Виховний захід. ЗДОРОВ’Я МАТИ – ВІК БІДИ НЕ ЗНАТИ
Мета: формувати в учнів поняття про здоровий спосіб життя, сприяти активному усвідомленню необхідності берегти здоров'я; вміння оцінювати інформацію; виховувати почуття відповідальності за збереження здоров'я.
Хід виховного заходу
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Емоційне налаштування класу.
ІІ ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ ВИХОВНОГО ЗАХОДУ Найцінніше для людини, Для дорослого й дитини – Це здоров'я, знає кожен. Ми його поліпшить можем, Мусим добре берегти, Бо як згубиш – не знайти. Що є найдорожчим у цьому світі? Що потрібно кожній людині - сьогодні, завтра, завжди?! Без чого немає сенсу в житті? Що ми не цінуємо, маючи його, та жалкуємо, коли загубимо? Відповідь одна – здоров’я. Ми не звикли приділяти увагу собі на належному рівні. Ми не зважаємо на тривожні симптоми й відкладаємо до останнього візит до лікаря.
ІІІ ОСНОВНИЙ ЕТАП Стан здоров'я населення України викликає серйозне занепокоєння. Майже 90% дітей та підлітків мають певні відхилення, понад 50% студентів та призовників мають незадовільну фізичну підготовку. Щороку зростає кількість молодих людей, що вживають наркотики. На сьогоднішньому занятті ми спробуємо дати відповідь на наступні запитання:
-
Що таке здоров'я?
-
Яка користь від здорового способу життя?
-
Як його зберегти?
-
ПРИТЧА ПРО НЕВДАХУ-ЛІСОРУБА Йде чоловік лісом і зустрічає знайомого, який старанно пиляє дерево тупою пилкою. -Що ти робиш? -Хіба не бачиш? Дерево пиляю. -У тебе ж пилка затупилася. Чому б тобі не зробити перерву і заточити її? -Ти що?! Немає часу. Треба скоріше дерево спиляти.
-
Запитання для обговорення: 1.Чи варто цьому чоловікові тратити час, щоб заточити пилку? 2.Чи допоможе це швидше спиляти дерево? 3. Чи варто людям витрачати час на здоровий спосіб життя? Підсумуйте! Той, хто веде здоровий спосіб життя, робить вигідну інвестицію у своє майбутнє. Він витрачає час на фізичні вправи, приготування корисних страв, розбудову стосунків тощо. Але завдяки цьому виконує більший обсяг роботи за коротший час і отримує додатковий “прибуток”- міцне здоров’я, хороший настрій, вірних друзів, відчуття повноти життя та успіх.
-
-
IV СТВОРЕННЯ «МОДЕЛІ ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ»
-
А тепер давайте спробуємо створити „модель” здорової людини.
Головні правила здорового способу життя від учня 11-А класу Руслана
1. Прагни рухатися якомога більше. Рух – це життя!
2. Для хорошого фізичного стану необхідне правильне, глибоке і спокійне дихання.
3. Загартовуйте свій організм.
4. Приділяйте більше уваги поставі.
5. Поганий настрій підсилює втома. А втома буває причиною поганого настрою.
6. Нормальний сон для людини − 7-8 годин.
7. Неправильне харчування також може привести до перевтоми.
8. Дотримуйте режим дня.
9. Будьте психологічно урівноважені.
10. І найголовніше... Старайтеся, щоб у Вашому житті було більше позитивних емоцій
Поради для збереження здоров’я від Софії
Правильний спосіб життя - ключ до збереження здоров'я. Тільки ми, і ніхто інший можемо зробити своє життя повноцінним, його зберігши, або - зруйнувати курінням, алкоголем та іншими шкідливими звичками.
Головним правилом, що сприяє збереженню здоров'я, є свіже повітря.
По можливості влаштовуйте прогулянки або роботу на свіжому повітрі. Робити це слід якомога частіше.
Ще одним, безперечно, важливим принципом збереження здоров'я є вода. Бажано пити не менше 6 - 8 склянок на день, і будете почувати себе помітно краще.
Також, збереженню здоров'я сприяє повноцінний сон. За даними дослідження, оптимальним за тривалістю є 6 - 7 годинний сон. Повноцінний сон - основа повноцінного здоров'я.
Ще одним, необхідним для здоров'я людини принципом є зарядка. За тими ж даними дослідження, всього 15-20 хвилин зарядки в день, роблять вас більш здоровими і збільшують тривалість життя.
Рецепти здоров`я від Анастасії
У мене є багато рецептів для того щоб не захворіти. Та я вибрала найефективніші:
-
Потрібно частіше дихати свіжим повітрям.
-
Їсти побільше вітамінів, а особливо вітамін C, який міститься в лимоні.
-
Потрібно тримати ноги у теплі.
Рецепти здоров`я від Юлі
1. Кожного ранку робити зарядку
2. Більше часу проводити на повітрі
3. Пити гарячі напої, їсти фрукти та овочі
-
V ОБГОВОРЕННЯ «МОДЕЛЕЙ ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ» ТА ВИСНОВКИ
Отже, умови, необхідні для підтримання здорового способу життя: • Висока рухова активність без примусу. • Збалансоване харчування. • Сприятливий психологічний клімат в сім’ї, школі, суспільстві. • Творча активність. • Повноцінне сімейне життя. • Високоморальне ставлення до довкілля, людей, самих себе. • Відмова від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю, наркотиків). Виберіть серед них найважливіші. Чи легко це зробити? Чому? Оскільки кожна з цих умов є необхідною, всі вони рівноцінні.
VІ Підведення підсумків заняття.
Якось Бога запитали, що його дивує в людях. І Бог відповів… Людям набридає дитинство, вони поспішають подорослішати, а потім мріють стати знову дітьми… Люди втрачають здоров’я, заробляючи гроші, а потім утрачають гроші, відновлюючи здоров’я… Люди так багато думають про майбутнє, що забувають про сьогодення настільки, що не живуть ні в сьогоденні, ні в майбутньому…
Отже, давайте обирати здоровий спосіб життя і берегти своє здоров’я. Кожен з нас сьогодні щось зрозумів, чомусь навчився, чимось зацікавився.
|