої для нагрівання не чистити після кожного використання, рівні шкідливих речовин, які потрапляють до організму, збільшуються.— Деякі небезпечні речовини були виявлені в аерозолі IQOS у великих концентраціях (не набагато менших, ніж у звичайних сигаретах): тверді часточки, смола, ацеальдегід (канцероген), акриламід (потенційний канцероген),акролеїн (токсикант та подразник) у значно вищих концентраціях порівняно зі звичайними сигаретами, були виявлені формальдегіди (потенційний канцероген).

Номер слайду 10

— Рівень потенційно канцерогенної речовини аценафтену в аерозолі IQOS утричі перевищує її рівень у звичайних сигаретах.— Рівні 22 шкідливих речовин у два рази вищі в IQOS, ніж у звичайних сигаретах, а рівні ще семи речовин перевищують такі у звичайних сигаретах у 10 разів.— Доведено потенційну гепатотоксичність IQOS: він виділяє токсичний формальдегід — ціангідрин, який застосовують для виробництва гуми.— Куріння IQOS асоційоване з суттєвими ризиками для легеневої системи так само, як і для курців звичайних сигарет.— З огляду на наявність шкідливих, потенційно канцерогенних та канцерогенних речовин в аерозолі, що утворюється при курінні IQOS, ці пристрої є потенційно шкідливими для людей навколо (пасивних курців).

Номер слайду 11

Таким чином, хоча тютюнові вироби для нагрівання виділяють шкідливі речовини у менших кількостях, це не означає, що вони безпечніші для здоров’я. Більше того, усі тютюнові вироби для нагрівання містять нікотин. Його кількість може бути порівнянна з кількістю, яку містять звичайні сигарети. Нікотин може сприяти виникненню серце-во-судинних захворювань та стимулювати розвиток пухлин, бути причиною проблем розвитку плода у вагітних, сповільнювати розвиток нервової системи в дітей та підлітків. Відомо, що нікотин має серйозні системні побічні ефекти на додаток до сильного звикання. Він негативно впливає на серце, репродуктивну систему, легені, нирки тощо. Багато досліджень постійно демонструють його канцерогенний потенціал, зокрема, стосовно раку легень, підшлункової залози, грудей.

Номер слайду 12

До уваги батьків!Якщо в Вашій сім'ї палите Ви, чи Ваш чоловік – Ваша дитина буде брати приклад саме з ВАС! І не допоможуть ніякі доводи чи погрози! А тому – почніть з себе!

pptx
Додано
7 лютого 2022
Переглядів
2032
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку