Ярослав Володимирович- керівник середньовічної монархії імперського типу

Про матеріал
Презентація з історії України в 7 класі підійде для роботи як офлайн так і онлайн
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Ярослав Володимирович – керівник середньовічної монархії імперського типу

Номер слайду 2

"Його часи, його порядки зісталися на цілі століття потім взірцем, правилом, основою для всяких розпоряджень, а все його князювання – світлою і щасливою добою супроти пізніших бід, які випали на долю України потім”. М. Грушевський

Номер слайду 3

Перш ніж розглядати шляхи розбудови Київської держави за наступників Володимира Великого, давайте пригадаємо, яку спадщину він залишив після себе.

Номер слайду 4

654321усунув від влади вождів племінних князівств замість них посадив своїх синів. Ви правильно визначили корисні справи князядбав про налагодження дружніх відносин з європейськими країнамизапровадив золоті та срібні монети - златники та срібникиспорудив міста - фортеці та земляні валипобудував Десятинну церкву 988 р. - запровадив християнство

Номер слайду 5

За всю історію людства тільки трьох правителів удостоїли звання Мудрий. Візантійський імператор Лев VI , французький король Карл V та київський князь Ярослав

Номер слайду 6

Проблемне запитання. Наше завдання з’ясувати, чому Ярослав Володимирович за 35 років правління заслужив прізвисько «Мудрого правителя». Чи правильним є твердження, що за часів правління Ярослава Мудрого Київська Русь досягла найвищого розквіту?

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Яку політику проводив Внутрішня політика. Відновив централізовану владу. Зменшив податки. Велику увагу приділяв розвитку церкви. Дбав про розвиток ремесла, землеробства, скотарства. Побудував монастирі св. Георгія та Ірини. Створив перший звід законів «Руська правда» Зовнішня політика1030 – 1031 р. здійснив велику кількість походів. У Польщі відвоював червенські міста в Забужжі, завоював місто Юріїв.1036р. Завдав нишівного удару кочівникам – печенігам, які опинилися біля Києва.1043р. Невдалий похід на Візантію.

Номер слайду 9

Руська правда «Руська Правда» (тут правда в значенні лат. iustitia, грец. διχαίομα) — збірка стародавнього руського права, складена в Київській державі у XI—XII ст. на основі звичаєвого права. Руська Правда мала безпосередній вплив на всі правові пам'ятки литовської доби в історії України (наприклад, «Судебник» Казимира IV, 1468р.).

Номер слайду 10

Ковчег для зберігання “ Руської правди ”

Номер слайду 11

Софіївський Собор. Золоті ворота. Пам'ятки культури

Номер слайду 12

Бібліотека Ярослава. За часів Ярослава з'явилася перекладна література. Побачили світ руські переклади античних творів Есхіла, Софокла, Сократа, Платона та ін. Книги створювали писці та переписувачі. Давні книжки мали оправи прикрашені золотом і коштовним камінням а також фрагменти із зображенням птахів, звірів та людей.

Номер слайду 13

Шлюбна дипломатія. Ярослав був одружений з донькою шведського короля Інгігердою. Син Всеволод одружився з донькою візантійського імператора Анастасією. Син Святослав – з онукою германського цісаря Генріха ІІ. Дочка Анастасія одружилася з угорським королем Андрієм І. Дочка Єлизавета – з норвезьким королем Гаральдом Суворим. Дочка Анна стала дружиною французького короля Генріха І.

Номер слайду 14

З князівнами руськими мали за честь зв’язати свої долі вищі особи європейських країн не задля претендування на престол подружньої батьківщини, а щоб заручитися підтримкою і впливом їхніх батьків та братів.

Номер слайду 15

Друга дружина Ярослава була донькою шведського короля Олафа. Сестра Ярослава Марія-Доброніга була дружиною польського короля Казимира I Відновителя. При дворі Ярослава Мудрого знаходили притулок монархи: норвезький Олаф II Святий, англійський Едмунд Залізний Бік та його син Едвард Вигнанець. Ярослав був у союзі з германським цісарем Генріхом II, Конрадом II і Генріхом III.

Номер слайду 16

Значення діяльностіЯрослав Мудрий помер у віці 76 років. Літописець,вказуючи на значення діяльності князів Володимира та Ярослава,писав: “ Як то буває, що один зоре землю, другий засіє, а третій жне та їсть багаті овочі. Так і тут: батько Ярослава зорав та зрушив землю, просвітивши хрестом, Ярослав, Володимирів син, засіяв книжними словами серце вірних, а ми живемо, користуючись з книжної науки”.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Вшанування пам'яті: 1838 року у Києві на його честь названо вулицю, 1955 — провулок. Портрет Ярослава Мудрого зображено на банкноті. Указом Президента України від 23 серпня 1995 року для нагородження громадян за видатні особисті заслуги перед українською державою в галузі державного будівництва, зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, за благодійну, гуманістичну та громадську діяльність засновано Орден князя Ярослава Мудрого І, ІІ, ІІІ, IV і V ступеня

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Домашнє завдання. Прочитати §6. Відповісти на питання параграфу. Виконати завдання 2, 4, 5 на стор. 55

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Прушак Тетяна Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
30 жовтня 2022
Переглядів
934
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку