Засідання круглого столу на тему: "Розуміння – основа злагоди" (до Міжнародного дня миру).
üпривернути увагу учнів до проблеми миру на землі;
üсприяти формуванню активної громадянської позиції, ціннісних орієнтацій учнів;
üрозвивати пізнавальні здібності учнів;
üвиховання патріотизму
Тема: Розуміння – основа злагоди (до Міжнародного дня миру)
Мета:
Форма проведення: засідання круглого столу.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Довідкова інформація
Міжнародний день миру відзначається з 1968 року. Проголосив його папа римський Павло VI. Можливо, саме тому, що свято було «створене» священиком, основною думкою цього дня є теза: «Пробач, і ти отримаєш мир».
Генеральна Асамблея постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й ненасильства». У зв'язку із цим було закликано всі країни та всіх людей припинити військові дії на цілу добу.
Україна підтримала рішення Генеральної Асамблеї ООН і Указом Президента від 05.02.2002 проголосила 21 вересня Національним Днем миру.
Невід’ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний дзвін «Дзвона миру».
Цей дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні красується напис: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Його подарувала Японія ООН в 1954 році на згадку про ціну, яку платить людство війні.
ІІ. Робота в групах
(принцеса Хайя, Даніель Баренбойм, Паоло Коельйо,
Майкл Дуглас, Шарліз Терон, Елі Віезль, Стіві Вандер)
Нобелівська премія миру— одна з п'яти Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем.
Відповідно до волі Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто: зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з'їздів.
За час свого існування з 1901 до 2013 року премію миру було присуджено 94 рази, а її лауреатами стали 100 осіб. Кірм того, 25 разів премію здобували організації, що здійснили вагомий внесок у збереження миру.
(Ж.А.Дюнан, Ф.Пассі, Теодор Рузвельт, Міжнародний комітет Червоного Хреста,
Вудро Вільсон, Френк Келлог, Арістид Бріан, Джордж Маршалл,
Мартін Лютер Кінг, Андрій Сахаров, Мати Тереза,
Лех Валенса, Елі Візель, Далай лама ХIV, Європейський Союз,
Нельсон Мандела, Кофі Аннан, Барак Обама)
(Саманта Сміт, Катя Личова)
ІІІ. Перегляд відео фрагменту «Прибытие Саманты Смит в Советский Союз»
IV. Поетична хвилинка.
V. Операції ООН по підтримці миру.
Важливим інструментом підтримання міжнародного миру і безпеки на сучасному етапі розвитку суспільства є миротворчі операції ООН. Статут ООН не передбачає термінів «миротворча діяльність» або «операції з підтримання миру», тому ці поняття виходять з цілей і принципів діяльності ООН. Правовою базою організації, як правило, є резолюції Ради Безпеки ООН, що санкціонують їх проведення і визначають мандат місії. Також важливе значення мають доповіді Генерального Секретаря ООН та інші документи Ради Безпеки.
Членство й активна участь України в цій найпотужнішій і найдієвішій всесвітній організації можна розглядати як вагомий внесок у процес підтримки міжнародного миру та збереження світового порядку.
VI. Хвилина мовчання в пам’ять загиблих у військових конфліктах.
VІI. Рефлексія. «Я хочу побажати миру…»
Учні записують свої побажання на «голубах миру» та прикріплюють до глобуса.