Тема " Геометричні фігури"
Мета: вдосконалювати та закріплювати знання дітей про геометричні
фігури:
- розпізнавати фігури в оточуючих
предметах, аналізувати, порівнювати, робити висновки;
- розвивати логічне мислення, уяву, уважність, дрібну моторику
рук, виховувати спостережливість, старанність;
- удосконалювати навички орієнтування на площині і у просторі.
Попередня робота : вивчення геометричних фігур , їх схожість та
відмінність, розгляд різних предметів(якої форми предмет).
Матеріал: лічильні палички, геометричні фігури, кольорові олівці, аркуш паперу.
Хід заняття:
Привітання
Добрий день, мої малята, любі хлопчики й дівчатка.
Ви сьогодні вже прокинулись ?
Мамі й тату посміхнулись?
Садочок вас усіх вітає.
Настрій кожний гарний має?
Станем дружно ми у коло
Привітаєм всіх навколо
Усмішку друзям усім відправляємо
Доброго ранку щиро бажаємо.
- Сьогодні з вами ми завітаємо в країну математики, де на вас чекатимуть різні геометричні фігури. Згадайте, будь ласка , геометричні фігури, які ви вже знаєте? (трикутник, квадрат, прямокутник, ромб ,круг і овал).
Ялинка – на трикутник ( трикутник має три сторони, три кути);
Носова хустинка– на квадрат ( квадрат має чотири рівні сторони);
Книга – на прямокутник ( у прямокутника протилежні сторони рівні);
Повітряний змій – на ромб ( ромб схожий на квадрат але перевернутий);
Яєчко - овал;
Сонечко – круг.
2. Гра "Чарівні палички"
- Малята, давайте з вами за допомогою паличок викладемо геометричні фігури
трикутник, квадрат, прямокутник, ромб. А чи зможемо ми за допомогою
паличок викласти круг і овал? – Ні . Давайте круг і овал намалюємо за
допомогою крапок.
- Що спільного у круга і овала ? – Не мають кутів . Що в них відмінного? Чим
відрізняється круг і овал?
- формою (круг – круглий, овал – продовгуватий).
- А зараз візьмемо в ручки олівці і аркуш паперу. Я вам буду читати віршик, а
ви будете уважно мене слухати і малювати будиночок з геометричних фігур.
Песик Гавчик знайомиться з геометричними формами.
Песик Гавчик молодець
Взяв альбом і олівець
Сів за стіл і заповзято
Став будинок малювати.
Він квадрат намалював
І промовив радо: "Гав"!
Ось уже й стіна готова
За роботу взявся знову .
Ось трикутник – мов хустинка,
Буде дахом для будинку,
Каже Гавчик : - "Треба двері!"
І почав він на папері прямокутник малювати.
Ось і двері є у хаті!
Ось овал і ромбик поряд
Гавчик весело говорить:
Це віконця симпатичні,
Хоч і трішечки незвичні .
Потім Гавчик , наш дружок,
Вивів угорі кружок
І гукнув : " Це буде сонце,
Світить хай в мої віконця".
Песик мовив : " Дім, як дім,
Але якось пусто в нім…
Треба тут намалювати тих,
Чия це буде хата!"
Гавчик хвалиться усім:
Гарний в мене вийшов дім.
Молодці малята, гарні у вас вийшли будиночки.
Фізкультхвилинка.
Ми усі фігури знаємо
- бо старанно їх вивчаємо
Дружно обома руками
Намалюємо їх з вами.
Коло і трикутник
Квадрат і прямокутник
Знову коло , ромб, овал…
Хто старанно малював?
Фізкультпаузі кінець, хто старався - молодець!
3. Гра " Чарівний килимок"
Гра сприяє розвитку просторових відношень (на столі аркуш паперу
прямокутної форми, два круги синього і жовтого кольору, трикутник
червоного, квадрат зеленого кольору, два ромба).
- Діти уявіть собі, що аркуш паперу це чарівний килим, він вміє літати але
полетить він тільки тоді коли ми вірно розмістимо на ньому геометричні
фігури.
- Якої форми килим ( прямокутної)
- Покажіть верхні кути , нижні.
- Покажіть сторони , праворуч, ліворуч.
- А тепер до роботи !
- Розмістить у верхньому лівому куті синій круг.
- У нижньому лівому куті помаранчевий круг.
- У верхньому правому куті червоний трикутник.
- У нижньому правому куті зелений квадрат.
- Посередині овал.
- Зліва і з права від овала ромбики .
- Молодці малята! Ось який дивовижний килим у нас вийшов.
- Скажіть будь ласка, про які геометричні фігури ми з вами говорили?
(Про трикутник, квадрат, прямокутник, ромб, круг , овал).
- Що ми дізналися про круг ( не має кутів).
- Що про квадрат ( всі сторони рівні).
- Про трикутник ( має три сторони).
- Діти геометричним фігурам , дуже сподобалось з вами гратися. Але їм
потрібно вирушати до інших діток. І ось наш чарівний килимок з фігурами
піднімається все вище і вище.
- До побачення малята, до нових зустрічей, ми обов'язково зустрінемось…