Дати учням основні поняття про толерантність, практично зрозуміти різність людей і до яких висновків можна прийди і як з цим жити у подальшому
Урок-практикум класної години : «Як ти розумієш толерантність ? »
Мета: Дати учням основні поняття про толерантність, практично зрозуміти різність людей і до яких висновків можна прийди і як з цим жити у подальшому.
Оснащення уроку: мультимедійний проектор; мультфільм « Курча в клітиночку»; клей-олівець, геометричні фігури з кольорового паперу, аркуш А-4
Перебіг уроку:
1. Давайте розглянемо тези висловів про толерантність видатних особистостей людства, які ви підготували ( учні по черзі зачитують підготовлені цитати):
Цікаві думки видатних людей про толерантність
Толерантність - це гармонія в багатоманітності. „ Любов виникає з любові, коли хочу, щоб мене любили, я сам першим люблю ”. „ Ніхто не може судити про інших, поки не навчиться судити про себе самого ”. Григорій Сковорода.
Розглянув висловлювання видатних особистостей, можна спробувати самім висказати вислови про толерантність, опираючись на свій життєвий досвід.(Учні роблять спробу висловлюватися, разом обираємо найкращій варіант).
2. Давайте переглянемо мультфільм « Курча в клітинку»(учні переглядають мультфільм)
Висновок після перегляду мультфільму: Кожного потрібно любити та поважати незалежно, якого кольору він є та має на собі малюнок. Кожний має право на існування, якщо він і не схожий на іншого.
3. Перейдемо до творчої практичної роботи: «Склади фігурку людини»
Кожен учень отримує аркуш формата А-4 , геометричні основні фігури по чотири штуки :
Завдання: Потрібно скласти фігурку людини з геометричних фігур за своїм смаком. Деталі потрібно наклеять. На виконання цього завдання піде 20 хвилин.
Роботи кріпляться на дошку, додається гасло: «Всі ми різні-всі ми рівні»
Висновок: Кожна людина складається з однакових геометричних фігурок, але, яких різних отримали чоловічків. Ось ми і є такі у житті – різні, хоч складаємося з однакової плоті та крові, тому повинні поважати один одного і не заважати жити іншому, дотримуватися мирних стосунків та жити взаємоповазі один до одного, тоді буде мир : в родині, в домі, в класі, в місті , між народами та у всьому світі.