Чарівні барви осені
Мета: закріпити і розширити уявлення дітей про сезонні зміни у природі восени ;вчити називати характерні ознаки овочів та фруктів, використовуючи набуті раніше природні знання про рослини; вміти розрізняти овочі та фрукти за зовнішніми ознаками та особливостями збору; розвивати увагу, виховувати естетичні почуття, любов та інтерес до природи
Матеріал: картини «Осінь», «Сад», «Город»; овочі та фрукти ,кошик, вірш Л .Новикова «Осінь» ,загадки про фрукти та овочі.
Хід заняття:
1.Організаційний момент
ОСІНЬ
Сіла осінь на порозі,
Довгі коси розплела,
Спілі яблука на возі
До бабусі привезла.
Вітром двері відчинила:
- Дари з воза забирайте!
Павутинкою злетіла:
- Через рік мене чекайте!
Л. Новикова
2.Основна частина.
Вихователь. Бачите, які чудові слова характеризують пору року осінь.
Давайте разом розглянемо який ліс восени.
(Вихователь вивішує картину «Ліс»).
А тепер розглянемо який сад восени.
(Вивішується картина «Сад»).
А куди ж ще завітала осінь?Де залишила для на свої дари? Осінь завітала на город.
(Вивішати картину «Город»).
Дидактична гра «Закінчи речення»:
Загаки про овочі та фрукти :
Той, хто їсть його, той знає –
Всіх мікробів він вбиває.
Овоч цей корисний дуже,
Та від нього сліз калюжа.
(Цибуля)
З мене листя обдирають,
Мене квасять, в борщ кидають,
В пирогах мене печуть
І в салат мене січуть!
(Капуста)
В діжці ми їх засолили,
А тоді всю зиму їли.
Солоненькі та хрумкі
У пупирцях _ _ _ _ _ _.
(Огірки)
Борщ із нього варить ненька,
В нього шкурочка тоненька,
Солодкуватий він на смак,
Фіолетовий _ _ _ _ _.
(Буряк)
Помаранчева і гарна,
У землі сиджу не марно:
Соковита, солоденька,
Вже я стала чималенька.
Собою пригощу дитину.
Хай корисну з’їсть _ _ _ _ _ _ _ _.
(Морквину)
Під землею народилась
і для борщику згодилась.
Мене чистять, ріжуть, труть,
смажать, варять і печуть.
(Картопля)
Зелений чуб, червоний бік,
Смачний із нього чавлять сік.
Ґадзині варять з ним борщі,
Росте в городі на кущі.
(Помідор)
У темниці виростає
та біленькі зубки має.
Хоч гіркий він і пекучий,
та корисний і цілющий.
(Часник)
На смак чудова, жовта, медова,
Їсть її малий Павлуша.
Здогадались, що це? _ _ _ _ _.
(Груша)
Соковите, червоненьке,
Круглобоке, солоденьке.
(Яблуко)
Ця жовтогаряча пані
В бархатистому жупані.
І солодка, і пригожа
На компот й варення гожа.
(Абрикоса)
Чи то жовта,
Чи то синя
Соковита господиня.
Чи то сонце,
Чи то злива —
Пригостить нас влітку...
(Слива)
Молодці! Діти ви гарно попрацювали ,загадки відгадали і в мене є для вас подарунки від осені (в кошику лежать фрукти та овочі).
Дидактична гра «Впізнай за смаком» (діти закривають очі, вихователь дає їм шматочок овочів або фруктів, діти впізнають їх за смаком і називають).
3 .Підсумок заняття
Яка пора року настала?
Як ви дізналися?
Що осінь для нас підготувала?
Сподобалось вам наше заняття ,діти?