Виховна година "УКРАЇНА - МОЯ БАТЬКІВЩИНА" Заочна подорож для учнів 1-4 класів "Містами УКРАЇНИ"

Про матеріал

Заочна подорож містами України знайомить здобувачів освіти із деякими незвичайними куточками нашої країни, пам'ятниками культурної спадщини обласних центрів; допомагає формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів українського народу, національну свідомість молодших школярів; розвивати пізнавальні інтереси; виховувати повагу до державних символів, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.

Перегляд файлу

1445

 

 

 

 

 

Конспект

Виховного заходу

Україна – моя Батьківщина

(Заочна подорож для учнів 1-4 класів)

«МІСТА УКРАЇНИ»

 

 

 

Тема                    Україна – моя Батьківщина

(Заочна подорож для учнів 1-4 класів)

                                         МІСТА УКРАЇНИ

Мета: ознайомити дітей з Батьківщиною, з деякими містами України; формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу,  національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси; виховувати повагу до державних символів, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.

Обладнання:  мультимедійний комплект, карта України, зображення державних символів, відео сюжети, фотографії міст України, картки – назви міст, виставка книг та ін.

Підготовка до заходу: клас було поділено на чотири групи. Кожній дано завдання* приготувати повідомлення про різні міста України: 1 група – Київ, 2 група – Львів; 3 група – Одеса; 4 група – Білгород – Дністровський. Учні готували виступи, обговорювали в групах, підібрали віршовані твори.

Хід виховного заходу

I. Організаційна частина.

1. Віршоване привітання від дітей (діти виходять в українських костюмах з хлібом на вишитому  рушнику).

Любі друзі, у наш клас                                                 

Завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.                                               

Ми вам раді, добрі люди,

І вітаєм щиро вас.

Тож запрошуємо щиро

На цей урок до нас.

II. Оголошення теми і мети уроку.

  1. Проблемне завдання.

-         Якою буде тема нашого уроку, ви дізнаєтесь, коли розгадаєте кросворд:

1. Шостий день тижня.

2. Країна стосовно до людей, які народилися в ній, вітчизна.

 3.Особи, зв’язані з ким – небудь дружбою, довір’ям; товариші, приятелі.  4. Стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення та безмежної радості.

5. Де стоїть тепер наш …, там була сама гора, жив там першим Кий з Хоривом, Щек і Либідь – їх сестра. (О. Олесь)

 6.Маю жовтий вусок, запашний колосок. Буде в мене мука й паляниця м'яка.

7. Річ, призначена дітям для гри.

Ключове слово: Україна.

Відповіді. 1.Субота. 2. Батьківщина. 3. Друзі. 4. Щастя. 5. Київ.6. Пшениця. 7. Іграшка.

-         Прочитайте ключове слово.                         Україна

  1. Слово вчителя:                                                    

Красивий щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься ... (Україна)

3. Словникова робота.

УКРАЇНА

Держава в Європі.// прикм. український.

Вимова слова: [украй’і́на].

Спільнокореневі слова. Україна, український, українка,  україночка, український.

До витоків слова. Слово «україна» вживалося ще за часів Київської Русі. Ним називали всяку прикордонну місцевість, крайні землі. В добу героїчної боротьби нашого народу проти польсько-литовських магнатів і татарських орд слово «Україна» стало власним ім'ям.

Речення.

1) Кохаю край наш дорогий,

Що зветься Україна.

Вітчизні хочу я своїй

Зрости достойним сином. (В. Коломієць)

2) Наша славна Україна, наше щастя і наш рай!

Чи на світі є країна ще миліша за наш край? (В. Самійленко)

3) Калинові кетяги є символом України. На Україні я живу, де Дніпр тече широкий.

4. Повідомлення теми та мети заходу.

- Ми сьогодні відбудемо в уявну подорож рідною Батьківщиною. Ви вже багато чого знаєте про неї і тому будете співавторами нашого уроку-подорожі.

 Що означає Україна для кожного із вас? (рідний край, домівка, школа, Батьківщина, держава, земля, ліси, річка, гори...)

5. Вправа «Асоціативний кущ» (діти прикріплюють записані на листочках названі вище слова)

     ДНІПРО                               КИЇВ                                        ЛІСИ                

     ПРИРОДА                          Україна                                     ГОРИ

      ДРУЖБА                            ЛЮБОВ                   ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ

       6.  Вірші учнів про Україну:

ЦЕ МОЯ УКРАЇНА
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
А. Камінчук

Україно…

Про неї сказано, і скажуть ще багато.
Про неї знають, і дізнаються ще всі,
Адже вона – єдина наша мати
В усіх здобутках, славі і красі.
Хай є проблеми. В кого їх немає?
Хaй є пороки – кожен має їх.
Та вона – мати і про це всі знають,
Тож треба поважать батьків своїх.

Її їм’я – це є всього сім літер,
Її життя – століття і роки.
Та лише зараз вона вільна й незалежна.
Не можна, щоб було все навпаки.

ЯК ТИ ЛЮБИШ УКРАЇНУ
— Як ти любиш Україну,
Мій маленький друже?
— Нашу рідну Україну
Люблю дуже, дуже!

— З Україною нікого
В світі не боюся.
І щоранку я до Бога
За неї молюся.

Щоб була щаслива, дуже,
Щоб була багата.
Я люблю її так дуже,
Як маму і тата.

МАЛЕНЬКА ВКРАЇНОЧКА
А я дівчинка маленька,
Україна — моя ненька...
Край Дністровський — батько мій  -
Любий серцю, дорогий.

В мене стрічка у косичці,
Файні квіти на спідничці,
З гір водичка у відерці,
А Вкраїнонька у серці.

Через річку, через поле
Я піду по стежці в гори
І смерічці заспіваю,
Як я землю цю кохаю.

Хай почує спів мій пташка
І замріяна ромашка,
І усі карпатські села,
Бо щаслива я й весела.   І. Тучак

6. Слово вчителя

   - Ви достатньо розповіли про нашу Батьківщину. А тепер увага на екран.

   7.  (Відеоролік «Моя країна – Батьківщина»)

  8. Вчитель. Все, що ми з вами назвали, об'єднує в собі наша держава. Погляньте на карту України. На ній позначено кордони української землі, де з давніх-давен живе наш народ. Територія, заселена українцями, така велика, що перетнути її пішки із заходу на схід можна аж за 90 днів. Це одна із найбільших країн у Європі.

 У зелені діброва,

У китицях калина.

Глянь, яка чудова  

Наша Україна.

Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі,                                               

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти ...

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То прекрасна Україна –

Нашого народу дім.

2. «Символи України» (на екрані зображення державної символіки України)

Які символи нашої держави ви знаєте?

Що означають кольори на прапорі?

Що ви можете сказати про герб?

Коли виконується Гімн України?

Як поводитись при його виконанні?

Які ви знаєте міста України?

         Яке місто є столицею держави?

А яке місто є нашим обласним центром?

ОЙ ТИ, НЕНЬКА-УКРАЇНА
Ой ти, ненька-Україна,
Я тебе кохаю,
В свiтi кращої країни
Я не знаю.
Чорне море, степ широкий,
Зеленi Карпати,
I пiд небом синьооким
Стежина до хати.

Ой ти, сонечко ласкаве,
Свiти Українi,
Бiльше щастя, бiльше слави
Для дочок i синiв.
Вони вчора, позавчора
На Днiпрi i в полi
Через працю, через горе
Добувались волi.
Ой тому сьогоднi треба
Нам i нашим дiтям
Пiд блакитним мирним небом
За неньку радiти.
Прикрашати, пестувати
I мiста i села,
Гарну пiсню заспiвати
Для друзiв веселих.
Козорез Леонид Иванович

Вчитель:    Можна все на світі

                   Вибирати,  сину.

                   Вибрати не можна

                  Тільки Батьківщину

       III. Основна частина.

1. Перша зупинка (На дошці – карти України  місто КИЇВ).

Перша група учнів розповідає про місто КИЇВ:

Київ — серце України
І найстарше місто в світі,
Хоч пройшов усякі зміни,
Гарний весь — в зимі і в літі.
Там церкви золотобарвні,
А в них дзвони міднокуті,
Як задзвонять на світанні,
В Україні всім їх чути.

Київ – місто  історичне,
Йому вже багато літ.
А воно красиве, вічне,
Навесні каштанів цвіт.
З нього почалась держава
У прадавні ще часи ...
В ньому наша міць і слава,
В ньому предків голоси.

...Де стоїть тепер наш Київ,
Там була сама гора,
Жив там першим Кий з Хоривом,
Щек та Лебідь — їх сестра.
Над самим Дніпром на горах,
Огороджений з боків
Ровом, мурами, валами,
Київ виріс і розцвів.
На сторожі коло його,
Наче батько, став Дніпро,
Наче батько сину, ніс він
З півдня й півночі добро.
І здавалось, Україна
Буде квітнути віки,
І здавалось, всі народи
Їй сплітатимуть вінки.

/Діти розповідають про місто, називають цікаві історичні факти, повідомляють про пам’ятники міста/

Золотые ворота

 

 

 

Золоті Ворота

 Золоті ворота – символ Києва, видатний пам’ятник епохи становлення слав’янської держави – Київської Русі, були головним в’їздом до Києва. Вони були побудовані при князі Ярославі Мудрому у 1164 році. Спочатку вони називалися Південними та були частиною оборони укріплень міста. Зі сторони поля перед воротами був ров шириною 15 метрів і глибиною – 8 метрів.

Памятник основателям Киева. Кий, Щек, Хорив и сестра их ЛыбидьПам’ятник основоположникам міста

Київляни вже не представляють свого міста без пам’ятника – лад’ї з князями Києм, Щеком, Хоривом та сестрою Либіддю, розташованому на березі Дніпра біля міста Потона. Композиція викована з кованої міді. У підніжжя постаменту розташовано басейн.

Софийский собор

 

 

 

 

 

 

 

 

Софіївський Собор

Софіївський Собор – був побудований у ХІ столітті. Розташований в центрі міста. Навколо нього розташовані монастирські будови.

Пам’ятник Богдану Хмельницькому.

http://www.kievtown.net/img/bohdan_khmelnitskiy_2s.jpg

Пам’ятник є самим видатним у місті. Він – символ Києва. Побудовано  на честь гетьмана, який увійшов в історію як видатний полководець.

Після виступів учнів – перегляд відеосюжета «Місто Київ»

2. Друга зупинка (На дошці – карти України  місто Львів).

Друга група учнів розповідає про місто Львів:

Місто Львів!

Я заздрю тим, з ким ти
Проводиш ранки сонячні і теплі.
І тим, хто падає з тобою в глиб снігів.
Хто ловить дощ. Осінній і замерзлий,
І тим, хто каже: «Це – мій рідний Львів».

Я так чекаю, що одного ранку.
Чи ввечері, коли уже туман спада.
Я буду серед тих, кому у очі
Твоя краса і щирість загляда.
Я буду там… Це незвичайне місто.
Але чомусь мені не вистачає слів.
Там навіть небо є якесь занадто чисте.
Я закохалась в тебе, місто Львів…

/Діти розповідають про місто, називають цікаві історичні факти, повідомляють про пам’ятники міста/

Пам’ятник Адаму Міцкевичу

Памятник Адаму Мицкевичу

Пам’ятник розташовано на площі Міцкевича, яка з’єднує проспект Шевченка з проспектом Волі. Урочисте відкриття було 24 жовтня 1904 року.

 

Памятник Данилу Галицкому

Пам’ятник Даниїлу Галицькому розташований у центрі на майдані Галицька.На його споруду використано 60 тон граниту і 9 тон бронзи. Його висота – 9 метрів.

Пам’ятник Тарасу Шевченко розташовано у самому центрі на площі Волі. Праворуч від поета розташована «Хвиля національного відродження». Висота силуету поета – 4, 5 метра. Сьогодні це улюблене місце молоді.

Памятник Ивану Подкове

Пам’ятник Івану Підкові – герою війни проти Туреччини. Він велику велику силу і розгинав підкови.

иван подкова львов

3. Третя зупинка (На дошці – карти України  місто Одеса).

дерибос

Пам’ятник І. М. Дерибасу був відкритий на честь 200 – річчя м. Одеси.

Бронзовий адмірал.  

686px-Ukraine,_Odessa,_Duke_statue  

   Пам’ятник Герцогу де Решил’є.

Одесити його називають «Наш Дюк». Його стараннями місто перетворилося на торгівельний порт.

12-ый стул в Одессе                                Памятник 12ому стулу в Одессе

Пам’ятник 12 – му стулу присвячений Ільфу та Петрову з «Дванадцяти стільців». Розташований на вулиці Дерибасовській у міському саду.

768px-Одесса

Пам’ятник Жінці, яка чекає свого чоловіка з далекої морської подорожі.

4. Четверта група учнів розповідає про місто Білгород - Дністровський:

РІДНИЙ КРАЙ
Де у світі кращі гори,
Де таке повітря свіже,
Де шумлять так гарно бори,
І хвилює спіле збіжжя?
Де ясніше сонце світить,
Де гарніше зорі сяють,
Де ж миліше пахнуть квіти,
Як у нашім любім краї?
М. Підгірянка
           У РІДНОМУ КРАЇ
Одна Батьківщина, і двох не буває,
Місця, де родилися, завжди святі.
Хто рідну оселю свою забуває,
Той долі не знайде в житті.
У рідному краї і серце співає,
Лелеки здалека нам весни несуть.
У рідному краї і небо безкрає,
Потоки, потоки, мов струни, течуть.
Тут мамина пісня лунає і нині,
Її підхопили поля і гаї.
Її вечорами по всій Україні
Співають в садах солов'ї.
І я припадаю до неї устами,
І серцем вбираю, мов спраглий води.
Без рідної мови, без пісні,
Без мами збідніє, збідніє земля назавжди.
М. Бакая

84c7fb6d1b958219857f8ff269661f10

Білгород – Дністровська фортеця – історичний пам’ятник архітектури розташована на березі Дністровського лиману. Загальна довжина стін – 2 км. Висота стін та башен – від 5 до 15 метрів. Збереглося 26 з 34 башен.

музей

Білгород – Дністровський краєзнавчий музей – архітектурний пам’ятник ХІХ століття у стилі ампир.

алекс

казармы1

Олександрівські Казарми  - фортифікаційна споруда – пам’ятник історії та архітектури, побудованого за указом російського імператора Олесандра І. Нажаль, сьогодні це руїни.

церковь иоана сочавского

Церква Іоана Сочавського – небесного покровителя торгівлі.

криничка

«Свята криниця» - за легендою побудована на честь дівчини з християнської сім’ї.

IV.  «Ерудити»

  1. Робота в парах, групах.

- Доповнити прислів’я приказки про Батьківщину:

Батьківщина мати ... (умій за неї постояти).

Людина без Вітчизни... (як соловей без пісні).

Добре тому, хто в своєму ... (домі).

Що країна, то ... (родина).

За рідний край ... (життя віддай).

Всюди добре,... (а вдома найкраще).

Кожному мила рідна ... (сторона).

Кожен край має свій ... (звичай).

Рідна земля і в жмені ... (мила).

2. Фотозагадка

(Вчитель демонструє з фотоальбому краєвиди села,  споруди,  а діти називають даний об'єкт).

3. Виготовлення прапорців.

  1. Підсумок.

- Що сьогодні було для вас цікавим?

      - Про що ви вже знали?

       - Що дізналися нового?

       - Про що бажали б дізнатися?

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Нема без кореня рослини,

                                    А нас, людей, без Батьківщини.

 

МАТЕРІАЛИ ДО ЗАХОДУ:

 

  КИЇВ

  Київ — серце України

          І найстарше місто в світі,
          Хоч пройшов усякі зміни,
          Гарний весь — в зимі і в літі.
    Перша група дітей розповідала про місто КИЇВ, називають цікаві історичні факти, повідомляють

 про пам’ятники міста:

Памятник основателям Киева. Кий, Щек, Хорив и сестра их ЛыбидьЗолотые ворота    

 

 

 

 

 

Золоті Ворота                       Пам’ятник

                                        основопоположникам

                                                  Києва

Софийский собор

       http://www.kievtown.net/img/bohdan_khmelnitskiy_2s.jpg

Софіївський Собор            Пам’ятник Богдану

                                                 Хмельницькому

  

 

 

 

 

 

 

 

    ЛЬВІВ

 
    Друга група дітей розповідала про місто ЛЬВІВ, називають цікаві історичні факти, повідомляють

про історичні місця.

 Це незвичайне місто.
Але чомусь мені не вистачає слів.
Там навіть небо є якесь занадто чисте.
Я закохалась в тебе, місто Львів…

Памятник Адаму Мицкевичу    Памятник Данилу Галицкому

     Адам Міцкевич                   Даниїл Гальцький

 

Памятник Ивану Подкове      иван подкова львов

                      Пам’ятник Івану Підкові

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      ОДЕСА

 
    Третя група дітей розповідала про місто Одеса, називають цікаві історичні факти, повідомляють

про улюблені місця одеситів.

Одеса – перлина у моря…

 

дерибос    686px-Ukraine,_Odessa,_Duke_statue

      Наш Дюк                       Пам’ятник Дерибасу                12-ый стул в Одессе          768px-Одесса          

    Пам’ятник 12 – му                  Пам’ятник

             стільцю                        жінці - морячці

        

 

 

 

 

 

 

 

     Білгород-Дністровський

 
    Четверта група дітей розповідає про місто

Білгород - Дністровський,  називають цікаві

історичні місця.

   Де ясніше сонце світить, 

Де гарніше зорі сяють,
        Де ж миліше пахнуть квіти,
Як у нашім любім краї?

 

84c7fb6d1b958219857f8ff269661f10    музей

     Фортеця                              Краєзнавчий музей

казармы1     криничка

      Олександрівські                     «Свята криниця»

             казарми

                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Нема без кореня рослини   

А нас, людей, без  Батьківщини.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
13 березня
Переглядів
66
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку