ЗАНЯТТЯ «ПОДОРОЖ ДО КОМАХ.БДЖІЛКА»
Мета:
Виховати дбайливе ставлення до навколишньої природи, зокрема до комах; Викликати у малят цікавість до спостереження за комахами в природі, дати уявлення про їх спосіб життя, виховувати дбайливе ставлення до комах.Формувати та вчити називати комахи.
ОБЛАДНАННЯ: демонстраційні картки із зображенням комах,
ХІД ЗАНЯТТЯ
1.Організаційний ПРИВІТАННЯ З РУХАМИ
Доброго ранку ,зійшло сонечко у віконечко,
(Діти піднімають у гору обидві руки)
Високо в небі пташки літають і всіх нас зустрічають.
(Махають руками ,як пташки. Обидві руки )
Доброго ранку, гостям, що до прийшли,(Обидві руки до гостей)
Доброго ранку тобі і мені.
(Дивляться один до одного і показують руками )
ЗАГАДКА ПРО БДЖІЛКУ
Рано вранці їй не спиться, З квіток пильцу збирає
Ось і меду принесла Це працьовита …(Бджола)
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.pinterest.com%2F12red1fred%2F%25D0%25B1%25D0%25B4%25D0%25B6%25D0%25BE%25D0%25BB%25D0%25B8%2F&psig=AOvVaw2nLzWPFIqyIkdAADl02QUV&ust=1727783857743000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBQQjRxqFwoTCKjXm-rO6ogDFQAAAAAdAAAAABAJ
РОЗПОВІДЬ ПРО КОМАХ
МУРАХИ: повзають,не мають крил,живуть у гніздах,мурашниках.
ЖУК: літають,мають крила,живуть під корою або під відмерлим листям,
МУХА:літають,коли сідають на їжу відкладають яйця,переносять тому багато захворювань,мають лише одну пару крил, великі очі,не кусає, її ротовий отвір облизує і смокче.
МЕТЕЛИК: має крила, гарний окрас
КОМАР:укус цієї комахи викликає свербіж, найнебезпечнішою хворобою, яку передають ці комахи, є малярія.
МЕДОНОСНА БДЖОЛА: крила,жовто -чорний окрас,збирають нектар і пилок з квітів
ВІДГАДАЙ ЗВУКИ КОМАХ
Мета: ознайомити дітей зі звуками найпоширеніших комах.
Жук (Ж-Ж_ж)
БДЖІЛКА(ДЖ-ДЖ)
МУХА (з-з-з)
КОМАР( ПИ-и-и)
СОНЕЧКО(БАБКА)(тр-рр)
(https://www.youtube.com/watch?v=LjWDOysxui4)
ЗОРОВА ГІМНАСТИКА «БДЖІЛКА»
ГРА «ЗНАЙДИ ЗА КОЛЬОРОМ КОМАШКУ»
МЕТА ГРИ: Вчити швидко знаходити за кольором комаху
Роздрукувати та Заламінувати комахи, та кольори знайти Сонечко
– червоний та чорний
Мураха -коричневий
Метелик- блакитний ,помаранчевий
Муха- чорний
Бджілка-жовтий,чорний
Коник –стрибунець –зелений
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fnaurok.com.ua%2Fprezentaciya-fizkulthvilinki-v-pochatkoviy-shkoli-19115.html&psig=AOvVaw0mwtvgU5Tqj3JyfZE-EuT7&ust=1720428775266000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBEQjRxqFwoTCPigt-7GlIcDFQAAAAAdAAAAABAE
БУДОВА КОМАХ
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fdnz4.osvita-konotop.gov.ua%2Fserednya-grupa-sonyashnik.html&psig=AOvVaw1gRlxGJZGAKhRKote5YP6v&ust=1720430554779000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBEQjRxqFwoTCPiUj77NlIcDFQAAAAAdAAAAABAW
Мнемотаблиця «Бережіть комашок «
https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fvseosvita.ua%2Flibrary%2Fmnemotablica-do-virsa-berezit-komasok-diti-455715.html&psig=AOvVaw1wemgerF5jb1WeCS-cFHew&ust=1720430707432000&source=images&cd=vfe&opi=89978449&ved=0CBEQjRxqFwoTCNiI-4fOlIcDFQAAAAAdAAAAABAE
ЗНАЙДИ ТІНЬ
Мета гри: розвивати увагу, спостережливість, зорове сприйняття, мислення, мовлення дітей, дрібну моторику рук; закріплювати знання дітей про комах, їх візуальне зображення; навчати дітей помічати відмінності між силуетами, знаходити тінь; виховувати любов до комах.
(https://youtu.be/WEG-jZckd-U)
ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «ЖУК -_СОНЕЧКО»
Гра «Вгадай, хто? »
(Підбір до дієслова іменник, який підходить за змістом.)
Пурхає (хто) – метелик
Дзижчить – жук
Дзвенить – комар
Збирає мед – бджоли
Жалить – оса
Повзає – гусениця
Назвіть їх одним словом. Хто це? – комахи
ПАЗЛИ КОМАХ
СЮРПРИЗНИЙ МОМЕНТ
ВИСНОВОК ЗАНЯТТЯ- Діти, ви такі молодці! Вам подорож сподобалась? Тепер ми з вами розфарбуємо всіх комах охайно .