Фізика |
7 клас |
|
Урок № 34 |
Дата: |
Підручник: Фізика: підруч. Для 7 кл. закл. загал. серед. освіти / [В.Г.Бар’яхтар, С.О.Довгий, Ф.Я.Божинова та ін.]; за ред. Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О. – 2-ге вид., перероб. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 256 с.: іл., фот. |
||||
Тема уроку: |
Взаємодія тіл. Сила. Графічне зображення сил. |
|||
Мета уроку: |
Сформувати уявлення учнів про сили взаємодії тіл; розвивати вміння виконувати додавання сил та знаходити їх рівнодійну; виховувати пізнавальний інтерес до природничо-математичних наук |
|||
Тип уроку: |
засвоєння нових знань |
|||
Обладнання: |
Ноутбук, проектор, презентація до уроку https://naurok.com.ua/vzaemodiya-til-sila-grafichne-zobrazhennya-sil-dodavannya-sil-rivnodiyna-sil-387833.html |
|||
Міжпредметні зв'язки: |
Українська література (Байка Л.Глібова «Лебідь, рак та щука») |
Хід уроку
(до 2 хв) |
Організаційний момент |
Слайд 2 |
Привітання з класом Перевірка відсутніх та заповнення журналу Повідомлення теми, мети та завдань уроку |
(до 5 хв) |
Актуалізація опорних знань |
Слайд 3
|
Фронтальне опитування: • Що називають масою тіла? • Як можна знайти масу тіла? • На що впливає маса тіла? • Що називають інерцією? • Як ви розумієте поняття “взаємодія тіл”? |
(до 2 хв) |
Мотивація |
Слайд 4 |
З’ясуємо, від чого залежить, як далеко полетить м’яч після удару футболіста? Очевидна відповідь дітей – від сили удару. А що ж таке сила? |
(15-20 хв) |
Формування нових знань, умінь і навичок |
Слайд 5 |
Вводимо поняття сили. З’ясовуємо як позначаються сили, в яких одиницях вимірюються, як виразити ці одиниці в системі СІ. |
Слайд 6 |
Пояснюємо учням, як зображати сили на малюнках чи схемах. Вводимо поняття вектора сили, графічної величини сили, точки прикладання сил. |
Слайд 7 |
Характеризуємо силу: величина, точка прикладання, напрямок. |
Слайд 8 |
Пояснення, як сила, що діє на певне тіло, може впливати на його швидкість та її зміну. |
Слайд 9 |
Вводимо поняття рівнодійної сил, на прикладі колінеарних сил. |
(15-20 хв) |
Закріплення нових знань, умінь і навичок |
Слайд 10 |
Розв’язування практичних завдань Вправа 18 (за підручником): завдання 1,2 та 4 |
Слайд 11 |
Згадаймо байку Леоніда Глібова «Лебідь, щука і рак».
У товаристві лад — усяк тому радіє; 1853р. м.Ніжин Спробуємо зобразити сили, що діяли на хуру (віз) Чому дорівнює їх рівнодійна? Пояснюємо як знайти рівнодійну не колінеарних сил. |
(до 2 хв) |
Подання домашнього завдання |
Слайд 12 |
• Опрацюйте §18, • Дайте відповіді на запитання в кінці параграфа • Виконайте вправу 18 (завдання 3 та 5) Експериментальне завдання • Запропонуйте конструкцію пристрою для демонстрації додавання сил, що діють уздовж однієї прямої, та виготовтецей пристрій. |
(до 5 хв) |
Підведення підсумків уроку |
Слайд 13 |
Дайте відповіді на запитання: Що називають силою? В яких одиницях вимірюють силу? Як зображають силу на малюнках? Що таке вектор сили? Відповіді на запитання учнів |