Заняття з розвитку слухо- зоро- вібраційного сприймання мовлення та формування вимови у 5 – му класі для дітей з ООП ( вади слуху )

Про матеріал
Дане корекційне заняття для учнів 4 – 5-х класів ( дітей з ООП, вади слуху) на тему « Мовне лото». Корекція звука «Л», автоматизація звука «О»» вчить ізольованій та злитній вимові звуків «Л»,»О» у складах, словах та реченнях, розвиваючи при цьому роботу артикуляційного апарату та мовних органів. Заняття розвиває навички самоконтролю над положенням мовних органів та диханням під час вимови заданих та раніше вивчених звуків. Закріплює та розширює тематичні знання учнів, розширює їхній світогляд. Розвиває слухову увагу, пам`ять, просторову уяву. Виховує уважність, навички самоконтролю під час говоріння та читання. Коригує вимову раніше вивчених звуків.
Перегляд файлу

   Заняття з розвитку слухо- зоро- вібраційного сприймання мовлення та формування вимови у 5 – му класі для дітей з ООП ( вади слуху )

 

 Анотація до заняття

Тема: « Мовне лото». Корекція звука « Л», автоматизація звука « О»

Мета: вчити ізольованій та злитній вимові звуків «Л»,»О» у складах, словах та реченнях, розвиваючи при цьому роботу артикуляційного апарату та мовних органів.

 Розвивати навички самоконтролю над положенням мовних органів та диханням під час вимови заданих та раніше вивчених звуків. Закріплювати та розширювати тематичні  знання. Розвивати слухову увагу, пам`ять, просторову уяву.

  Виховувати уважність, навички самоконтролю під час говоріння та читання.

  Коригувати вимову раніше вивчених звуків.

Обладнання: профілі вимови звуків «Л»,»О», дзеркало, логопедичні шпателі,  «Логопедичний зошит. Звук «Л» Ю. Турчина, презинтація до теми

 

                                                        Хід заняття:

|. Організаційний момент

  •          Як ти мене чуєш?
  •          Яка зараз пора року?
  •          Який сьогодні день тижня?

||. Фонетична зарядка

  •          Пригадай, над вимовою яких звуків ми працювали на минулому занятті?
  •          Прочитай склади із звуками « У», « Т»

Ту – ту – ту

ут – ут – ут

уту – уту – уту

 

  •          Прочитай слова:

тулуб, тумба, Турція, плутанина

 

  •          Прочитай речення.

Тут троянди ростуть неймовірні!

 

  •          Прочитай назви малюнків!

               Троянди                                                                ТУРЦІЯ

                         

 

 

                                        

                ПУХ                 

                                                                                                             МАРШРУТ   

 

                                                                             

                                           ТУМБА

 

  •          Які  звуки зустрічаються найчастіше в цих назвах?                                                                       

|||. Повідомлення теми та завдань заняття

  •          Сьогодні на занятті ми будемо працювати над чіткою та правильною вимовою звуків « Л» та «О».
  •          Будемо вчитися сприймати, розрізняти та вимовляти вірно і красиво склади, слова, словосполучення та  речення із цими звуками, виконуючи різні завдання із тематичними малюнками та текстами.
  •          А провідною темою нашого заняття буде тема « Мовне лото»

|V. Артикуляційна гімнастика

( Усі вправи дитина виконує перед великим дзеркалом, у якому бачить своє обличчя та обличчя дорослого)

 

 Вправа «  Смачне варення».

  •          Усміхнися, відкрий  рот і широким верхнім краєм язика оближи верхню губу, рухай язичком зверху вниз, ніби «затягуючи» смачне варення в рот.

                                                           

                                      

Вправа «Маляр»

  •          Усміхнися, відкрий рот і « пофарбуй» широким кінчиком язика тверде піднебіння. Язичок повинен рухатися вперед - назад.

 

                                  

                                                  

V. Робота із профілем вимови звука « Л»

- Подивись уважно на профіль вимови звука « Л».

- Чи є голос при вимові звука?
- Кудою іде повітря при вимові звука « Л»?

- Яке положення в ротовій порожнині займає язик?

- Як працюють губи при вимові звука « Л»?

- Уяви, що ти літак. Промов протяжно звук « Л», імітуючи руками рухи літака.

V|. Відпрацювання вимови звука « Л» у складах, словах , словосполученнях, реченнях

- Прочитай або повтори склади:

ла                        ла - ла                      ла - ла - ла                   ла - ло

ло                       ло - ло                      ло - ло - ло                   ло - ли

ли                       ли - ли                      ли - ли - ли                  ли - ле

ле                       ле - ле                      ле -  ле - ле                   ле - лу

лу                       лу - лу                       лу - лу - лу                    лу – ла

 

  •          Прочитай слова:

 

лев                 лин               лоб

лезо              липа              лоза

лещата         листок          лобода

 

  Малюнковий словничок

- Подивись уважно на малюнки та назви слова. Використовуй слова для довідки.

 Слова для довідки: слон, лак, салат

 

 

                        

  •          Який звук зустрічаєтться у назвах цих слів?

 

  •          Послухай і повтори вголос тільки ті слова, у яких є звук «Л»

 

сон                 лоб                бак                  ланцюг

лак                 кава              лампа             фартух

кіт                   сова              ложка             листок

 

  Математична хвилинка

 

Полічи слова від 1 до 5.

 

Зразок: один лимон, два лимони, три лимони, чотири лимони, п`ять лимонів.

 

лампа               лопата

ліфт                   тюльпан

  Прочитай чистомовку із звуком « Л»

V|. Робота із профілем звука « О»

  •          Подивись уважно на профіль вимови звука «О»
  •          Розкажи про положення мовних органів при вимові звука «О»

                                  

                                

  •          Чи є голос при вимові звука «О»?
  •          Кудою іде видихуване повітря через рот чи через ніс?
  •          Як розміщений у ротовій порожнині язик при вимові звука?
  •          Які губи ?

V||.  Автоматизація вимови звука «О» у складах, словах, реченнях

  •          Прочитай склади :

 

ло               лол            ол     

то                топ             от

мо              моп             ом

ро               роп             ор

 

  •          Прочитай слова:

оса, лопата, корова, ложка

  •          Подивись уважно на малюнки та назви їх

 

               

  •          Послухай та повтори слова: оса, ложка, корова, лопата
  •          Де корова?
  •          Покажи де ложка?
  •          Якого предмета, серед названих, немає на  малюнках? ( Лопати)

 

  •          Прочитай вірш!

Буква О на сонце схожа,

І на бублик, й на обруч.

Мов кермо, я хочу взяти

Круглу букву обіруч.

 

  •          Про який звук ти прочитав вірш?
  •          Відтвори красиво, в ізольованій вимові звук «О»!
  •          На що схожа буква О?

V|||. Робота із текстом « Канікули»

  •          Послухай уважно текст!

                                                    « Канікули»

   У липні Володя приїхав на канікули до бабусі Олени в село Лугове.

  Цілими днями хлопчик катається на велосипеді, ловить у лимані невеличких линів, їсть солодку полуницю та малину,

  А  коли нагуляється Володя та зголодніє, просить:

  -  Бабусю Олено, звари мені, будь ласка, галушок!

 

Відповіді на запитання до тексту

 

  1. Про кого розповідається у тексті?
  2. Коли хлопчик поїхав до бабусі в село?
  3. Як звали бабусю?
  4. Як Володя проводив час у селі?
  5. Коли хлопчик просив у бабусі Олени галушок?
  6. Знайди у тексті та прочитай, як Володя просив бабусю зварити йому його улюблену страву!?
  7. Ким був Володя для бабусі? ( Її онуком)

 

     |X. Гра « Зима – літо»

  •          Назви лише ті предмети, які зможуть розважити взимку ( влітку)!

                                                 

      

                                                              

                                                       

 

      Довідка: велосипед,  ковзани, санчата, скейтборд

X. Підсумок заняття

 

  •          Над вимовою яких звуків ми працювали сьогодні?
  •          Що складно ( легко) було зробити на занятті?
  •          Що найбільше запам`яталося?

 

                                   

 

 

                             

 

                                                                   

 

 

                                       

                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Щур Алла
Додано
14 грудня 2024
Переглядів
529
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку