Всесвітній день книги та авторського права

Про матеріал
Знайомство з творчістю англійського письменника Ніла Річарда МакКіннона Ґеймана. Це особлива людина, яка захоплюється читанням і пропагандує читання. Він не тільки письменник- фантаст, алей й автор романів, графічних новел і коміксів. Він є лідером у жанрі коміксів. Це людина яка цінує бібліотеки і показує їх значущість.
Перегляд файлу

image


image


image

imageЗ 4 річного віку став пристрасним шанувальником читання – відтоді як уперше взяв до рук книжку. Письменник переконує, що твори, прочитані у дитинстві (Джон Толкін, Льюїс Керролл, Едгар По) уплинули на весь його літературний шлях. Себе ж письменник завжди називав ″дикуном, якого зростили книжки″. У дитячі роки, коли його однолітки ловили жаб, лазили по деревах, Ніл читав. Читання сформувало його особистість і те, ким він є сьогодні. Саме через книжки малий Ніл пізнавав навколишній світ і навчився жити в ньому.

Писати почав у 1983 році. Захопився коміксами і став лідером у цьому жанрі.

Серію коміксів про Пісочну людину визнано найкращим сучасним коміксом у світі.

image

Чому наше майбутнє залежить від читання

imageОтже, я маю намір поговорити з вами про читання. Я маю намір розповісти вам про те, що бібліотеки важливі. Я маю намір припустити, що читання художньої літератури, читання для задоволення є однією з найважливіших речей у житті людини. Я маю намір пристрасно благати людей усвідомити, що таке бібліотеки та бібліотекарі, і зберегти обидва ці явища.

Грамотні люди    читають художню літературу.

Найпростіший спосіб гарантовано виростити грамотних дітей – це навчити їх читати й показати, що читання – це приємна розвага. Найпростіше – знайти книги, які їм подобаються, дати їм доступ до цих книг і дозволити їм прочитати їх.

image

imageЛітература може показати вам інший світ. Вона може перенести вас туди, де ви ніколи не бували. Одного разу відвідавши інші світи, ви – немов ті, що скуштували чарівних фруктів, – ніколи не зможете бути повністю задоволені світом, у якому виросли.

image

Мені пощастило. Коли я ріс, у мене була чудова районна бібліотека. У мене були батьки, яких можна було переконати залишити мене в бібліотеці по дорозі на роботу під час літніх канікул. І бібліотекарі, які зустрічали маленького самотнього хлопчика, що повертався до бібліотеки щоранку й вивчав каталог карток, розшукуючи книги з примарами, магією або ракетами, книги з вампірами або загадками, з відьмами й дивами. І коли я прочитав усю дитячу бібліотеку, то взявся за дорослі книжки. image

Бібліотека – це свобода. Свобода читати, свобода спілкуватися. Це освіта (яка не закінчується в той день, коли ми залишаємо школу чи університет), це дозвілля , це притулок і це доступ до інформації. Якщо ви не цінуєте бібліотеки, значить, ви не цінуєте інформацію, культуру і мудрість.

image


image


Всі ми - дорослі і діти , письменники і читачі повинні мріяти. Ми повинні вигадувати. Легко прикинутися, що ніхто нічого не може змінити, що ми живемо в світі, де суспільство повністю домінує, а особистість є нічим, атом в стіні, зернятком на рисовому полі. Але правда полягає в тому, що особистості знову і знову змінюють світ, особистості створюють майбутнє, і вони роблять це, саме тому, що вони можуть уявити, що речі можуть бути іншими.


image

image

image

image


Сенкан — це вірш, що складається з 5 рядків. Слово ”сенкан”  походить  від французького слова  ”п’ять”    і позначає вірш у п’ять рядків.

1    рядок – слово, яке позначає тему (іменник)

2    рядок – це опис теми, який складається з 2 слів

(2 прикметника)

3                imageрядок – дія, пов’язана з темою, складається з 3 слів (3 дієслова).

4                рядок є фразою, якаскладається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного.

5                рядок – це одне слово — синонім до першого слова, в ньому    висловлюється   сутність   теми,      ніби    робиться підсумок.

Книга

Цікава, захоплююча.

Вчить, виховує, надихає. Я люблю читати книги!

Знання.

Склади асоціативний кущ до слова бібліотека

бібліотека

знання, інформація, свобода, відпочинок, затишок, розваги, освіта, дозвілля, притулок, культура, мудрість…

Буриме

Буриме – (фр.) римовані закінчення. Літературна гра, учасники якої змагаються

в       написанні

жартівливих

віршів-

експромтів        на

задані        рими,

іноді    на

визначену тему.

Читання

 

……….читати. ……….знати.

……….уявляти.

……….цінувати.

Якщо будеш ти читати, Будеш ти багато знати, Добро, радість уявляти,

Світле життя цінувати.


image


Ми повинні робити речі прекрасними. Не робити світ потворнішим, ніж він був до нас, не спустошувати океани, не залишати наші проблеми наступним поколінням. Ми повинні прибрати за собою, і не залишати наших дітей у світі, який ми так нерозумно зіпсували , обікрали і знівечили . image″Одного разу Альберта Ейнштейна запитали, як ми можемо зробити наших дітей розумнішими. Його відповідь була простою і мудрою. Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, сказав він, читайте їм казки . Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм ще більше казок. Він розумів цінність читання і уяви. Я сподіваюся, що ми зможемо передати нашим дітям світ, де вони будуть читати, і їм будуть читати, де вони будуть уявляти і розуміти″, - сказав Ніл Гейман .


image